Ewangelia Judasza

Tłumaczenie: Janusz Margański
Wydawnictwo: Świat Książki
The Gospel of Judas
Judasz, sensacja, romans

Thriller autora wybitnej powieści aKarzeł Mendlaa. Historia ojca Leo, rzymskiego duchownego, który stoi u progu wielkiego odkrycia a tajemniczej aewangelii Judaszaa. Książka opowiada nie tylko sensacyjne dzieje starożytnego zwoju: to zarazem poruszająca opowieść o wielkiej miłości rodziców Leo, Niemki i Włocha, z czasów II wojny oraz pełna psychologicznego napięcia rzecz o wadzeniu się z Bogiem i ze sobą. Inteligentna, świetnie napisana powieść o tajemnicy, wierze, moralności i uczuciach.

Kominek | 2015-05-22
Przeczytana: 22 maja 2015

Zastanawiają mnie wyjątkowo niskie oceny tej pozycji, a przecież lektura jakiś czas temu sprawiła mi dużo przyjemności. Nie pamiętam, abym się nudził, miał problem z dotarciem do końca, czy też chciał rzucić ją w kąt. Przeczytałem całą dosyć szybko i choć nie była to wybitna literatura z całą pewnością nie zasługiwała na tak krytyczne spojrzenia.

http://koominek.blogspot.com - pięćdziesiąt trzy tematyczne szufladki i zapewne na nich się nie skończy, zapraszam w odwiedziny do bloga, aby klimat Kominka oczarował Cię bez reszty...

donikado | 2011-09-09
Przeczytana: 10 listopada 2010

Spodziewałam się intryg, tajemnic, dedukcji....a w połowie ksiązki zaczęłam sprawdzać ile stron zostało mi do końca!
Dla mnie koszmar.

kalakala | 2012-09-07

Tak jak ktoś już niżej napisał, po książce można spodziewać się więcej. Postać księdza jakoś mało przekonująca. Nie polecam, chyba że ktoś lubi ten rodzaj książek, bo pomysł na fabułę nie jest taki najgorszy.

anielica | 2014-10-24
Przeczytana: październik 2014