Tajemnica srebrnego pająka

Okładka książki Tajemnica srebrnego pająka Alfred Hitchcock
Okładka książki Tajemnica srebrnego pająka
Alfred Hitchcock Wydawnictwo: Siedmioróg Cykl: Przygody Trzech Detektywów (tom 39) powieść przygodowa
powieść przygodowa
Przygody Trzech Detektywów (tom 39)
The Mystery of the Silver Spider
Siedmioróg
1998-01-01
1998-01-01
Anna Iwańska
alfred hitchcock przygody trzech detektywów

Okładka książki Unmade Movies: Hitchcocks The Blind Man Mark Gatiss, Alfred Hitchcock, Ernest Lehman
Unmade Movies:... Mark Gatiss, Alfred...
Okładka książki Tajemnica gadającej czaszki Robert Arthur, Alfred Hitchcock
Tajemnica gada... Robert Arthur, Alfr...
Okładka książki Tajemnica zamku grozy Robert Arthur, Alfred Hitchcock
Tajemnica zamk... Robert Arthur, Alfr...
Okładka książki Gadający grobowiec Krystyna Boglar, Alfred Hitchcock
Gadający grobo... Krystyna Boglar, Al...

Okładka książki Tajemnica śpiewającego węża Andy Chandler, Alfred Hitchcock
Tajemnica śpie... Andy Chandler, Alfr...
Okładka książki Szaleńcza Afera Alfred Hitchcock, Gayle Lynds
Szaleńcza Afera Alfred Hitchcock, G...
Okładka książki Ucho szatana Krystyna Boglar, Alfred Hitchcock
Ucho szatana Krystyna Boglar, Al...

Myślałem, że to napisał... Alfred Hitchcock:-) Chyba dałem się nabrać wydawcy:-)

Genialna fabuła. Mimo iż czytałam ją tak dawno, wciąż pamiętam o czym była.

Genialna fabuła. Mimo iż czytałam ją tak dawno, wciąż pamiętam o czym była.

Seria, którą zaczytywałem się lata temu jako dzieciak. Uwielbiałem te książki, ogromnie pobudzały moją wyobraźnię. Na wakacjach u babci pochłaniałem jedną za drugą. Z czystym sumieniem polecam każdemu rodzicowi, żeby zapoznał z serią swoje potomstwo, o ile w ogóle da się jeszcze te książki gdzieś kupić. We mnie Trzej Detektywi zaszczepili ogromne zainteresowanie thrillerem, powieścią detektywistyczną i kryminałem, co z resztą zostało mi do dziś, choćby w formie fascynacji true crime. Świetna lektura dla młodzieży.

#recenzja #tajemnicasrebrnegopająka #alfredhitchcock

"Przygody trzech detektywów. Tajemnica srebrnego pająka" Alfred Hitchcock

Spisek na dworze królewskim

Tym razem z trójką sympatycznych detektywów udamy się w podróż do maleńkiego państwa, Waranii, na zaproszenie, spotkanego przypadkiem w Ameryce, przyszłego następcy tronu, księcia Djaro.
Zaprasza on Pete'a, Jupe'a i Boba nie tylko w formie gości, ale także jako detektywów. Prosi ich o pomoc w znalezieniu srebrnego pająka, królewskiego talizmanu, mającego wielką wartość dla rodziny królewskiej, jak i całego ludu Waranii. Bez tegoż pająka koronacja Djaro stoi pod znakiem zapytania.
O pomoc równocześnie prosi wysłannik rządu amerykańskiego, który sprzyja księciu Djaro i podejrzewa próby niedopuszczenia do jego koronacji ze strony regenta państwa, księcia Stefana.
I tak trójka naszych bohaterów zostaje wplątana w spisek na dworze królewskim Waranii, mało tego sami zostają posądzeni o kradzież srebrnego pająka. Z gości w przeciągu kilku dni przemieniają się w ściganych przez ludzi księcia Stefana zdrajców i złodziei. Muszą uciekać z pałacu i udowodnić swoją niewinność, a także odnaleźć talizman królewski i doprowadzić do skutku koronację księcia Djaro.
Książkę czyta się jednym tchem, nie brak tam akcji, niesamowitych scen pościgów, ucieczek, niczym w dobrym filmie akcji czy przygodowym. A sama fabuła nasunęła mi skojarzenia z Księciem Kaspianem z Opowieści z Narnii Lewisa czy z naszym Królem Maciusiem Pierwszym Korczaka.
Świetna powieść zarówno dla młodszych jak i starszych czytelników. Polecam ! Moja ocena to 6 !

