Impuls

Tłumaczenie: Przemysław Bieliński
Cykl: Alex Delaware (tom 22)
Wydawnictwo: Amber
Compulsion

Swoją pierwszą ofiarę zabija przebrany za piękną kobietę. Drugą – udając starca. Nic nie łączy ludzi, którzy stają się jego celem – poza okrutną śmiercią, jaką giną. Nieuchwytny seryjny morderca terroryzuje Los Angeles. Nikt nie zna jego twarzy. Nic nie zdradza jego motywów. Usiłując odkryć jego tożsamość, Alex Delaware zagłębia się w mroczną strefę szaleństwa i irracjonalnych zbrodniczych...

Nieuchwytny seryjny morderca terroryzuje Los Angeles. Nikt nie zna jego twarzy. Nic nie zdradza jego motywów. Usiłując odkryć jego tożsamość, Alex Delaware zagłębia się w mroczną strefę szaleństwa i irracjonalnych zbrodniczych odruchów, wobec których zawodzi wiedza psychologa...

źródło opisu: www.wydawnictwoamber.pl

źródło okładki: www.wydawnictwoamber.pl

Joanna | 2019-05-16
Przeczytana: 16 maja 2019

Nuda. Jedna z gorszych książek jakie ostatnio czytalam. Szkoda

biruta | 2017-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2017

"Psycholigiczny pojedynek z perwersyjnym mordercą"-można przeczytać na okładce książki. Doczytałam, a raczej domęczyłam do końca. Zamysł ciekawy,krótka recenzja na okładce zachęcała. Początek też zachęcał. Ale potem było coraz gorzej. Główny bohater,narrator, niby psycholog, ale jego praca bardziej przypomina pracę zwykłego policjanta. Psychologii tu nie ma. Jest chaos, wiele wątków i wiele postaci. Nuda,nie ma charakterystycznych dla tego typu powieści zwrotów akcji, momentów trzymających w napięciu, no może zakonczenie,ale bez fajerwerków. To moje pierwsze spotkanie z Autorem. I chyba na długo ostatnie.

ninakatarzyna | 2016-08-13
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 31 stycznia 2016

Zapraszam na recenzję na mojego bloga :) http://blankawilk.blogspot.com/2016/08/3-jonathan-kellerman-impuls.html

Iris | 2016-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2016

Z czasem coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że kryminały to taki gatunek, który lubić musi każdy.

"Impuls" to opowieść o mordercy, który lubi przebieranki oraz pomaganie innym. Najczęściej pomaga on tym, którym na drodze do szczęścia (bogactwa) stoi inny człowiek. W książce łączy się wiele wątków, zabójstw, które na początku wydają się nie mieć ze sobą nic wspólnego. Fascynujące jest to, jak powoli nici się ze sobą splatają, aż do ostatecznego punktu kulminacyjnego i poznania tożsamości mordercy.

Dumna jestem z siebie, że udało mi się nie zajrzeć na koniec książki zaraz na samym początku - miałam wielką niespodziankę, tego bohatera nigdy nie podejrzewałam.

Autor ma dość specyficzny sposób pisania. Nie lubi za bardzo niczego wyjaśniać. Dialogi składają się z krotkich, urywanych zdań. Nie jedna strona zapełniona jest krótkimi zdaniami rozpoczynającymi się od myślników. Na początku nie mogłam się przestawić i trochę irytowało mnie to, że nie wiem kto co mówi i...

Czar0wnica | 2015-03-19
Przeczytana: 19 marca 2015

Jak na Kellermana wyjątkowo chaotyczna pozycja. Według mnie dużo gorsza od większości. Poza tym w standardzie;)

jusia1986 | 2014-08-30
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 29 sierpnia 2014

Możesz uchodzić za wspaniałego i dobrego człowieka, lecz... gdy coś nie pójdzie po twojej myśli, ktoś Cię zrani, odzywa się w Tobie impuls, który całkowicie zmienia Twą osobowość...

"Impuls" Jonathana Kellermana, to książka opowiadająca o śledztwie, prowadzonym przez dwóch policjantów, z czego jeden z nich jest psychiatrą. Jedynym plusem tej książki, a może plusami, był wtrącony gdzieniegdzie humor
i lekkość w czytaniu, jak na książkę tego typu. Niestety, na tym się kończy. Ogólna intryga podobna, jak wszystkie (te na przeciętnym poziomie).Z tym, że w tym przypadku, brakowało mi logiki oraz jakiegoś głębszego wyczucia w czynach głównego złoczyńcy. Niestety, nie dotarło do mnie praktycznie nic z całego tłumaczenia, motywów jego poczynania.

Książkę tę nabyłam w sposób spontaniczny, oczekując na autobus na dworcu PKS. Nie była droga, więc skusiłam się. Nie powiem, abym podczas czytania szczególnie się męczyła. A jednak lektura ta niewątpliwie należy do kategorii tych z...

Monika Grzmielewicz | 2014-06-16

Dobra książka jak każda Kellermana. Uwielbiam je

Agrest | 2014-05-08

Miałam długą przerwę w czytaniu Kellermana,ale po przeczytaniu Impulsu moja sympatia do autora się nie zmieniła.Jak zawsze rozbudowuje wątki w głąb i w głąb,postaci i podejrzanych przybywa i przybywa,hipotezy snują się jedna z drugiej..Ale fani psychologicznych thillerów i Dr.Alexa nie będą zawiedzeni,choć inne jego powieści trafiały bardziej w mój gust.

alcia87 | 2014-02-17
Przeczytana: 16 lutego 2014

Przeczytałam w komentarzach innych użytkowników, że to jedna z, czyli seria. Nie czytałam innych, fabuła fajna, brak "momentów" dla dorosłych, co oceniam na plus, jednak nie przekonuje mnie tak łatwe kojarzenie faktów pozornie nie do skojarzenia. Po prostu za ławo mu to poszło.

Meszuge | 2014-02-09
Przeczytana: 03 maja 2010

Kellerman pisze znakomite powieści sensacyjne z psychologiem Alexem Delaware i policjantem Milo Sturgisem w rolach głównych. W „Impulsie” ich przeciwnikiem jest seryjny zabójca, dokonujący pozornie bezsensownych morderstw w Los Angeles. Wiadomo o nim, że lubi się przebierać, także za kobiety, i ma słabość do dużych, czarnych, luksusowych samochodów.

„Impuls” wydaje mi się nieco słabszy, niż wiele innych powieści Kellermana. Oczywiście nie jest też wykluczone, że to ja miałem nieco gorszy dzień, ale… Zbyt wiele postaci, zbyt wiele wątków, zbyt duży przedział czasowy, bo w sumie kilkanaście lat – wszystko to powodowało, że momentami gubiłem się w fabule, traciłem wątek, nie wiedziałem, skąd się wziął ktoś, kogo właśnie ścigają, śledzą, przesłuchują.