Umysł nieracjonalny

Sonia Draga
The Undoing Project
popularnonaukowa
Justyna Kukian

Michael Lewis ma niesamowity talent do opowiadania o ciekawych ludziach i wydarzeniach w bardzo przyjazny dla czytelnika sposób. Ale to byłoby nic, gdyby nie talent do znajdywania takich rzeczy, bo kto by pomyślał, że historia dwóch psychologów może być ciekawa?
Jedyny minimalny minus tej pozycji to czasem niezachowana chronologia, przez którą można się czasem pogubić....

Bardzo ciekawa książka o Kahnemanie i Twerskim.
Ale najpierw warto przeczytać książkę "Pułapki myślenia" Kahnemana - rewelacyjna i właśnie opisuje wyniki wspólnej pracy obu genialnych psychologów.

Ciekawa praca łącząca w sobie reportaż naukowy z biografią. Aby nie zdradzić zbyt dużo... Cóż, okazuje się, że przez kilka dekad dwóch wybitnych psychologów izraelskich zastanawiało się nad tym, jakie czynniki wpływają na postrzeganie rzeczywistości i podejmowanie decyzji. Przeprowadzili w tym celu bardzo ciekawe i fascynujące w swojej prostocie eksperymenty.
Książka jest...

"Jeśli nie da się wyeliminować umysłu z procesu podejmowania decyzji, to trzeba przynajmniej zdać sobie sprawę z jego słabości."

Nie wiem jak to się stało, że zapomniałem o książce napisanej przez jednego z moich ulubionych autorów piszących o funkcjonowaniu rynków finansowych (i nie tylko). Chodzi o Błyskotliwych chłopców (ech te polskie tytuły) Michaela Lewisa....

• Psychologia
  • 2019
  • Książkowe wyzwanie 2019
  • Kognitywistyka
  • Biznes
  • Rozwój, psychologia
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Umysł nieracjonalny