Gryzilepek 
kobieta, Warszawa, status: Czytelniczka, ostatnio widziana 4 dni temu
Teraz czytam
  • Dust
    Dust
    Autor:
    After working one of the worst mass killings in U.S. history, Scarpetta returns home to Cambridge, Massachusetts. Exhausted and ill, she’s recovering at home when she receives an unsettling call. ...
    czytelników: 18 | opinie: 0 | ocena: 6 (1 głos)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-11-04 17:32:31
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
 
2018-11-04 17:31:24
Została fanką autorki: Patricia Cornwell
 
2018-11-04 17:30:15
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Trylogia mgły (tom 3)

Ja nie wiem skąd ten człowiek bierze pomysły?? !! Ale każda jedna powieść mniejsza czy większa to jest coś niesamowitego!! Nie dość że od strony językowej (w tym pewnie duża zasługa tłumacza) czyta się to z dużą przyjemnością to jeszcze wyobraźnia samego autora przekracza chyba wszelkie możliwe granice. Mnie się jak zwykle zresztą bardzo ta powieść podobała. Może to i dla młodzieży … a może i... Ja nie wiem skąd ten człowiek bierze pomysły?? !! Ale każda jedna powieść mniejsza czy większa to jest coś niesamowitego!! Nie dość że od strony językowej (w tym pewnie duża zasługa tłumacza) czyta się to z dużą przyjemnością to jeszcze wyobraźnia samego autora przekracza chyba wszelkie możliwe granice. Mnie się jak zwykle zresztą bardzo ta powieść podobała. Może to i dla młodzieży … a może i nie. Trochę oczywiście zalatuje w niej moim „ulubionym” wątkiem rodem z romansidła…ale widocznie tak ma być. No bo w sumie bez tego wątku całość miała by raczej znikomy sens za to koniec w takim stylu że nie jeden reżyser horrorów miałby z czego czerpać. Nic tylko czytać i to dla ogromnej przyjemności. A czyta się zdecydowanie ZA SZYBKO. Oby więcej takich Panie Autorze.

pokaż więcej

 
2018-10-25 00:11:57
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-10-25 00:10:37
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Dolina Baztán (tom 2) | Seria: Czarna seria

Jak zwykle zaczęłam od końca. A w tym przypadku jednak należałoby od pierwszej części. No ale trudno. Na początku szło nieco opornie ale im dalej w las tym bardziej się to wszystko rozkręcało. Mnie odrobinę przypomina to klimaty z Henninga Mankella którego bardzo lubię a co za tym idzie i ta lektura mi przypasowała. Tyle że tutaj wątek kryminalny jest połączony z legendami obszaru na terenie... Jak zwykle zaczęłam od końca. A w tym przypadku jednak należałoby od pierwszej części. No ale trudno. Na początku szło nieco opornie ale im dalej w las tym bardziej się to wszystko rozkręcało. Mnie odrobinę przypomina to klimaty z Henninga Mankella którego bardzo lubię a co za tym idzie i ta lektura mi przypasowała. Tyle że tutaj wątek kryminalny jest połączony z legendami obszaru na terenie którego dzieje się akcja tych powieści. I to się nawet autorce udało bo nie wychodzi z tego „Archiwum X” i chwała Najwyższemu że jest zdrowa równowaga. Aczkolwiek trzeba przyznać że cała ta seria (z tego co widzę 3 części) jest jednak dobrze pokręcona. Co nadal nie zmienia faktu że jeżeli lubi się dobry wątek kryminalny to tutaj on jest….co prawda mocno zagrzebany w całej tej mistyczno-klimatycznej otoczce ….ale jest. Zatem polecam.

pokaż więcej

 
2018-10-14 21:36:04
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Wyłapałam tę książkę jakoś tak przez przypadek. Ale w tym przypadku akurat nie ma czego żałować. Książka praktycznie sama się przeczytała przez weekend. Ciekawa i mocna pozycja. Historia autentyczna o człowieku który w wieku 12 lat zapadł na niewyjaśnioną chorobę która zrobiła z niego warzywo. No może nie do końca bo choroba zawładnęła ciałem i tylko na chwilę umysłem który po kilku latach... Wyłapałam tę książkę jakoś tak przez przypadek. Ale w tym przypadku akurat nie ma czego żałować. Książka praktycznie sama się przeczytała przez weekend. Ciekawa i mocna pozycja. Historia autentyczna o człowieku który w wieku 12 lat zapadł na niewyjaśnioną chorobę która zrobiła z niego warzywo. No może nie do końca bo choroba zawładnęła ciałem i tylko na chwilę umysłem który po kilku latach zaczął powracać ze stanu katatonii w którym się znalazł. Momentami ciężko było się oderwać no bo „co dalej?”. I faktycznie jak tak pomyśleć z czym ten człowiek musiał się zmagać i porównać to do naszej codzienności to jest nad czym się zastanowić. Mamy dużo szczęścia mając dwie sprawne nogi, ręce i czasami pustą głowę …ale jednak jest i czasem jakaś synapsa przeskoczy na czas. Niektórzy takiego szczęścia nie mieli albo raczej je stracili. A ta historia pokazuje jak można próbować powrócić do nazwijmy to pewnego rodzaju „normalności” i życia w społeczeństwie. Gdzieś przeczytałam że ta książka niesamowicie podnosi na duchu, ….czy ja wiem? Ale na pewno daje bardzo dużo do myślenia. I wydaje mi się że jednak kończy się happy endem. Można czytać, to na pewno nie będzie stracony czas.

