Bagno

Tłumaczenie: Przemysław Bieliński
Cykl: Alex Delaware (tom 23)
Wydawnictwo: Amber
Bones
bagno, śledztwo, kości

Najsłynniejszy psycholog w literaturze ściga seryjnego zabójcę, zagłębiając się w odrażające odmęty zła. Obcięte prawe dłonie. Pozornie tylko to łączy ofiary, których kości spoczywają w bagnie pod Los Angeles. Detektyw Sturgis znajduje wkrótce poszlaki, które wskazują podejrzanego - mężczyznę niezrównoważonego emocjonalnie, już raz oskarżonego o zabójstwo. Ale doktor Delaware nie wierzy w...

Obcięte prawe dłonie. Pozornie tylko to łączy ofiary, których kości spoczywają w bagnie pod Los Angeles. Detektyw Sturgis znajduje wkrótce poszlaki, które wskazują podejrzanego - mężczyznę niezrównoważonego emocjonalnie, już raz oskarżonego o zabójstwo. Ale doktor Delaware nie wierzy w jego winę. Intuicja podpowiada mu, że te zbrodnie zrodziły się w zimnym, logicznym umyśle. I że morderca nie dokończył jeszcze swego makabrycznego dzieła...

źródło opisu: [Amber, 2009]

Meszuge | 2013-12-20
Przeczytana: 17 maja 2010

Detektyw Milo Sturgis i psycholog Alex Delaware znów w akcji. Tym razem szukają zabójcy, który porzuca zwłoki ofiar – pozbawione prawych dłoni – na terenie rezerwatu przyrodniczego, na moczarach. Wygląda to na dzieło psychopatycznego masowego mordercy, nawet dość szybko znajduje się stosowny podejrzany, ale… Oczywiście sprawa okazuje się dużo bardziej skomplikowana, a za zabójstwami stoją zarówno ludzkie żądze, wynaturzone instynkty, jak i wielkie pieniądze.

Lubię i cenię sobie pisarstwo Kellermana, dlatego z pewną przykrością dodać muszę, że „Bagno” do najlepszych jego dzieł niestety nie należy.

Renee | 2012-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2012

Książka bardzo przeciętna dla zagorzałych miłośników gatunku, bo inni tak jak ja będą się strasznie męczyć. Jak na thriller brak w nim grozy, jak na kryminał brak intryg, a jak na sensację brak szybkiej akcji pełnej zaskakujących zwrotów. Ewidentnie coś się autorowi nie udało.

Henioo | 2013-09-13
Przeczytana: wrzesień 2012

To już moja 13 pozycja z dorobku J.Kellermana, z Alexem Delaware'm i Milo Sturgisem w rolach głównych.
No, i...czegoś mi tutaj zabrakło. Czytałem o wiele lepsze pozycje tego autora.
Chyba tylko dla zagorzałych miłośników Kellermana.

AlexDelaware | 2012-09-25
Przeczytana: 06 marca 2012