#recenzja #tajemnicasrebrnegopająka #alfredhitchcock

"Przygody trzech detektywów. Tajemnica srebrnego pająka" Alfred Hitchcock

Spisek na dworze królewskim

Zaprasza on Pete'a, Jupe'a i...

Miłe wspomnienie z dzieciństwa.

Miłe wspomnienie z dzieciństwa.

Ciekawa seria dla młodzieży. Czytałem te książki na przełomie 7/8 klasy,prawie 20 lat temu. Bibliotekarka dziwiła się, że wypożyczam tak dużo książek. Pytała czy na pewno czytam.:)

Seria opowiada o trzech młodych przyjaciela, którzy starają się być dedektywami. Każdy z nich jest różny i ma inne podejście do tego "fachu". Dzielnych tropicieli wspiera stary przyjaciel pan Alfred Hitchcock. :)

To chyba najsłabsza część serii, z tych które dotąd czytałam. Troszkę naciągane, że rząd amerykański prosi trójkę dzieciaków o taką pomoc. No i fakt jak ta pomoc wygląda, też nie jest wielce przekonujące. Jednak lepiej się czyta jak chłopaki pracują na swoim „podwórku".
Plusem tej książki jest to, że może teraz będę patrzeć troszkę innym okiem na pająki, które raczej mnie brzydzą!

Kiedy czytałam to w podstawówce, bardzo mi się podobało. Polecam więc.

Kiedy czytałam to w podstawówce, bardzo mi się podobało. Polecam więc.

Samochód, którym jadą Jupiter, Pete i Bob omal nie zderza się z innym, którego kierowca wychodzi z założenia, że nie musi przestrzegać przepisów drogowych. Okazuje się, że w środku znajduje się książę Djaro – przyszły władca europejskiego państwa o nazwie Warania. Zawarta wówczas między chłopcami znajomość sprawia, że detektywi otrzymują zaproszenie do królewskiego pałacu. Ich wizyta nie będzie jednak czysto przyjacielska, bo ktoś ewidentnie chce przeszkodzić w koronacji księcia. Szybko okaże się, że srebrny pająk ma o wiele większe znaczenie dla całej historii niż mogłoby się wydawać.

Pierwsze spotkanie po latach z trójką detektywów i miałam wrażenie jakbym wracała do bohaterów, którzy tylko na chwilę zniknęli gdzieś z pola widzenia. To z nimi przecież przeżywałam pierwsze kryminalne przygody i niezwykle łatwo było mi, nawet po tak długim czasie, przyłączyć się do tej zgranej ekipy w poszukiwaniu nowych przygód i wrażeń. Wprawdzie żeby poznać ich naprawdę dobrze nie wystarczy przeczytanie jednej książki z tej serii, ale sympatię można poczuć od razu.

Akcja pędzi naprawdę szybko, a chociaż cała historia mieści się na niespełna dziewięćdziesięciu stronach to nie sposób się w nią nie wciągnąć. Nie mamy okazji się nudzić, bo kolejne wydarzenia następują w zawrotnym tempie – w jednej chwili przyjechaliśmy z bohaterami do Waranii, w drugiej jesteśmy już w samym środku pałacowej intrygi. W tym wszystkim znalazło się miejsce na uchylenie rąbka historii tego europejskiego (choć w istocie fikcyjnego) państwa, by czytelnik mógł szerzej spojrzeć na to, jak duże znaczenie mają dla mieszkańców pająki.

Jedynym problemem jest sama zagadka, bo o ile część dotycząca srebrnego pająka skonstruowana została całkiem zmyślnie, to już w kwestii osób chcących nie dopuścić do koronacji liczyłam na jakieś zaskoczenie. Zabrakło mi tutaj jakiegoś przetasowania, które by trochę zmieniło bieg wydarzeń.

• Z dzieciństwa
  • Dzieciństwo
  • Młodzieżowe
  • Przygody Trzech Detektywów
  • Biblioteka

Dodaj cytat z książki Tajemnica srebrnego pająka