Wielki szort

Okładka książki Wielki szort Michael Lewis
Okładka książki Wielki szort
Michael Lewis Wydawnictwo: Sonia Draga Ekranizacje: Big Short (2016) biznes, finanse
biznes, finanse
Kinga Man
Ekranizacje:
Big Short (2016)
Kinga Man kryzys finanse Wall Street

Zainteresowałem się książką po świetnym filmie o tym samym tytule i muszę przyznać, że książka mnie niesamowicie wciągnęła. Choć rzeczy które opisuje, pojęcia którymi się posługuje i sama dziedzina opisywana są dla mnie kompletnie obce z każdą kolejną kartką coraz głębiej wchodziłem w ten świat. Być może po obejrzeniu filmu nie jest już tak spora wartością dodaną - bo film robi rewelacyjną robotę przedstawiając cały problem - to jednak uważam że jest to fajne uzupełnienie i pogrzeszenie wiedzy filmowej. Pomimo tematyki, czyta się rewelacyjnie.

Rewelacja! Klasyka o genezie kryzysu 2008. Każdy inwestor musi ją przeczytać.

Rewelacja! Klasyka o genezie kryzysu 2008. Każdy inwestor musi ją przeczytać.

Krach finansowy 2008 opisany w bardzo przystępny i fabularyzowany sposób, bardzo polecam

Świetnie napisana. Wciąga jak dobra książka akcji od pierwszych stron. Z humorem, z luzem, z dystansem a jednocześnie precyzyjnie opisuje kulisy i genezę kryzysu finansowego. Wyjaśnia produkty inżynierii finansowej stworzone przez bankierów inwestycyjnych na Wall Street.

Jednocześnie nie ma tam obwiniania, stygmatyzowania... emocjonalnych wycieczek.

Świetnie napisana, przystępnym językiem, trudno się od niej oderwać.

Jednocześnie nie ma tam obwiniania, stygmatyzowania... emocjonalnych wycieczek.

Świetnie napisana,...

Historia traderów którym udało się zarobić na kryzysie w 2008 r. Pokazane Wall Street od kuchni: brudna forsa, przekręty, kłamstwa i naiwność przeciętnych ludzi.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo tovideo - opinia

Książka Lewisa to nie jest poradnik!!
Dlaczego?
Nie dowiesz się z niej prawie nic o instrumentach finansowych, a po lekturze nadal niejasne (dla niektórych) będą pojęcia typu "syntetyczne CDO", ale celem książki wcale nie jest ich wyjaśnienie. Prawdziwy przekaz tej pozycji to historia o "jajogłowych z Wall Street", którzy postanowili stworzyć system i skomplikować go w taki sposób, aby wydawał się profesjonalny i zrozumiały dla wtajemniczonych. W rzeczywistości jednak, nikt go nie rozumiał. Nie trudno się domyśleć, że takie postępowanie skończyło się prędzej czy później kryzysem.
Arcyciekawej fabule elementu niedowierzania dodaje fakt, iż wszystko zawarte na stronach "Big Shorta" wydarzyło się naprawdę.
Zdecydowanie polecam każdemu.

Książka Lewisa to nie jest poradnik!!
Dlaczego?

Obok „ Pokera Kłamców” znakomity klasyk (zreszta zekranizowany nie bez powodu)

Luźno opisana historia którzy zarobili ogromne pieniądze idąc na przeciw tłumów i tzw wielkich korporacji!

Perełka dla ludzi lubiących finanse

Pozdrawiam
Maciej Słupsk

Obok „ Pokera Kłamców” znakomity klasyk (zreszta zekranizowany nie bez powodu)

Perełka dla ludzi lubiących finanse

Pozdrawiam
Maciej Słupsk

Bardzo ciekawa! Niemniej niektóre rozdziały, ze względu na tematykę, totalnie niezrozumiałe dla mnie.

Historia boomu i krachu 2007 opowiedziana w sposób lekki, zajmujący i z humorem. Nie zastąpi jednak opracowań teoretycznych z ekonomii cyklu koniunkturalnego.

W "Zbyt wielcy by upaść. Kronika walki, jaką Wall Street i Waszyngton stoczyły wspólnie, by uchronić przed upadkiem system finansowy. I siebie" mogliśmy podziwiać rozważnych i dzielnych prezesów oraz urzędników ratujących świat. Książka Lewisa jest prequelem tamtych wydarzeń i rysuje bohaterów w nieco innych barwach.

Świetne pióro, lekko się czyta mimo dość ciężkiej problematyki.

Świetne pióro, lekko się czyta mimo dość ciężkiej...

• Ekonomia
  • Do kupienia