Przewodnik po ojcostwie. 40 medytacji dla ojców

Okładka książki Przewodnik po ojcostwie. 40 medytacji dla ojców Józef Augustyn SJ
Okładka książki Przewodnik po ojcostwie. 40 medytacji dla ojców
Józef Augustyn SJ Wydawnictwo: WAM poradniki
poradniki
WAM
2014-01-01
2014-01-01
ojcostwo wychowanie dzieci

W książce można znaleźć 40 medytacji - rozdzialików poświęconych konkretnym aspektom wychowania. I z pewnością niejeden rozdział zawiera omówienie ważnych aspektów wychowania, z których nie zawsze rodzic zdaje sobie sprawę.

Sięgnąłem po książkę zakładając, że będzie ona katolickim poradnikiem. Niestety w trakcie lektury zadziwił mnie chaos panujący w treści. Autor w jednym miejscu powołuje się na słowa Pana Jezusa a w innym na mądrość (?) talmudu (sic!) i żydowskich myślicieli (chętnie powróciłbym do stanowiska Justyniana Wielkiego czy Sobory Trydenckiego w sprawie Talmudu). Nieuporządkowanie autora miesza się z nudnymi komentarzami do ciekawych tytułów rozdziałów. Niestety nie polecam i zachęcam do ostrożności przy lekturze innych pism autora, który gubi nauczanie Kościoła Katolickiego.

• Wychowanie
  • X2016

Dodaj cytat z książki Przewodnik po ojcostwie. 40 medytacji dla ojców