pokaż więcej

 
2018-10-12 00:16:40
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:

No przeurocza!! Bardzo krótka, taka na jeden wieczór ale to nic nie przeszkadza wręcz jeszcze lepiej. 93 krótkie opowiastki, anegdotki z Profesorem Bartoszewskim w roli głównej. Liczba reprezentuje 93 lata jakie przeżył. Niektóre znane inne mniej ale za każdym razem prezentujące cięty język i szybki umysł Bartoszewskiego. Jednym zdaniem usadzał w punkt. Rzadka a cenna umiejętność. Miałam... No przeurocza!! Bardzo krótka, taka na jeden wieczór ale to nic nie przeszkadza wręcz jeszcze lepiej. 93 krótkie opowiastki, anegdotki z Profesorem Bartoszewskim w roli głównej. Liczba reprezentuje 93 lata jakie przeżył. Niektóre znane inne mniej ale za każdym razem prezentujące cięty język i szybki umysł Bartoszewskiego. Jednym zdaniem usadzał w punkt. Rzadka a cenna umiejętność. Miałam przyjemność być kiedyś na spotkaniu autorskim z udziałem prof. Bartoszewskiego i powiem tak najmniej zmarnowany czas w życiu, niesamowity człowiek z ogromnym poczuciem humoru. Sposób w jaki opowiadał i podchodził do pewnych tematów między innymi prezentuje ta właśnie pozycja. Polecam. A potem polecam inne książki Jego lub o Nim.

pokaż więcej

 
2018-10-08 16:18:18
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Joanna Chyłka (tom 5)

O matko !! Przewidywalne do bólu i ....nudnawe. teraz na tapecie autora- terroryzm. Bojta się Polaki. Ale mam wrażenie że ten bądź co bądź przewodni temat i tak schodzi na dalszy plan ponieważ przez całą książkę krwiozercza Chylka Przeżywa to co jej życie zafundowalo.....I mieli to przez caaaaaala książkę. Za to zakończenie mnie rozwaliło na łopatki i to raczej nie z wrażenia a z .....sama nie... O matko !! Przewidywalne do bólu i ....nudnawe. teraz na tapecie autora- terroryzm. Bojta się Polaki. Ale mam wrażenie że ten bądź co bądź przewodni temat i tak schodzi na dalszy plan ponieważ przez całą książkę krwiozercza Chylka Przeżywa to co jej życie zafundowalo.....I mieli to przez caaaaaala książkę. Za to zakończenie mnie rozwaliło na łopatki i to raczej nie z wrażenia a z .....sama nie wiem. No nie będę spoilerow robić ale to było słabe do tego stopnia że serio sięgnę po następną część tylko po to żeby sprawdzi czy p. Mróz pociągnie ten wątek wedle jednego z dwóch scenariuszy 1. a'la tragedia roku okraszona lzawym romansidlem czy 2. Wyprowadzi bohaterkę bez żadnego szwanku na jej paskudnej osobistości. No momentami nie idzie tego przerabiać...serio.

pokaż więcej

 
2018-09-16 18:41:01
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:

W sumie to nie wiem do końca na co się nastawiałam ?? Sama nie wiem. W sumie to okazało się że jest to zwykła książka z kategorii popularnonaukowych ot i tyle. Najpierw wstęp poświęcony biologii naszego mózgu potem rozdział poświęcony tematyce bólu i bluzgów. Jeżeli mam być szczera no to w tym przypadku autorka nie dokonała niczego odkrywczego – jak cię boli to nie ma nic lepszego od posłania... W sumie to nie wiem do końca na co się nastawiałam ?? Sama nie wiem. W sumie to okazało się że jest to zwykła książka z kategorii popularnonaukowych ot i tyle. Najpierw wstęp poświęcony biologii naszego mózgu potem rozdział poświęcony tematyce bólu i bluzgów. Jeżeli mam być szczera no to w tym przypadku autorka nie dokonała niczego odkrywczego – jak cię boli to nie ma nic lepszego od posłania w eter porządnej wiązanki. No nie wiem czy do tego trzeba było aż badań naukowych. Najlepszy rozdział był poświęcony bluzgom w pracy. O tak !! Ten rozdział polecam z całego serca. Z niego naprawdę można wyciągnąć kilka cennych nauk. A potem znowu dużo naukowego bla bla ….a to o badaniach na małpach a to o przeklinaniu w różnych językach i oczywiście …..mój ulubiony temat- przekleństwa u kobiet. A jako że sama potrafię całkiem nieźle „nawsadzać” to poza całym rysem historycznym dlaczego kobietom nie wolno ….to nie był to zbyt odkrywczy rozdział. Generalnie raczej w kategorii lekkiego czytadła ale trochę za bardzo je wymęczonego. Chyba trafiałam na trochę lepsze książki popularnonaukowe.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
66 28 160
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (1)

Ulubieni autorzy (1)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd