Ironia losu

Wydawnictwo: Novae Res
literatura piękna
Patricia

Małgosia, bibliotekarka z prowincjonalnego Pochwatowa, po miłosnym zawodzie ułożyła wreszcie swoje życie uczuciowe. Sytuacja komplikuje się jednak, gdy do głosu niespodziewanie dochodzą emocje z przeszłości, głęboko skrywane pragnienia i tajona przed samą sobą prawda... Ironia losu to wzruszająca i pokrzepiająca opowieść o miłości, dojrzałości i odpowiedzialności za życiowe decyzje. Książka...

Ironia losu to wzruszająca i pokrzepiająca opowieść o miłości, dojrzałości i odpowiedzialności za życiowe decyzje. Książka pełna rodzinnego ciepła, subtelnych i ujmujących obrazów, a także nieoczywistych refleksji nad szczęściem, uczuciami, samowiedzą i dążeniami człowieka. Ucieszy optymistów ceniących pogodne przesłanie literatury, zaś strapionym i zagubionym wśród życiowych wyborów Czytelnikom z pewnością doda otuchy.

Laurencja Wons, urodzona 5 kwietnia 1977 roku w Tarnowskich Górach, absolwentka Uniwersytetu Opolskiego, nauczycielka historii z wykształcenia i z zamiłowania. Mieszka w Kaletach na Górnym Śląsku. Żona i matka czwórki dzieci. Opublikowała cztery tomiki poezji: Ciche wołanie, Chwile zadumy, Jestem, ciągle jestem… i Dojrzewające słowa. Pisanie jest jej największą pasją.

źródło opisu: http://novaeres.pl

źródło okładki: http://novaeres.pl

Fajna, ciepła książka czyta się się super.
Lubię takie obyczajowe poczytać, a ta książka mnie wciągnęła, pochłonęłam ją w jeden wieczór.
Z przyjemnością przeczytałam porusza głęboko za serce.

Muminka | 2016-12-05
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 30 listopada 2016

Ironia losu zwykle krzyżuje ludziom plany. Nie inaczej było z bohaterką powieści Laurencji Wons, Marysią. Jest to młoda bibliotekarka z prowincjowanlnego Pochwatowa, szczęśliwa narzeczona i za parę miesięcy ma się odbyć jej ślub z Kamilem. W pracy ma przyjemna atmosferę, pócz plującej jadem Marioli, jest doceniana i odpowiada jej małomiasteczkowe życie. Kamil jest tzw. dobrą partią, dlatego duży niepokój budzi powrót dawnej miłości Mirka. To on wywołuje u niej trzpotanie serca, no i jeszcze jakieś wspomnienie romantycznej szkolnej miłości się w niej tli. Na dodatek Mirek stanowczo lubi z nią flirtować, a kobieta podejrzewa, że zechce on narzucac się jej. Podczas wiejskiej poańcowki przyłączą się do jje towarzystwa, a na dodatek przedstawia swojego przyjaciela Pawła
Marysia nie ma matki, więc opiekuje się ojcem i 17letnim Michałem. Awanse Mirka nie podobają się Kamilowi, więc wywiązała się bójka, a szarmancki Paweł odwiózł ją do domu. Los chichocze sobie z jej ślubnych planó, choć...

Michalinaabdulla | 2016-08-29
Przeczytana: 14 sierpnia 2016

Coś na chłodny wieczorek. Romantyczne opowiadanie. Przeczytane w jeden wieczór. Czuje niedosyt w pozytywnym znaczeniu i chciałabym rzeczy była kolejna część do przeczytania x

aleksnadra | 2016-03-14

"Ironia losu" to nie jest płytka opowiastka na zabicie nudy. To ciekawa, dowcipna historia kobiety współczesnej, skrępowanej trudnymi emocjami z przeszłości powoli otwierającej się na szczęście, a Laurencja Wons to obiecująca debiutantka.

Alexandra | 2016-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2016

Macie ochotę na lekką i przyjemną historię miłosną? Taką, która jest nieprzewidywalna, a zarazem piękna i wzruszająca?
Zapraszam na recenzję książki Laurencji Wons "Ironia losu".

Małgosia to młoda bibliotekarka, która oczywiście kocha czytać książki. Do tego za cztery miesiące wychodzi za mąż za Kamila. Po latach udało się jej wyleczyć ze zranionego serca, gdyż jej wielka miłość wyjechała z kraju. Teraz na nowo ułożyła sobie życie i ma nadzieję na spędzenie szczęśliwych lat przy boku Kamila. Para udaję się na przyjęcie urodzinowe przyjaciółki Małgosi. Tam zostaje zaskoczona przez niespodziewanych gości — Mirka i Pawła. Spotkanie po latach ze swoją dawną miłością źle na nią wpływa oraz nie najlepiej zniósł to jej narzeczony. Od tej pory życie Małgosi to jeden wielki chaos w dodatku los płata jej figle na każdym kroku.

Zaczyna się walka o względy kobiety. I w tym przypadku idealnie pasuję powiedzenie, że gdzie dwóch się biję, tam trzeci korzysta :)

„Ironia losu” opowiada historię...

Maja | 2016-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2016

Czasem zdarza się tak, że przeszłość nie pozwala o sobie zapomnieć. Przekonała się o tym Małgosia, bohaterka książki Ironia losu.

Oto, co czytamy na okładce: "Małgosia, bibliotekarka z prowincjonalnego Pochwatowa, po miłosnym zawodzie ułożyła wreszcie swoje życie uczuciowe. Sytuacja komplikuje się jednak, gdy do głosu niespodziewanie dochodzą emocje z przeszłości, głęboko skrywane pragnienia i tajona przed samą sobą prawda..." Pozwólcie, że nie powiem nic więcej o fabule. Nie chcę czegoś przez przypadek zdradzić.

Ironia losu to lekka powieść. Idealna na leniwy wieczór. Myślę, że bardziej spodoba się kobietom niż mężczyznom. Ja czuję po lekturze pewien niedosyt. To nie jest typ literatury, który lubię. Dialogi pozostawiały w moim odczuciu wiele do życzenia. Nie mogę za to zarzucić niczego bohaterom pojawiającym się na kartach powieści. Byli dobrze skonstruowani, choć przyznam, że nie ogarniam sposobu myślenia głównej bohaterki. Nie zgadzam się z jej wyborami, ale to drobny...