Wielki szort

biznes, finanse
2015-12-30
Kinga Man
Kinga Man kryzys finanse Wall Street

Obok „ Pokera Kłamców” znakomity klasyk (zreszta zekranizowany nie bez powodu)

Luźno opisana historia którzy zarobili ogromne pieniądze idąc na przeciw tłumów i tzw wielkich korporacji!

Perełka dla ludzi lubiących finanse

Pozdrawiam
Maciej Słupsk

Bardzo ciekawa! Niemniej niektóre rozdziały, ze względu na tematykę, totalnie niezrozumiałe dla mnie.

Historia boomu i krachu 2007 opowiedziana w sposób lekki, zajmujący i z humorem. Nie zastąpi jednak opracowań teoretycznych z ekonomii cyklu koniunkturalnego.

Na półkach: , , , ,

W "Zbyt wielcy by upaść. Kronika walki, jaką Wall Street i Waszyngton stoczyły wspólnie, by uchronić przed upadkiem system finansowy. I siebie" mogliśmy podziwiać rozważnych i dzielnych prezesów oraz urzędników ratujących świat. Książka Lewisa jest prequelem tamtych wydarzeń i rysuje bohaterów w nieco innych barwach.

Świetne pióro, lekko się czyta mimo dość ciężkiej...

Polecam. Książka otwiera oczy i pozwala spojrzeć na świat wielkiej finansjery, który przypomina kanał ściekówy.

"Wielki szort" Michaela Lewisa to ważna, choć bardzo trudna lektura. W książce tej autor opisuje kulisy kryzysu finansowego mającego miejsce w latach 2007-2009. Michael Lewis przeprowadził dziesiątki wywiadów z osobami, które brały bezpośredni udział w ówczesnych wydarzeniach na Wall Street. Próbował wytłumaczyć, jak doszło do tego ogólnoświatowego krachu finansowego. Nie...

Hardcore. Do kwadratu. Przez „Wielki szort” trzeba się przedzierać. W dużej mierze tekst jest niezrozumiały. I to, podejrzewam, nie tylko przez zwykłego śmiertelnika, ale nawet człowieka z niezłym wykształceniem ekonomicznym. Michael Lewis pisze o rzeczach niezrozumiałych nawet przez większość ludzi pracujących na Wall Street, którzy – teoretycznie – mieli się tymi sprawami...

Zmienić historię o facetach w garniturach, wydających nie swoją pieniądze w wartką opowieść o ludzkiej głupocie to nie lada sztuka. Warto. Natomiast można też obejrzeć filmowego "Big Shorta" plus doczytać ostanie 3 rozdziały dla dopełnienia wiedzy i efekt mamy taki sam.

Świetna książka o kulisach kryzysu na rynku nieruchomości. Trochę dużo nazwisk i pojęć co dla osób nie interesujących się rynkami finansowymi może być lekkim problemem, ale do zrozumienia sens dla każdego. Polecam.

Nie jest to lektura łatwa nawet dla obeznanego z finansami czytelnika, a co dopiero dla ekonomicznego żółtodzioba. Ale nie ma lepszej książki o kryzysie finansowym sprzed kilkunastu lat. Autor zdając sobie sprawę z trudności materii wplata wiele ciekawych porównań. A największa zaletą są portrety ludzi, którzy ten kryzys przewidzieli.

Popularność w Polsce film pod...

• Ekonomia
  • Ebook