Kochają mnie do szaleństwa. Prawdziwa historia Jureczka

Wydawnictwo: Znak
literatura polska
Ag2S

Pięcioletni chłopiec opowiada o cudzie, dzięki któremu żyje. Jestem Jurek, mam pięć lat i naprawdę dużą głowę – to taki trochę mój znak rozpoznawczy. Głowa jest duża nie tylko dlatego, że jestem bardzo mądrym chłopcem – tak mówią Mama z Tatą – ale też dlatego, że jak byłem naprawdę malutki, to zamieszkał w niej wielki guz. Cztery lata temu lekarze dawali mi tylko kilka tygodni życia. Wszyscy...

Pięcioletni chłopiec opowiada o cudzie, dzięki któremu żyje.
Cztery lata temu lekarze dawali mi tylko kilka tygodni życia. Wszyscy już myśleli, że umrę. Nawet Mama i Tata. Musiało im być wtedy bardzo smutno, ale wszyscy bardzo prosili Pana Boga, żeby mnie tak szybko nie zabierał do siebie. Dobrze, że tak prosili, choć myślę, że u Pana Boga też jest fajnie.
Niezwykła siła całej rodziny, miłość bliskich i wiara w to, że Jurek mimo zdiagnozowanego glejaka złośliwego może wyzdrowieć, to lekcja nadziei dla wszystkich. Także dla tych, którzy ją stracili. Dopiero w najtrudniejszych sytuacjach możemy odkryć, ile mamy w sobie siły, i zrozumieć, że każdy dzień daje szansę na wielką wygraną. Wystarczy tylko docenić to, co już się ma. I kochać do szaleństwa.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

stachera_sylwia | 2019-02-26
Przeczytana: 25 lutego 2019

Przed snem, przychodzę do Was z książką, która skradła moje serce. Książką, która w całości, oparta jest na prawdziwej historii. A historia ta, to walka cudownego chłopca, Jurka Halskiego i jego silnej rodziny, z paskudnym i złośliwym glejakiem.
Historii opisywać Wam nie będę - każdy powinien poznać ją osobiście. To lektura, która na przemian wyciska łzy smutku i szczęścia, to książka, która napewno zmieni podejście do życia, do tego co mamy. Kiedy już poznacie tę wspaniałą rodzinę i kochanego Jureczka nauczycie się kochać do szaleństwa, nigdy nie tracić nadziei, wierzyć w każdej sytuacji, oraz, znajdziecie w sobie ogromną siłę.

kamilciak | 2019-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2019

Ciężko mi się czytało, ale tylko dla tego, że tekst był napisany ciągiem. A po za tym, miło było poznać historie Jureczka. Jestem ciekawa co teraz się z nim dzieje?

MoniS | 2018-10-12
Przeczytana: 12 października 2018

Chwytająca za serce historia chorego Jureczka i jego wspierającej się rodziny. Warto przeczytać i podać dalej. Niech każdy doceni wszystko co ma i uświadomi sobie jak kruche i jednocześnie piękne jest życie i jak wiele otacza nas aniołów czyli zwykłych/niezwykłych ludzi którzy w tym życiu nam towarzyszą.

Adam | 2018-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2018

„Na Boże Ciało byłem w formie, choć już w hospicjum przecież, bo to czerwiec. Rodzice wpakowali mnie do wózka i pojechaliśmy na procesję. Myślę, że dla tych ludzi, co wiedzieli, że w hospicjum jestem, to musiała być duża rzecz. Ale przecież rodzice nie po to mnie tam zabrali, żeby się mną pochwalić. Tylko po to, żebyśmy, mogli być razem w tak ważnym dniu. Bo przecież nie co dzień chodzi się po ulicach z Najświętszym Sakramentem. A w tym dniu się chodzi. Chcieliśmy być razem. I byliśmy”. (fragment książki)

Brygida Grysiak wciela się w postać pięcioletniego Jureczka, który jako piąte dziecko w rodzinie państwa Halskich rodzi się niepełnosprawne. Już po miesiącu od dnia urodzin wiadomo, że dziecko nie rozwija się prawidłowo, a przeprowadzone badania potwierdzają wodogłowie oraz guz mózgu. Rozpoczyna się dramatyczna walka o przetrwanie, operacja i chemioterapia nie przynoszą poprawy. Bezsilność rodziców wobec cierpienia niewinnej istoty sprawia, że patrzymy na przedstawioną historię...

