Odrodzona

Wydawnictwo: Amber

Świat Gemmy legł w gruzach wojny. Wypalił się w zgliszczach domów. Umarł ze śmiercią matki. Tyle razy umierał z jej udręczonymi bólem pacjentami. Młoda pielęgniarka nie pojmuje, jak inni mogą próbować powracać do życia. Niespodziewana śmierć ojca niszczy do końca wiarę i nadzieję. Pozbawia sensu istnienia, ale nie pozwala pogodzić się ze złem. Gemma wyjeżdża do Kairu, żeby pochować prochy ojca i poznać zagadkę jego śmierci, która odsłoni również tajemnicę jego życia. Życia archeologa owładniętego pasją poszukiwania prawdziwego oblicza Boga i miłości. Czerpiąc siłę z pięknych wersów odnalezionych przez ojca ewangelii, Gemma podąży jego śladami. Spotka dwóch niezwykłych mężczyzn. Bohaterski pilot, który gwałtownie i szyderczo przeklina los i siebie, wzbudzi w niej fascynację, namiętność i litość dla ideału męskiego piękna i siły oszpeconego i okaleczonego przez wojnę. Nieprzenikniony milczący archeolog, który szuka miłości w mądrości starych rękopisów i wśród piasków pustyni, pozwoli jej poznać nowe, niepojęte, ożywcze uczucie. Ci dwaj bracia, różni jak ogień i woda, jak grzech i niewinność, jak wściekłość i filozoficzny spokój, poprowadzą ją przez cierpienie do miłości. Miłości wszechogarniającej, która wskrzesza wolę życia. Miłości, która jest odrodzeniem.

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2007.

pheosia | 2011-02-08
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 07 lutego 2011

Kair, miasto cudów, w którym świat zielonych ogrodów łączy się z szarością pustynnego piasku, Europejczyków jest więcej niż Koptów i Beduinów, a samotna kobieta idąca ulicą zwraca na siebie... oburzone spojrzenia mężczyzn.
Lata czterdzieste XX wieku dobiegają końca, kiedy Gemma przybywa do Egiptu, by pochować ojca. Zmęczona i rozbita wojną, którą przeżyła w Londynie jako pielęgniarka, próbuje odnaleźć spokój. Jednak szybko okazuje się, że jej ojciec, znany archeolog Charles Bastian, nie umarł śmiercią naturalną, ale przyczynili się do tego ludzie poszukujący sensacyjnych znalezisk, które odkrył. Młoda kobieta rozpoczyna własne śledztwo, w które zostają wmieszani dwaj bracia: oszpecony przez wojnę, porywczy pilot Michael i spokojny archeolog Anthony. Wszyscy troje są poranieni przez życie i szukając ukojenia we wzajemnym towarzystwie...

Powieść czyta się z przyjemnością. Jest niczym dobry film, pełen pięknych krajobrazów, długich podróży, zawiłych relacji między bohaterami,...

Edyta | 2013-12-10

Bardzo ciekawa książka przygodowa z wątkami kryminalnymi i miłosnymi. Akcja rozgrywa się w Egipcie, po II Wojnie Światowej. Dodatkowym atutem książki jest fakt, że powieść toczy się na tle prawdziwych wydarzeń związanych z odkryciem w 1947 roku przez Beduinów tzw. "Zwojów znad Morza Martwego." W 11 grotach znaleziono około 900 rękopisów w tym 233 manuskrypty biblijne, datowane na okres od III wieku p.n.e. po I wieku n.e.

Kasiulek | 2011-06-29
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 29 czerwca 2011

Jest rok `47. Gemma Bastian- pielęgniarka, dowiaduje się z telegramu, że jej ojciec Charles Bastian- archeolog umiera w Kairze na atak serca.

Gemma bez zastanowienia wyjeżdża do Kairu, aby pochować ojca. Zatrzymuje się u Davida Lazara, długoletniego przyjaciela Charlesa. W domu Lazara przyjmuje ją jego syn Michael, który był pilotem i walcząc na wojnie stracił nogę.

Gemma nie może zrozumieć dlaczego Michael tak ordynarnie odnosi się do swego ojca. Tym bardziej teraz to tak odczuwa, gdy straciła ojca.
Decyduje, że prochy ojca rozsypie na pustyni, i tak tez robi. W brew pozorom powinna wracać już do Londynu, przecież zrobiła to, co do niej należało.
Jednak coś jej mówi, że Charles Bastian nie umarł śmiercią naturalną, tylko ktoś się do tego przyczynił.
Wykorzystuje zaproszenie państwa Lazar i zostaje jeszcze na jakiś czas w Kairze. Poznaje miasto, jego mieszkańców, a przede wszystkim stara się znaleźć prawdę, w jaki sposób zginął jej ojciec.

Cóż takiego odkrył Charles Bastian, że...

Maja | 2014-02-05
Przeczytana: 04 lutego 2014

Przygotowałam sobie na ten miesiąc książki, które planowałam przeczytać już od dawna, a zaczęłam od tej, która pojawiła się na mojej półce niczym królik z kapelusza maga za sprawą wygranej w konkursie Darii Michalkiewicz.

