Tajemnica srebrnego pająka

Tłumaczenie: Anna Iwańska
Cykl: Przygody Trzech Detektywów (tom 4)
Wydawnictwo: Siedmioróg
The Mystery of the Silver Spider
przygodowa
judy

Przygody Trzech Detektywów to amerykańska seria książek kryminalnych dla młodzieży, które mają kilku różnych autorów (Robert Arthur - twórca postaci Trzech Detektywów, William Arden, Mary V. Carey, Nick West, Marc Brandel, Megan Stine & H. William Stine, G. H. Stone, William MacCay, Peter Lerangis), jednak sygnowane są nazwiskiem Alfreda Hitchcocka. Kilka książek serii wydanych tylko w Polsce napisało dwóch polskich autorów (Krystyna Boglar oraz Aleksander Minkowski).

PABLOPAN | 2012-06-24

Świetna seria dla młodzieży. Naturalnie polecam :)

Marlena | 2015-06-09
Na półkach: Rok 2015, Ebook, Przeczytane
Przeczytana: 22 maja 2015

Trójka młodych detektywów jak zwykle zachwyca. Kultowa pozycja dla dzieci i młodzieży.

Tym razem chłopcy zostają zaproszeni do Europy by pomóc przyszłemu następcy tronu odkryć spisek, którego się obawia. Sprawa przybiera bardzo poważny obrót. Sytuacja staje się na tyle napięta, że sytuacja polityczna i relacje ze Stanami mogą ulec znacznemu pogorszeniu. Ale przecież to nasi trzej detektywi, którzy świetnie sobie poradzą i znajdą odpowiednie rozwiązanie.

Dla wypoczynku i uśmiechu od ucha do ucha - warto!

K-czyta | 2015-03-29
Przeczytana: marzec 2015

Samochód, którym jadą Jupiter, Pete i Bob omal nie zderza się z innym, którego kierowca wychodzi z założenia, że nie musi przestrzegać przepisów drogowych. Okazuje się, że w środku znajduje się książę Djaro – przyszły władca europejskiego państwa o nazwie Warania. Zawarta wówczas między chłopcami znajomość sprawia, że detektywi otrzymują zaproszenie do królewskiego pałacu. Ich wizyta nie będzie jednak czysto przyjacielska, bo ktoś ewidentnie chce przeszkodzić w koronacji księcia. Szybko okaże się, że srebrny pająk ma o wiele większe znaczenie dla całej historii niż mogłoby się wydawać.

Pierwsze spotkanie po latach z trójką detektywów i miałam wrażenie jakbym wracała do bohaterów, którzy tylko na chwilę zniknęli gdzieś z pola widzenia. To z nimi przecież przeżywałam pierwsze kryminalne przygody i niezwykle łatwo było mi, nawet po tak długim czasie, przyłączyć się do tej zgranej ekipy w poszukiwaniu nowych przygód i wrażeń. Wprawdzie żeby poznać ich naprawdę dobrze nie wystarczy...

Agata Jagielska | 2013-07-07

świetna seria dla młodzieży. Będąc jeszcze dzieckiem poświęciłam wiele czasu na te opowiadania ;)

Lexie | 2016-09-12
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 11 września 2016

To chyba najsłabsza część serii, z tych które dotąd czytałam. Troszkę naciągane, że rząd amerykański prosi trójkę dzieciaków o taką pomoc. No i fakt jak ta pomoc wygląda, też nie jest wielce przekonujące. Jednak lepiej się czyta jak chłopaki pracują na swoim „podwórku".
Plusem tej książki jest to, że może teraz będę patrzeć troszkę innym okiem na pająki, które raczej mnie brzydzą!

Usti | 2015-09-11

Kiedy czytałam to w podstawówce, bardzo mi się podobało. Polecam więc.

sandrap789 | 2011-12-16
Na półkach: Chcę przeczytać, Sandzia