Przywilej skóry

Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki
Cykl: Hrabstwo Grant (tom 6) | Seria: Thriller
Wydawnictwo: Rebis
Skin Privilege aka Beyond Reach

Sara Linton pediatra i lekarz sądowy w Grant County, ma mnóstwo pracy, a przy tym musi się jeszcze obronić przed oskarżeniem o rzekome nadużycia. Kiedy jej mąż, szef policji Jeffrey Tolliver, dowiaduje się, iż jego przyjaciółka i współpracowniczka Lena Adams została aresztowana jako podejrzana o popełnienie morderstwa i potrzebuje pomocy Sary, ta wcale nie jest pewna, czy wytrzyma obciążenia, związane z tą sprawą.

Marzin | 2014-10-20
Przeczytana: 20 października 2014

Bardzo dobry thriller trzymający w napięciu do ostatniej linijki tekstu. Przeczytalam juz kilka książek tej pisarki a ta była ostatnia częścią z tej serii i zakończenie całkowicie mnie zaskoczyło a nawet wielce zasmucilo. Jednakże to tylko książka a fabuła jest fikcją, dlatego nawet tak niespodziewane zakończenie nie odejmuje punktów tej książce. Polecam.

emindflow | 2016-01-27
Przeczytana: 26 stycznia 2016

Pierwsze wrażenie po przeczytaniu tej książki to ulga, że wreszcie się skończyła i że to koniec całego cyklu.
Niestety, po pierwszej, dobrze zapowiadającej się części dalej było już tylko gorzej, a nieszczęsny „Przywilej skóry” tylko utwierdził mnie w tej opinii. Autorce przynajmniej od trzeciej części wyraźnie zabrakło pomysłu na dalszy ciąg i całość sprawia wrażenie jakby była pisana na siłę (na zamówienie wydawcy?).
To kolejna powieść w tym cyklu, która została wypełniona w jeszcze większym stopniu niż poprzednie jałową gadaniną i przypominaniem zdarzeń wielokrotnie opisanych wcześniej. Karin Slaughter nijak nie potrafi zbudować atmosfery charakterystycznej dla thrillera, stąd nawet pozornie efektowne elementy sensacyjno-kryminalne rażą sztucznością i nie wzbudzają większych emocji niż lektura kroniki kryminalnej w miejskiej popołudniówce. Na dodatek pozostała cała masa niedomkniętych wątków obyczajowych.
Cały ten cykl kojarzy mi się z chomikiem biegającym w kołowrotku - taki...

Korobek | 2015-05-24
Przeczytana: 18 maja 2015

Wciągający, bardzo klimatyczny kryminał. Dopracowane szczegóły intrygi, wszystko trzyma się "kupy". Warsztatowo - świetnie napisana.
Nie podpisałabym się pod wielokrotnie przytaczaną opinią: "Nie czytaj tego sam. Nie czytaj po zmroku" - bo książka nie budzi grozy. Raczej określiłabym ją jako wzbudzającą ciekawość... trzymającą w napięciu.
Dlatego podpisuję się pod opinią "Ale koniecznie przeczytaj!"
Polecam :)

Felicity | 2014-06-28
Przeczytana: 27 czerwca 2014

I cała seria za mną.... Mogę więc obiektywnie ocenić tę książkę, także na tle innych pozycji z cyklu.
"Przywilej skóry" jest bardzo dobrą książką. Uwielbiam literaturę Karin Slaughter, ale trzeba przyznać, że zdarzało się jej pisać i lepsze, i gorsze książki. Ta jest jednak jedną z lepszych. Jest szybkie tempo, spójność i logika, zgrabnie prowadzone nawiązania do wątków z poprzednich części, nie ma zdarzających się autorce dłużyzn fabuły i niepotrzebnej wulgarności. Jednym słowem, jest świetnie.
Znałam zakończenie książki bo czytałam wszystkie kolejne części, nie zaskoczyło mnie, ale muszę przyznać, że mimo wszystko było przejmujące. Lena Adams nie przestała być dla mnie neurotyczną egoistką, od pierwszej książki czuję do niej głęboką niechęć. Autorka stworzyła więc bardzo przekonującą postać, o wiele bardziej wyrazistą niż chociażby bezbarwna Sara.
Bardzo dużym minusem "Przywileju skóry" jest jednak trudna dostępność tej książki. Nie mogłam jej znaleźć w żadnym sklepie, w...

| 2016-03-01

Nastąpił przełom wśród książek, które udało mi się znaleźć w bibliotece miejskiej. To zdecydowanie sprawdzona autorka. Niewypalona. Wszystkie jej książki jakie do te pory miałam okazje przeczytać trzymają wysoki poziom. Cóż, to chyba jedna z moich ulubionych autorek serii.

