Tajemnica śpiewającego węża

Tłumaczenie: Anna Iwańska
Cykl: Przygody Trzech Detektywów (tom 8)
Wydawnictwo: Siedmioróg
The Mystery of the Singing Serpent
judyth1

Tym razem Trzej Detektywi, czyli Jupiter Jones, Pete Crenshaw i Bob Andrews trafiają na problem, który może przerastać nawet ich ponadprzeciętne zdolności. Co jest takiego, czemu mogą nie podobać Ci chłopcy? Podpowiem. Złotobrązowe włosy, i takie same oczy, wygląd anioła, a charakter, no nie powiem czyj. Jednym słowem dziewczyna, Allie Jamison, która szybko staje się dużym ciężarem dla Jupitera i przyjaciół. Sytuacja staje się trochę inna, Kidy okazuje się że Allie ma dla nich zlecenie. Częściowo dobrą propozycją finansową, a częściowo szantażem (a to hadra!) udaje jej się skłonić Trzech Detektywów do zajęcia się jej sprawą. Główna rola w tej sprawie przypada oczywiście Śpiewającemu Wężowi- duchowi podobno wzywanemu przez niezwykle tajemniczego okultystę ariela. Samozwańczy mag zadomowił się u ciotki Allie, omamił j wszelkimi swoimi sztuczkami omamił starszą panią i wciągnął w mini- sektę, w której ważną rolę odgrywał śpiewający wąż. Nie jest to zadanie tak łatwe, jak sądzili detektywi. Kłopoty zaczynają się zwłaszcza wtedy, kiedy wąż zaczyna śpiewać!!! Świetnie zbudowane napięcie, i wprowadzenie w świat Okultyzmu i magii pokazuje mistrzostwo auto, i ubarwia książkę. Naprawdę gorąco polecam to dzieło Alfreda Hithcooka.

elendil | 2017-08-16
Przeczytana: 1999 rok

Ciekawa seria dla młodzieży. Czytałem te książki na przełomie 7/8 klasy,prawie 20 lat temu. Bibliotekarka dziwiła się, że wypożyczam tak dużo książek. Pytała czy na pewno czytam.:)

Seria opowiada o trzech młodych przyjaciela, którzy starają się być dedektywami. Każdy z nich jest różny i ma inne podejście do tego "fachu". Dzielnych tropicieli wspiera stary przyjaciel pan Alfred Hitchcock. :)

Paulina | 2017-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2017

Przygody trzech młodocianych detektywów mieszkających w Kalifornii. Każda książka to osobna detektywistyczna zagadka. Każda jedna wciąga. Polecam.

Katarzyna | 2013-08-27

Polecam dla dzieci