Papierowe serca

Tłumaczenie: Anna Rojkowska
Wydawnictwo: Dreams
karollllllla

Czy z utraty wielkiego marzenia może wyniknąć szczęśliwe zakończenie? Abigail Pressman nigdy nie myślała, że odręczne liściki miłosne napisane przez anonimową parę na sercach z papieru zmienią jej podejście do miłości. Dziewczyna prowadzi małą kawiarenkę w osobliwym miasteczku i marzy o rozwinięciu biznesu. Jednak ostatnimi czasy unika swatek z lokalnej grupy Walentynkowych Wolontariuszek,...

Czy z utraty wielkiego marzenia może wyniknąć szczęśliwe zakończenie?

Abigail Pressman nigdy nie myślała, że odręczne liściki miłosne napisane przez anonimową parę na sercach z papieru zmienią jej podejście do miłości. Dziewczyna prowadzi małą kawiarenkę w osobliwym miasteczku i marzy o rozwinięciu biznesu. Jednak ostatnimi czasy unika swatek z lokalnej grupy Walentynkowych Wolontariuszek, które zbierają się u niej, by pielęgnować tradycję przybijania na listach romantycznych znaczków i stempli, z których słynie Love’s Park. Kiedy wbrew sobie zostaje wciągnięta w działalność Wolontariuszek, przypadkowo natrafia na papierowe serca, coś, czego w tym momencie zupełnie nie potrzebuje.
Tymczasem trudny do zniesienia lekarz został nowym właścicielem budynku, w którym mieści się jej kawiarnia i grozi jej rozwiązaniem umowy. Walcząc z rodzącym się uczuciem do mężczyzny, który chce zniszczyć jej marzenie, Abigail, postanawia powiesić znalezione serca w swoim sklepie, co wywołuje zainteresowanie całego miasta. Nowa porcja serduszek wskazuje, że coś strasznego przydarzyło się tajemniczej parze. Czy odkrycie ich historii potwierdzi wątpliwości Abigail? Czy może uratuje jej marzenia?

źródło opisu: http://www.empik.com

źródło okładki: http://www.empik.com

Mollinka_90 | 2016-09-05
Przeczytana: 05 września 2016

W świecie, w którym na co dzień nie brak przemocy i brutalności, potrzeba od czasu do czasu tchnienia nadziei, radości, ulotnych chwil szczęścia. Takich doznań mogą nam dostarczyć książki zaliczane do kręgu literatury chrześcijańskiej. Traktujące o zwykłym życiu zwykłych ludzi, w które miesza się wyższa Istota, kierująca dyskretnie ich codziennymi wyborami.

Myślę sobie, że czytanie zbyt wielu takich książek w krótkich odstępach czasu może przyprawić o mdłości od nadmiaru ckliwości, ale raz na jakiś czas, miło pocieszyć się szczęściem książkowych bohaterów i pozwolić nam przenieść się do takiej "krainy magii i czarów", w której wszystko kończy się na "długo i szczęśliwie"...

"Papierowe serca" to niezwykła historia, której akcja dzieje się w niewielkim amerykańskim miasteczku. Walentynki w Loves Park trwają cały rok, to urokliwy zakątek zamieszkały przez małą, wspierającą się wzajemnie chrześcijańską społeczność. Społeczność, mającą obsesję na punkcie szczęśliwej miłości,...

Piękna, wzruszająca opowieść o dwojgu młodych ludzi, bardzo dobra fabuła, świetna akcja, trzymająca w dobrym napięciu lektura, ciekawi bohaterowie.
Z przyjemnością czytałam, wciąga bezgranicznie, przyjemna, lekka, cudowna książka.

DomowaKsięgarnia | 2016-03-17

Papierowe serca to historia lekka, wzruszająca i pełna miłości, ze z góry założonym pięknym zakończeniem. Opowieść, jakich wiele w literaturze kobiecej. Jednak, takie historie jak ta, są dla osoby, potrzebującej dawki pozytywnej energii oraz odrobiny optymizmu, jak porcja gorącej czekolady, która nie tylko rozgrzewa, ale i poprawia nastrój.

więcej na : http://domowaksiegarnia.blogspot.com

mclola20 | 2017-01-17
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2017
Przeczytana: 14 stycznia 2017

Czyta się lekko, szybko i łatwo:) Ona po przejściach, on jeszcze bardziej, z początku się nie lubią by na końcu paść sobie w ramiona. Fabuła dość przewidywalna, trochę zbyt ckliwa ale czasem i proste czytadło bywa wskazane w zimowe dni:)

