Tajemnica potwora z Sierra Nevada

Cykl: Przygody Trzech Detektywów (tom 10)
Wydawnictwo: Siedmioróg
LubimyCzytać

Tym razem Trzej Detektywi rozwiązują zagadkę niezwykłego niedźwiedzia i tajemniczego uprowadzenia..."Przygody Trzech Detektywów" to seria powieści kryminalno-sensacyjnych skierowana do czytelników 10-13-letnich.Bohaterami powieści są trzej dorastający Kalifornijczycy: Bob Andrews, Pete Crenshaw oraz Jupiter Jones, czyli Jupe, mieszkający w sąsiadującym z Hollywood nadmorskim mieście Rocky Beach. Choć są zupełnie do siebie niepodobni, z wielu względów każdego z bohaterów należy uznać za godnego następcę największych amerykańskich detektywów. Nie brak im ani inteligencji, ani poczucia humoru, które - mimo ich amerykańskiego pochodzenia - należałoby określić jako brytyjskie. Przede wszystkim jednak mają oni niezwykły talent do rozwiązywania zagadek kryminalnych. Bob Andrews, niski, lecz wytrzymały chłopak, to typ prymusa, niepozbawiony jednak awanturniczej żyłki miłośnika przygód. Pete Crenshaw, najbardziej wysportowany z trójki przyjaciół, jest raczej wysoki i muskularny. Jupiter... Choć niejednego mogłoby kusić, żeby nazwać Jupitera grubasem, powtórzmy za jego przyjaciółmi, że jest krępy. Jako mały chłopiec pojawił się na ekranach telewizyjnych w serialu o przygodach grupy zabawnych dzieciaków zatytułowanym "Małe Urwisy". Jupe występował tam w roli Małego Tłuścioszka i podobno był tak rozkoszny i przemądrzały, że wywoływał salwy śmiechu u milionów widzów nawet wtedy - a może zwłaszcza wtedy - kiedy zdarzało mu się wpaść w kłopoty. Te doświadczenia zrodziły w nim lęk przed śmiesznością. Chce, by traktowano go poważnie. Wcześnie nauczył się czytać i natychmiast zaczął połykać wszystkie książki, jakie tylko wpadły mu w ręce - z psychologii, kryminologii, nauk przyrodniczych i wielu innych dziedzin. Dzięki swej doskonałej pamięci zachował w głowie większość tego, co przeczytał. Autorem książek jest Andy Chandler, przedstawiający się jako prawnuk słynnego detektywa, którego śledztwa opisał niegdyś Arthur Conan Doyle. Obecnie autor mieszka w Kalifornii i reżyseruje filmy w Hollywood.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

elendil | 2017-08-16
Przeczytana: 1999 rok

Ciekawa seria dla młodzieży. Czytałem te książki na przełomie 7/8 klasy,prawie 20 lat temu. Bibliotekarka dziwiła się, że wypożyczam tak dużo książek. Pytała czy na pewno czytam.:)

Seria opowiada o trzech młodych przyjaciela, którzy starają się być dedektywami. Każdy z nich jest różny i ma inne podejście do tego "fachu". Dzielnych tropicieli wspiera stary przyjaciel pan Alfred Hitchcock. :)

Paulina | 2017-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2017

Przygody trzech młodocianych detektywów mieszkających w Kalifornii. Każda książka to osobna detektywistyczna zagadka. Każda jedna wciąga. Polecam.

Lexie | 2017-05-17
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 17 maja 2017

Historia nie była nudna, ale troszkę mi się dłużyła, bo bohaterowie całą książkę rozkminiali coś, co było oczywiste od samego początku. Wiem, że to lektura dla młodszych, ale jednak inne przygody trzech detektywów nie były aż tak przewidywalne. Dobrze, że znalazły się jeszcze inne mniejsze wątki, które nie były do końca jasne, aż do końca.

książek: 1922
kp0018 | 2013-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2013

Bob Andrews, Pete Crenshaw oraz Jupiter Jones, czyli Jupe, to główni bohaterowie serii książek o Trzech Detektywach. Chłopcy mieszkają w sąsiadującym z Hollywood nadmorskim mieście Rocky Beach, jednak akcja powieści "Przygody Trzech Detektywów. Tajemnica potwora z Sierra
Nevada" dzieje się z dala od ich miejsca zamieszkania.
Chłopcy wraz z Hansem i Konradem (pracownikami wujka Jupitera) jadą do Sky Village, gdzie mieszka kuzynka dwóch mężczyzn, Anna Schmid. Kobieta nic nie wie o wizycie kuzynostwa, z którymi bardzo dawno się nie widziała (utrzymywali jednak kontakt listowny). Hans i Konrad chcieli sprawić Annie niespodziankę, jednak na miejscu okazuje się, że ona sama zaskoczyła ich bardziej. Anna ma męża, o którym nie wspomniała w żadnym ze swoich listów. Kuzyni bojąc się, że Joe Havemeyer jest jakimś naciągaczem, który chce zdobyć majątek ich kuzynki, zlecają chłopcom przyjrzenie się świeżo upieczonemu mężowi.
Trzej detektywi mają ręce pełne roboty, gdyż kuzynka Anna znając...

PABLOPAN | 2012-07-28

Przygody Trzech Detektywów to bardzo dobra seria dla młodzieży.