Buty modelki

Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller

Dobrze zapowiadający się architekt Harold Weldon czeka w celi śmierci na wykonanie wyroku. Skazany za uduszenie narzeczonej, modelki Lucy Staines. Proces sądowy trwał krótko był świadek ucieczki Weldona z miejsca zbrodni...

amazur83 | 2014-09-25
Przeczytana: 25 września 2014

Mike Baxter, kryminolog z zamiłowania, próbuje rozwikłać zagadkę morderstwa modelki Lucy Staines. Z pozoru sprawa jest już rozwiązana, gdyż domniemany sprawca, narzeczony ofiary Harold Weldon, został skazany i oczekuje na wykonanie wyroku kary śmierci. Im więcej czasu Mike poświęca tej sprawie, tym bardziej przekonuje się o niewinności Harolda. Jednak czas biegnie nieubłaganie. Ma tylko dziewięć dni aby uratować niewinnego człowieka od stryczka.
Dobry, angielski kryminał. Autor Ameryki nie odkrył, mimo to książkę czyta się szybko, lekko i przyjemnie. Fabuła, choć wydaję się trochę naciągana, wciąga. Czegoś mi jednak w książce Durbridge'a zabrakło. Nie potrafię sprecyzować czego, ale każdy, kto skusi się spędzić z tą książką wieczór, będzie wiedział o co mi chodzi.

Klaudia | 2012-04-23
Przeczytana: marzec 2011

Czytałam ją kawałek czasu temu, co sprawia, że dość ciężko mi napisać odpowiednią opinię :) Pamiętam, że wywarła na mnie bardzo dobre wrażenie i z pewnością musiał spodobać mi się styl pisania autorki, bo zaraz po zakończeniu zapisałam sobie nazwisko Francis Durbridge na karteczce, by spytać o jej inne pozycje :)

superlis | 2016-10-05
Przeczytana: 02 grudnia 2011