Mowa o Odrodzonej autorstwa Tucker Malarkey. Szczerze mówiąc, mając na uwadze okładkę tej książki, myślałam, że jest to typowy romans. Rzeczywiście, jest to romans, choć z nutką tajemnicy
i piramidami w tle.

Lata czterdzieste XX wieku dobiegają końca. Gemma Bastian, londyńska pielęgniarka, otrzymuje telegram z informacją, że jej ojciec, przebywający dotąd w Egipcie archeolog, zmarł na zawał serca. Gemma wyrusza więc do kraju faraonów, by pochować ojca. Zatrzymuje się w Kairze, u przyjaciela ojca, gdzie poznaje Michaela, oszpeconego kuternogę - bohatera wojennego, oraz jego brata Anthony'ego. Bracia ewidentnie za sobą nie przepadają, jedynym co ich łączy jest brak przyjacielskich stosunków z ich ojcem oraz zauroczenie Gemmą. Spokój rodziny Lazarów burzy to samo,...

ursi | 2011-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2011

To co najistotniejsze dla mnie w tej książce to fakt, że oparta jest prawdziwych zdarzeniach, występują w niej także postacie autentyczne.
Poszukiwanie wiary starszej niż chrześcijaństwo opartej na podobnych podłożu, poszukiwanie zaginionych ewangelii oraz jaki zakres wiedzy o chrześcijaństwie dostępny jest ogółowi społeczeństwa, a co stanowi w dalszym ciągu tajemnicę dostępną tylko Kościołowi, jest tematem przewodnim tej książki. Z nim wiążą się pozostałe wątki, wątki na tyle ważne, że dominuje w nich miłość, zabójstwo, śmierć, zdrada, czyli te emocje, które na życie człowieka mają największy wpływ. W mojej ocenie jest to piękna, mądra, pobudzająca do rozważań książka.

Kamila | 2015-03-14
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 03 marca 2015

Bardzo ciekawa tematyka przedstawiona w bardzo dziwny sposób.
Każdy przeczytany rozdział pozostawiał po sobie pytanie" i już?".
Każda postać, każde wydarzenie spłaszczone i okrojone do minimum.
A szkoda... bo koncepcja całej książki jest świetna....tyle że cała zawartość jest jak gra napisana na podstawie książki.

Mimi | 2010-08-29
Przeczytana: 08 października 2009

Książka ciekawa i bardzo fajnie się ją czyta.

Karkam | 2013-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2013

Gemma dowiaduje się, że jej ojciec, znany archeolog, umarł na zawał. Kobieta musi przyjechać do Egiptu, żeby dopełnić formalności pogrzebowych. Na miejscu poznaje przyjaciół ojca, Michaela, pilota oszpeconego przez ogień oraz jego brata, Anthonego, zamkniętego w sobie badacza starożytnych klasztorów. Badania ojca nad zaginionymi ewangeliami przykuwają uwagę kościoła, muzeum oraz handlarzy antyków. Gemma zaczyna zastanawiać się nad przyczyną zgonu ojca i postanawia przeprowadzić własne śledztwo.

Opowieść snuta w ukryciu, rewolucyjna na swój sposób i ulotna, niczym piasek przesypujący się pomiędzy palcami. Nie mogłam się oderwać, wszystko mnie fascynowało - Egipt, wypełniony egzotycznymi potrawami i nawoływaniami do modlitwy, przeszłość głównych bohaterów, ich stan umysłu i kruchość duszy. Tutaj nikt nie ucieka przed bandytami, nie latają kule armatnie, nie ma pościgów zapierających wdech w piersiach. To nie jest kolejny Kod Leonarda da Vinci. To bardzo subtelna historia,...

Agnieszka Kosowska | 2012-02-24

"Odrodzona" Tucker Malarkey czekała na swoją kolej na półce prawie dwa lata. Nigdy mnie do niej nie ciągnęło, wielkie, mało mobilne wydanie również zniechęcało mnie wręcz, aby po nią sięgnąć z racji tego, że dużo czytam w podróży i taki dodatkowy kolos nie jest tam pożądany.

Jednak choroba i tygodniowe zwolnienie wymusiło na mnie sięgnięcie po tę pozycję. Przyznam, że nigdy nie słyszałam o autorce książki, nie znam jej innych dzieł. Jednak lektura już od pierwszych stron przypominała mi inną książkę, którą przeczytałam kilka lat temu, a mianowicie "Anioły i demony" Dana Browna.

Poznajemy historię młodej pielęgniarki, która w tajemniczych okolicznościach traci ojca zajmującego się badaniem początków chrześcijaństwa oraz tajemniczymi ewangeliami, odkrytymi w Egipcie. Gemma pozna prawdę o jego śmierci tylko, jeśli uda jej się sięgnąć do samych źródeł religii, której zwolenniczką nigdy nie była.

Cała akcja toczy się wokół zapisków ojca Gemmy, które umiejętnie poukrywał przed...

Hannah | 2012-07-09

Ona- młoda i piękna, oni- dwaj skonfliktowani ze sobą bracia,pałający uczuciem do głównej bohaterki. Na okrasę- rozważania filozoficzno-egzystencjalne w kontekście historii i treści gnostyckich ewangelii, a wszystko podane w scenerii Egiptu i śladów niedawno zakończonej wojny.

Już dawno książka tak bardzo mnie nie zmęczyła, jak to tanie i nudne romansidło.