Wygnanie

Tłumaczenie: Piotr Kucharski
Cykl: Legenda Drizzta (tom 2)
Wydawnictwo: ISA
Exile
837418101X

Splątane korytarze Podmroku są nieprzyjazne w sposób, jakiego mieszkaniec powierzchni nie byłby w stanie pojąć, są wyzwaniem dla wszystkich, którzy się w nie zapuszczają. Wśród nich znajduje się Drizzt Do Urden oraz jego magiczna kocica, Guenhwyvar...

Opinie czytelników (2022)
Dawodi | 2014-03-30
Przeczytana: 29 marca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Wygnanie" i "Ojczyzna". Tytuły mówią same za siebie. Książki (bo w tej recenzji ocenie te dwie) są genialne. Czytając je ma się szansę zagłębić się w Podmroku w świecie, w którym akcje tych dwóch książek są osadzone. Prze zabraniem się do lektury "Ojczyzny" naprawdę się wściekłem. Nie przez książkę, czy też okładkę. Wściekłem się na człowieka, który mógł tak zniszczyć tę książkę. Oblać ją czymś.

"Ojczyzna"
Pierwsza część serii "Legenda Drizzta". Oceniłem ją na 7/10. Fabuła jest genialna. Przez cały czas się coś dzieje. Okładka też jest ciekawa. W pierwszej części nie podobały mi się te całe intrygi (doceniłem je dopiero w następnej części). Przez cały czas zastanawiałem się się czemu Drizzt ma lawendowe oczy. Czemu ta cała Loth jest tak wredna. Czemu w Menzoberranzan rządzą kobiety. Mam tyle pytań i żadnych odpowiedzi. No tak seria składa się z trzynastu tytułów to może znajdę odpowiedz na te pytania.

"Jednego odesłano-i następnie stracono-za nieudana próbę zabójstwa...

eR_ | 2015-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2015

Uwielbiam takie książki.
Może nie jest to literatura najwyższej próby,ale to nie zmienia faktu,że czerpałem czysta przyjemność śledząc kolejne przygody Drizzta Do'Urdena i zaraz sięgnę po kolejne.

cordiale | 2012-11-06
Na półkach: Przeczytane, EBOOK

Zdecydowanie lepsza od pierwszego tomu. Nie wiem czemu ale Salvatore zawsze zaczyna mnie wciagac od drugich tomow.. Poczatki dosc toporne.

Arson | 2014-07-22
Na półkach: Fantasy, Przeczytane, Ulubione

O ile ocena wystawiona przeze mnie za pierwszy tom „Trylogii Mrocznego Elfa” była lekko naciągana, tak już nota, którą dałem drugiej odsłonie przygód Drizzta jest pewna i mocna – a co za tym idzie, wystawiona z czystym sumieniem. W moim odczuciu „Wygnanie” opisuje ciekawsze przygody niesamowitego drowa, sam język również zdaje mi się nieco lepszy i „płynniejszy”, aniżeli w „Ojczyźnie”. Nadal jednak pełno tu rozterek oraz dylematów moralnych Drizzta, które jeszcze silniej oddziałują na młodszego syna domu Do’Urden, zwłaszcza w konfrontacji z jego naturą łowcy, tak potrzebną do przetrwania w dzikich i niebezpiecznych korytarzach Podmroku. Jednocześnie mnogość spisków i zawiłych działań politycznych jest porównywalna do tych z pierwszej części, co również cieszy. W drugim tomie cały czas coś się dzieje i ciężko złapać oddech, ponieważ fabuła mocno prze do przodu, co rusz rzucając kolejne przeszkody pod sejmitary Drizzta, przez co powieść czyta się jednym tchem. W zasadzie jedynym...

Aginio | 2014-06-30
Na półkach: Przeczytane, Do kupienia :)
Przeczytana: lipiec 2008

Drugi tom sagi o Drizzt'cie Do'Urdenie. Kolejny tom pozwala nam zagłębić się w dziki świat Podmroku. Jak zwykle książka napisana świetnie, powoli akcja rozkręca się by na sam koniec nabrać szaleńczego tempa :) Czytając ten tom zetkniemy się z kilkoma różnymi rasami, które ze względu na swoją różnorodność zachowań, wyglądu i cech sprawiają, że opisywany świat jest co najmniej intrygujący! Polecam! :)

Pepe_Tczew | 2015-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2015

Drugi tom Drizzta mam za sobą i coraz bardziej podoba mi się świat Podmroku a mroczny elf powoli staje się moim przyjacielem.
"Wygnanie" jest zdecydowanie lepsze od pierwszego tomu, świetnie napisane, powoli ale skutecznie rozwijająca się intryga, bardziej dynamiczna akcja to jest to co taki miłośnik fantasy lubi najbardziej. Fascynujący, rozbudowany świat Drowów, wewnętrzne rozgrywki pomiędzy wielkimi rodami, wiele fascynujących postaci, magicznych, bajkowych stworzeń i walka Drizzta o przetrwanie. Wciągające od pierwszych stron.

Historia Drizzta, chyba najsłynniejszego drowa z Podmroku... Czy muszę go przedstawiać komukolwiek, kto choć raz zanurzył się w świat Zapomnianych Krain? Chyba nie.
Dynamiczna, szybka książka, może momentami rażąca swoją... łagodnością i papierowością, ale wciąż zachwycająca i wciągająca. Pokazująca, że nie każdy drow Drow, i nie każdemu Lolth w oczy. Czyż może być coś lepszego?
Może. WIĘCEJ DRIZZTA!

Kornel Tymcio | 2016-07-07

Drizzt umyka zemście Matek i błąka się po Podmroku.
Wspaniale opowiedziane odczucia głównego bohatera, jego rozterki oraz motywacje.
Jest to kolejna część z większej serii i po jej przeczytaniu, natychmiast sięgnąłem po trzeci tom.

Wandal | 2013-01-25
Przeczytana: 04 marca 2010

Jedna z najlepszych książek jakie w życiu czytałem, w raz z jej kontynuacjami. Lektura godna dla osób lubiących fantasy (światy z książki są odzwierciedlone w grze Never winter night.

13bpm | 2012-12-19
Przeczytana: 2001 rok

Świetny rozwój i niespodziewane zwroty akcji. Konkretnie i ciekawie przedstawione tło oraz wyrażane emocje. Całość trzyma w napięciu.

zobacz kolejne z 2012