Szczęście młodego umysłu. Nauki Dalajlamy

A Path to Happiness For Young Minds
dalajlama
poradniki
LubimyCzytać

Młodość bez rozterek Okres nastoletni stanowi w pewnym sensie punkt wyjścia do dalszego życia. To czas kształtowania osobowości, moralności, poglądów. To okres wyboru drogi życiowej – tematy, którymi się wówczas zainteresujesz, mogą skłonić Cię do podjęcia konkretnych studiów, wpłynąć na to, jak potoczy się Twoja kariera zawodowa i jaka będzie Twoja postawa wobec siebie i innych. Młodość to właściwy moment na zadawanie metafizycznych i egzystencjalnych pytań oraz poszukiwanie odpowiedzi. Pytasz wówczas: „Dlaczego? Jak? Po co? Czy to sprawiedliwe? Dobre? Słuszne?”. Kwestionujesz uznane wcześniej autorytety, ale równocześnie szukasz nowych.
Dla milionów ludzi autorytetem i przewodnikiem życiowym jest Dalajlama. Jego dobroć, zaangażowanie w problemy świata, otwartość na innych sprawiają, że chcemy go słuchać i wyciągać wnioski z nauk, jakie nam daje. Szczególnie prawdy, jakie kieruje do młodych, są warte uwagi. Może dzięki nim uda Ci się oszczędzić sobie zamętu i bolesnych doświadczeń?
Ta niewielka książeczka jest transkrypcją nauk Jego Świątobliwości XIV Dalajlamy przekazanych małej grupie uczniów. Nauki zostały zarejestrowane przez reprezentantów The Foundation for Universal Responsibility w marcu 1995 roku w Dharamsali. Spisał je Christian Jelen.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

monika3200 | 2017-10-19

Syntetyczna, krótka książeczka o tym jak wszystkie religie są niezbędne dla ludzkości i spokoju wewnętrznym ducha. :)