Tajemnica srebrnego pająka

Tłumaczenie: Anna Iwańska
Cykl: Przygody Trzech Detektywów (tom 39)
Wydawnictwo: Siedmioróg
Die drei und die silberne Spinne
LubimyCzytać

"Przygody Trzech Detektywów" to seria powieści kryminalno-sensacyjnych skierowana do czytelników 10-13-letnich. Bohaterami powieści są trzej dorastający Kalifornijczycy: Bob Andrews, Pete Crenshaw oraz Jupiter Jones, czyli Jupe, mieszkający w sąsiadującym z Hollywoodem nadmorskim mieście Rocky Beach. Choć są zupełnie do siebie niepodobni, z wielu względów każdego z bohaterów należy uznać za...

Bohaterami powieści są trzej dorastający Kalifornijczycy: Bob Andrews, Pete Crenshaw oraz Jupiter Jones, czyli Jupe, mieszkający w sąsiadującym z Hollywoodem nadmorskim mieście Rocky Beach. Choć są zupełnie do siebie niepodobni, z wielu względów każdego z bohaterów należy uznać za godnego następcę największych amerykańskich detektywów. Nie brak im ani inteligencji, ani poczucia humoru, które - mimo ich amerykańskiego pochodzenia - należałoby określić jako brytyjskie. Przede wszystkim jednak mają oni niezwykły talent do rozwiązywania zagadek kryminalnych.

Tym razem Trzej Detektywi podróżują do Europy, by rozwiązać zagadkę złowieszczego spisku, w który wplątany jest srebrny pająk...

źródło opisu: http://ksiegarnia.pwn.pl/Przygody-Trzech-Detektywo...(?)

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/Przygody-Trzech-Detektywo...»

Marta Cherry | 2017-11-26

Miłe wspomnienie z dzieciństwa.

elendil | 2017-08-16
Przeczytana: 1999 rok

Ciekawa seria dla młodzieży. Czytałem te książki na przełomie 7/8 klasy,prawie 20 lat temu. Bibliotekarka dziwiła się, że wypożyczam tak dużo książek. Pytała czy na pewno czytam.:)

Seria opowiada o trzech młodych przyjaciela, którzy starają się być dedektywami. Każdy z nich jest różny i ma inne podejście do tego "fachu". Dzielnych tropicieli wspiera stary przyjaciel pan Alfred Hitchcock. :)

elendil | 2017-08-16
Przeczytana: 1999 rok

Paulina | 2017-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2017

Przygody trzech młodocianych detektywów mieszkających w Kalifornii. Każda książka to osobna detektywistyczna zagadka. Każda jedna wciąga. Polecam.

Paulina | 2017-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2017

Lexie | 2016-09-12
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 11 września 2016

To chyba najsłabsza część serii, z tych które dotąd czytałam. Troszkę naciągane, że rząd amerykański prosi trójkę dzieciaków o taką pomoc. No i fakt jak ta pomoc wygląda, też nie jest wielce przekonujące. Jednak lepiej się czyta jak chłopaki pracują na swoim „podwórku".
Plusem tej książki jest to, że może teraz będę patrzeć troszkę innym okiem na pająki, które raczej mnie brzydzą!

Usti | 2015-09-11

Kiedy czytałam to w podstawówce, bardzo mi się podobało. Polecam więc.

| 2015-06-09
Przeczytana: 22 maja 2015

Trójka młodych detektywów jak zwykle zachwyca. Kultowa pozycja dla dzieci i młodzieży.

Tym razem chłopcy zostają zaproszeni do Europy by pomóc przyszłemu następcy tronu odkryć spisek, którego się obawia. Sprawa przybiera bardzo poważny obrót. Sytuacja staje się na tyle napięta, że sytuacja polityczna i relacje ze Stanami mogą ulec znacznemu pogorszeniu. Ale przecież to nasi trzej detektywi, którzy świetnie sobie poradzą i znajdą odpowiednie rozwiązanie.

Dla wypoczynku i uśmiechu od ucha do ucha - warto!

K-czyta | 2015-03-29
Przeczytana: marzec 2015

Samochód, którym jadą Jupiter, Pete i Bob omal nie zderza się z innym, którego kierowca wychodzi z założenia, że nie musi przestrzegać przepisów drogowych. Okazuje się, że w środku znajduje się książę Djaro – przyszły władca europejskiego państwa o nazwie Warania. Zawarta wówczas między chłopcami znajomość sprawia, że detektywi otrzymują zaproszenie do królewskiego pałacu. Ich wizyta nie będzie jednak czysto przyjacielska, bo ktoś ewidentnie chce przeszkodzić w koronacji księcia. Szybko okaże się, że srebrny pająk ma o wiele większe znaczenie dla całej historii niż mogłoby się wydawać.

Pierwsze spotkanie po latach z trójką detektywów i miałam wrażenie jakbym wracała do bohaterów, którzy tylko na chwilę zniknęli gdzieś z pola widzenia. To z nimi przecież przeżywałam pierwsze kryminalne przygody i niezwykle łatwo było mi, nawet po tak długim czasie, przyłączyć się do tej zgranej ekipy w poszukiwaniu nowych przygód i wrażeń. Wprawdzie żeby poznać ich naprawdę dobrze nie wystarczy...

Agata Jagielska | 2013-07-07

świetna seria dla młodzieży. Będąc jeszcze dzieckiem poświęciłam wiele czasu na te opowiadania ;)