Moja żona Melissa

Okładka książki Moja żona Melissa Francis Durbridge
Okładka książki Moja żona Melissa
Francis Durbridge Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller kryminał, sensacja, thriller
My Wife Melissa
C&T Crime & Thriller
2005-01-01
1976-02-01
Kazimierz Piotrowski
powieść angielska

Gdy ginie żona Guya wszystkie dowody wskazują na niego. Czy mamy do czynienia z niepoczytalnym owładniętym obsesją na punkcie żony mężczyzną czy może ktoś próbuje go wrobic w morderstwo..
Przyzwoity klasyczny brytyjski kryminał, polecam zwłaszcza, że jest do kupienia w antykwariatach za przysłowiową złotówkę.

Kryminał dobry. Prosta narracja. Bohaterowie bez rozdmuchanej, zbędnej psychologii. Na szczęście brak też zbędnych opisów "przyrody" - jak to bywa we współczesnych, polskich kryminalach.Autor myli tropy, choć robi to trochę topornie. Nie ma też naglych zwrotów. W sumie,kryminał prosty jak konstrukcja cepa- czyli idealna książka na nudne 3 godzinne zebranie.

Bardzo poprawny, acz bez szczególnego polotu kryminał. Dobrze skonstruowane postaci, całkiem wiarygodna intryga, jednym słowem lektura w sam raz na leniwy jesienny wieczór.

Autor to klasyk kryminałów, tyle, że już dziś trącących myszką. Tekst wskazuje, że zostanie niebawem przerobiony na scenariusz filmu lub przedstawienia. I to trochę psuje odbiór. Ale poza tym to sprawnie napisana książka, z w miarę ciekawą intrygą i przewidywalnym zakończeniem. Ale na wakacje i na podróż - znakomita lektura.

Bardzo fajny kryminał, czyta się dobrze od początku do końca. Tytuł tylko mi się niezbyt podoba, myślałem, że to jakieś romansidło :)

Swietny kryminal,wciaga od pierwszej strony,trzyma w napieciu do konca,ciekawa fabula,naprawde godny polecenia

Nie pamiętam o czym była. Do ponownego przeczytania.

Nie pamiętam o czym była. Do ponownego przeczytania.

Okłada wcale nie zapowiadała, że to jest tak świetna książka. Kryminał po prostu mistrzowski. Szkoda tylko, że taki krótki. :( Jak czytałam to po prostu nie mogłam się od niego oderwać. Super mocno wciągający jak dla mnie :)

Angielski kryminał w starym dobrym stylu.

Angielski kryminał w starym dobrym stylu.

• Kryminały
  • Kryminał