AnnaSikorska | 2016-05-12

Abigail Pressman w Loves Park, miejscowości słynącym z romantycznych historii miłosnych i wczesnego wieku zawierania małżeństw, uchodzi za starą pannę. Dwudziestodziewięciolatka prowadzi księgarnio-kawiarnię (spuścizna po ojcu) zapewniającą jej utrzymanie, ale nic poza tym. Każde oszczędności traci na naprawy, nagłe zakupy ważnych rzeczy, pokrywanie kosztów niespodziewanych. To sprawia, że młoda kobieta nie tylko nie ma oszczędności, ale i boryka się z problemami finansowymi. Pojawia się jednak wielka nadzieja na zmianę sytuacji: kobieta z są siadującego butiku przechodzi na emeryturę i zamyka biznes, dzięki czemu Abigail będzie mogła powiększyć swój lokal , poszerzyć ofertę. Kiedy zaczyna snuć plany o swojej świetlanej przyszłości pojawia się przeszkoda. Do miasta przyjeżdża Jacob Willoughby, któremu z niewyjaśnionych powodów sąsiadujący z księgarnią lokal bardzo się podoba. W przeciwieństwie do Abigail, mającej jedynie marzenia i wizje, młody doktor ma odpowiednią ilość gotówki,...

agatrzes | 2016-03-14

Miłość to najcenniejszy dar, jaki możemy ofiarować drugiej osobie. Niestety, nie zawsze w naszym otoczeniu znajduje się ktoś wprawiający nasze serce w rezonans albo odwzajemniający sympatię. Związek między dwojgiem ludzi to prócz uczuć jeden wielki kompromis, a z biegiem lat coraz trudniej jest zrezygnować z niezależności i oddać drugiej osobie część władzy nad własnym życiem. I choć w dzisiejszych czasach nie ma już starych panien i starych kawalerów, a w pewnych środowiskach bycie singlem jest powodem do dumy, to trudno mi uwierzyć, że dla wszystkich życie w pojedynkę jest świadomym wyborem, a nie wynikiem zbiegów okoliczności zmuszających daną osobą do podążania taką, a nie inną drogą.

W powieści „Papierowe serca” Courtney Walsh zabiera czytelnika do położonego niedaleko Denver miasteczka Lover Park, którego założycielami była para zakochanych przeżywająca historię miłosną epickich rozmiarów. John i Elise Pressman porzucili własny dom i wbrew przeciwnościom, bez rodziny i...

asia_33 | 2017-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2017

Ciepła opowieść o miłości,małej księgarni i Klubie Walentynkowych Wolontariuszek.Książka z tak zwanego nurtu książek chrześcijańskich nie razi nadmiernym epatowaniem tych wartości.Polecam!

Monika Szulc | 2016-03-01
Przeczytana: 01 marca 2016

Abigail Pressman prowadzi małą księgarnie, której poświęca każdą chwilę życia. Mieszka w miasteczku Love’s Park, mieścina słynie z celebracji miłości. Walentynki? W tym mieście trwają cały rok. Tłumy zjeżdżają do miasta, by przeżyć najbardziej romantyczne chwile. W takim miejscu samotnym, niezamężnym kobietom jest ciężko. Abigail dobiega trzydziestki i każdy chcę ją wyswatać. Matka, siostra i grupa walentynkowych wolontariuszek. Jeśli myślicie, że przed dziewczyną wielkie wyzwanie, to grubo się mylicie, gdyż może ona stracić najważniejszą rzecz w jej życiu. Księgarnie. Nowy właściciel budynku, sam go potrzebuje i Abigail wkrótce musi się wynieść. By ocalić księgarnie, postanawia wywiesić papierowe serca, które tajemnicza para zapisywała wyznaniami miłości, by podtrzymywać pasję w związku. Właścicielka księgarni powoli popada w obsesję i zaczyna niezdrowo interesować się twórcami serce. Odkrycie tajemnicy może ją drogo kosztować, czy zaryzykuje i zapragnie prawdy?

Fabuła...

majeczka241 | 2016-04-03

Jestem bardzo romantyczną osobą, uwielbiam zagłębiać się w historie z miłością w tle. Gdy tylko ujrzałam ,,Papierowe serca" byłam pewna, że urzeknie mnie swoją opowieścią. Sprawi, że zapomnę o swoich troskach, a czas na moment stanie bym mogła napawać się przyjemną lekturą.

Miłość przyjdzie do nas w najmniej oczekiwanym momencie. Nie trzeba jej szukać, przyspieszać, ona zawsze odnajdzie drogę do twojego serca, trafi jak grom z jasnego nieba, zmieni twój świat o sto osiemdziesiąt stopni. Wystarczy cierpliwie poczekać i pozwolić działać losowi.

Lektura przenosi nas do małej, malowniczej miejscowości Loves Park. Położona w Górach Skalistych mieścina stała się ulubionym miejscem narzeczonych, nowożeńców i tych, którzy pragnęli na nowo rozniecić iskrę uczucia. Tu walentynki trwają prawie cały rok, dla samotnych, niezamężnych kobiet, życie nie jest zbyt łatwe, tu każdy chce odnaleźć dla każdego drugą połówkę.

W samym centrum starówki znajduje się mała księgarnia- Abigail Pressman...

Papierowe serca to rozgrzewająca serca opowieść o mieście pełnym miłości, w którym dwie zagubione osoby odnajdują swoje miejsce. Ciekawi bohaterowie, dobrze poprowadzona fabuła i lekki styl autorki sprawiły, że ta książka bardzo mi się spodobała. Jeśli szukacie czegoś lekkiego, wzruszającego, ale i dowcipnego to gorąco polecam!