The Fifth Risk

W. W. Norton & Company
2018-01-01
2018-01-01

Na półkach: , , , , , ,

Gdybym przeczytała książkę Lewisa jako serię artykułów, oceniłabym ją wyżej. A tak zbyt mocno przebija z niej tendencyjność.
Nie wspominając, że entuzjazm autora nad bohaterskością i nieodzownością urzędników jest mi raczej obcy.

Niemniej niektóre historie, np. ta z szefem Accu Weather mającym zostać szefem NOAA, zatrważające. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że Rick Santorum zgłosił dla niego projekt, by Agencja nie mogła publikować prognoz pogody (a prywatne podmioty czerpiące od niej dane owszem - za opłatą oczywiście)...

Lewis opisuje życie przed i po wyborze Trumpa na prezydenta w tylko 3 departamentach: Energii, Rolnictwa i Handlu. Jak można się spodziewać, "po" dzieje się źle, gorzej nawet niż za Busha ;).

• Literatura faktu
  • Anglojęzyczne