Hrabstwo Grant, te same twarze, ale tym razem młoda policjantka ma kłopoty. Zamieszana jest w zabójstwo, zwłoki są spalone, policja podejrzewa, że zmarłym jest jej wujek, nic bardziej mylnego.

Tym razem cofamy się wstecz do dzieciństwa Leny Adams- okazuje się, że jej matka nie zginęła tak jak zapewnił ją Hank, przypadkiem natrafia na artykuł w prasie, który potwierdza, że kobieta żyła zdecydowanie dłużej.

Im dalej w las tym więcej drzew i tym trudniej odnaleźć zagubiony trop. Do czego doprowadza? Do sekty neonazistow, byłego chłopaka z tendencjami do przemocy domowej.

I jeszcze narkotyki Hank kolejny raz wpada w szpony nałogu. Sam wątek przewodni jest genialny, nie ma oczywistości, czyta się...

BRAK MI SŁÓW !!!!!!!!
Oficjalnie muszę to napisać że o ile wcześniej kochałam Karin Slaughter o tyle po skończeniu tej książki, szczerze ją nienawidzę !!!!!! Przepłakałam cały weekend jak głupia.
Książka dobra ale dla każdego kto czytał cała serię i polubił głównych bohaterów zakończenie NIE do przyjęcia. brak słów !!!!! jestem zła, eh

Kasia | 2014-09-04
Na półkach: Przeczytane, Książki 2014
Przeczytana: 04 września 2014

No, no, no, udało się wreszcie Karin Slaughter wzbudzić u mnie to niespokojne uczucie, kiedy w trakcie lektury zadaję sobie pytanie "aaaa, co się okaże, co się na końcu okaże?".

Lena Adams, znana doskonale z poprzednich części, pojawia się w prologu w dość niejednoznacznych okolicznościach. Dochodzi do morderstwa, którego Lena jest świadkiem, ale wcale nie próbuje mu zapobiec. Co tam się wydarzyło i jaką rolę odegrała w tym Adams nie jest jedynymi pytaniami, jakie towarzyszyły mi w trakcie lektury - chciałam się również teraz, zaraz dowiedzieć co tak naprawdę stało się z matką Leny, i kto tak naprawdę jest jej ojcem.

Karin Slaughter daje nam na tacy nowe fakty o bohaterach, których, wydawałoby się, znamy dobrze z poprzednich jej książek. Jest to największy plus "Przywileju skóry".

Z drugiej strony, kiedy zastanawiam się dokładniej na całą kryminalną fabułą, nad tym w co wpakowała się Lena, nad ogromem przestępczości w małym miasteczku, nie widzę sensu. A może nie, źle to...

Agro | 2013-01-19

Nudna,mroczna i przytłaczająca książka. Autorka pisze tak jakby miała depresje i za wszelka cenę starała się ja przelać na czytelnika.Wszystko jest ciemne,szare i ponure.Jeśli miało to nadać klimat..to sorry.. Również Sara i jej otoczenie..wiecznie maja pecha wiecznie pod gore ..i zdołowani..Mimo dobrych tytułów, ciekawych okładek i całego tego marketingu nie rozumiem zainteresowania panią Slaughter a zmęczyłem już jej 3 książki - ta akurat była najgorsza.

kitek8844 | 2015-12-23

bardzo dobra ksiazka. swietny zwrot akcji w zyciu bohaterow, niektorzy okazuja sie byc kims innym niz sie wydawalo na poczatku ksiazki. bardzo dobry motyw mordercy w ksiazce a przede wszystkim powalajace zakonczenie! tego sie nie spodziewalam.

Volumen | 2013-07-27

Bardzo dobry, kryminał. Zakończenie zaskoczyło mnie nie tego się spodziewałam. Ale przez to losy Sary mogły się potoczyć całkiem odmiennie w Atlancie w dalszych częsciach. Polecam wszystkie ksiąZki Karin Slaughter.

Ofiara
    Karin Slaughter
    MatchUp
    Charlaine Harris, Steve Berry, Sandra Brown, Lisa Jackson, Lee Child, Kathy...
    Miasto glin
    Karin Slaughter