Niedokończone życie

Podobała mi się

Podobała mi się

Świetna książka warta uwagi

Świetna książka warta uwagi

Historia o przyjaźni i dziewczynce, która zbyt szybko musiała dorosnąć.

Historia o przyjaźni i dziewczynce, która zbyt szybko musiała dorosnąć.

Małe miasteczko w stanie Wyoming. Jean wraz ze swoją córką Griff wraca po 10 latach w rodzinne strony, na ranczo, do domu swojego znienawidzonego teścia. Bardzo podobają mi się historie, których akcja osadzona jest na ranczu – czuć w nich taki prawdziwy, niepowtarzalny amerykański klimat. Główni bohaterowie są bardzo dobrze nakreśleni, pełnowymiarowi, jest w nich psychologiczna prawda i to bez wyjątku. Począwszy od Einara – pełnego goryczy, nieprzejednanego człowieka, Jean – kobietę, która musi zmierzyć się z powrotem, Mitcha – prawdziwie oddanego przyjaciela, po uroczą, zjednującą sobie ludzi małą Griff. To piękna, mądra, wciągająca opowieść o ucieczce od przemocy, o powrotach do miejsc, do których miało się nigdy nie wracać, o prawdziwej przyjaźni, o życiu w poczuciu winy, o żalu, który wydaje się niemożliwy do ukojenia. Czyta się jednym tchem. Już nie mogę się doczekać, żeby przypomnieć sobie film, Redforda, Freemana i J. Lo:) Powieść gorąco Wam polecam:) Naprawdę warto!!

Moja ocena: 6/6 lub 9/10

Historia o wyrzutach sumienia, o przebaczeniu. Książka sama w sobie nie jest zła, ale nie jest to książka która na długo zapada w pamięć.

Bardzo przewidywalna, ale łagodna i spokojna. Typowa literatura kobieca.

Bardzo przewidywalna, ale łagodna i spokojna. Typowa literatura kobieca.

Nie znałem,tego autora wcześniej.Książkę wypożyczyłem w ciemno,ale nie żałuję tego.
To,była naprawdę bardzo porządna literatura.
Taka prawdziwa i życiowa.Ucieczka przed przemocą,ból po stracie dziecka.
Fajna opisy zwierząt,choćby kojotów.

To książka smutna,bo pokazuje że życie człowieka to nie zawsze radości.

To,była naprawdę bardzo porządna literatura.
Taka prawdziwa i życiowa.Ucieczka przed przemocą,ból po stracie dziecka.
Fajna opisy zwierząt,choćby kojotów.

To książka smutna,bo pokazuje że życie człowieka to nie zawsze radości.

Książka wpadła mi w ręce przypadkowo , podczas poszukiwań w bibliotece . ;) Zaintrygował mnie już sam tytuł a potem zachęcił również opis . Daję wysoką ocenę , bo bardzo dobrze czytało mi się tę książkę . Podoba mi się to , że są w niej zawarte różne punkty widzenia osób , które zmagają się z trudnymi problemami życia codziennego . Wzruszyły mnie owe historie i dały do myślenia . Niezwykłą postacią jest 9-letnia Griff- inteligentna , urocza i ciekawa świata dziewczynka . Skradła moje serce za swoją otwartość i szczerość . ;)
Polecam ! ;)

Zawsze uważam,że zanim zechce się obejrzeć film który jest ekranizacją jakieś powieści powinno się najpierw sięgnąć po książkę.Niestety w tym przypadku nie zdawałem sobie sprawy ,że jest jakaś książka która stałaby się podporą do napisania scenariusza.Dlaczego?Dlatego ,że filmowi nie wystawiłbym aż tak wysokiej oceny,nawet jeśli kreacje aktorskie wydawałyby mi się naprawdę po mistrzowsku zagrane.Wraz z Griff,Einarem,Mitchem,Jeany i Royem odbyłem naprawdę wspaniałą podróż .Tak zwykłą,jak i niezwykłą.Wyraziste postaci,piękno natury,i siłą drzemiąca w zwykłych na pozór ludziach zmagających się z ciężkimi przeżyciami które zapewnił im los.

Ciężko opisać uczucia po przeczytaniu tej książki.
Napewno nie jest to żadna perełka. Raczej zaliczę ją do książek dość zwykłych.
Jedyne co pozwoliło mi przez nią przebrnąć to wątek tajemnicy jaki się pojawia i to,że ma jedyne 300 stron (zapisanych maczkiem) .
Lekka lektura o prawdziwym życiu.

Ciężko opisać uczucia po przeczytaniu tej książki.
Napewno nie jest to żadna perełka. Raczej zaliczę ją do książek dość zwykłych.
Lekka lektura o prawdziwym życiu.

• 2011
  • Ekranizacje