żurawie_origami | 2017-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2017

Mam taką zasadę, że nie oceniam pewnego typu książę. Chodzi głównie o wspomnienia wojenne, pamiętniki lub historie o czyjejś walce z chorobą. Książka "Kochają mnie do szaleństwa" jest obrazem walki małego Jureczka o życie, na szczęście walki wygranej. Gdy książka była pisana, Jurek miał 5 lat, w książce to on jest narratorem (tu muszę szczerzę przyznać, że taki styl bywał czasem dla mnie nużący, ale do przejścia :))
Mały Jureczek sporo przeszedł, mnie najbardziej urzekła postawa mamy i babci chłopca. Sama jestem mamą 2-letniego Szkraba i podziwiam te kobiety, bo nie wiem czy miałabym w sobie tyle wiary i nadziei. Książka ogólnie jak dla mnie jest świadectwem wiary, nadziei i miłości. I nie tylko wiary w Boga (choć akurat rodzina Jurka ma jej bardzo dużo) ale też wiary w drugiego człowieka.

Lucy78 | 2017-02-03

Bardzo optymistyczna mimo ciezaru ktory byl na barkach tych wszystkich ludzi.Najbardziej podobala mi sie sila calej rodziny ich wiara wspolnota ich wzajemne wsparcie.Gdyby kazdy mogl liczyc na taka rodzine na taka milosc na swiecie byloby o wiele mniej zla i okrucienstwa

lizzy11 | 2017-01-15
Przeczytana: 15 stycznia 2017

Mimo ogromu tragedii jaka spotkała rodziców Jureczka niedługo po urodzeniu, w historii tej jest mnóstwo optymizmu i radości, i szczęścia, i milosci od wielu ludzi, i pomocy, i wiary w to, że będzie dobrze :-) Niesamowita historia rodziny kochającej się ponad wszystko i walczącej do skutku, bez taryfy ulgowej :-) Polecam!

Łukasz Chrzanowski | 2017-01-14

Książka opowiada historie małego chłopca, który ma glejaka. Nie jestem wierzący i nie przeszkadza mi, to że w książce co chwile ktoś powołuję się na bożą opatrzność. Nie wiem, jakbym zachował się gdyby moje dziecko zachorowało na raka i mam nadzieje, że nigdy nie dowiem tego. Pozycja nie jest mistrzostwem świata ale nie musi. Niesie nadzieje, która jest towarem deficytowym. Warto przeczytać moim zdaniem.

Agnieszka | 2017-01-03
Przeczytana: sierpień 2016

Historia Jureczka pokazała jak silna była jego rodzina, jak nie poddawała się przeciwnościom, czasami dziwiłam się skąd biorą siłę na tak długą i heroiczną walkę. Podziwiałam, dopingowałam im, zazdrościłam tej mocy, wiary i nadziei. Niezwykłe dla mnie było też to, że rodzice potrafili zgromadzić tak dużo ludzi wokół jego sprawy, nie wstydzili się prosić, a nawet błagać o pomoc. Jeśli ktoś wyrzucił ich drzwiami to wracali oknem, ratowali dziecko na wszelkie możliwe i dopuszczalne prawem sposoby.

Może to ta miłość z tytułu dała im siłę do walki o dziecko. Może miłość do Boga i zawierzenie jego opiece? Może wiara w jakiś wyższy plan?

Po więcej przemyśleń odsyłam na: ociekawosciswiata.blogspot.com

andzia12 | 2016-10-15
Przeczytana: 10 października 2016

Ta książka poruszyła mnie do głębi...!!!
Widząc zdjęcia chorego chłopca i czytając, ile nacierpiał się już w początkowych miesiącach swojego życia, aż łzy mi się kręciły w oku...Już taka rekacja jest doskonałą opinią na temat tej książki.
Jest to dowód na walkę rodziców w imię miłości dziecka o jego życie, ale i wiarę, że Bóg niegdy nie opuszcza swoich dzieci...
Polecam!!!