Ameryko! Ameryko! Pisma. Saga polska 6

literatura piękna
LubimyCzytać

Saga polska to cykl powieściowy, w którym autorka przedstawia dzieje kilku pokoleń rodziny polskiej.Danuta Mostwin była największą polską pisarką za Oceanem. Otrzymała szereg nagród i wyróżnień literackich, w tym: nagrodę Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie (Londyn), nagrodę im. Anny Godlewskiej (Szwajcaria), nagrodę im. Bolesława Prusa (Lublin), nagrodę "Wiadomości" (Londyn), nagrodę Światowej Federacji SPK (Londyn), nagrodę Fundacji im. Turzańskich w Kanadzie. Została odznaczona Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi RP. Była naukowcem, profesorem uniwersytetów amerykańskich w Waszyngtonie i Baltimore, pionierką badań etnicznych i zdrowia psychicznego rodziny, których efektemjest podręcznik akademicki "Social Dimension of Family Traetment". Była też historykiem dziejów społecznych emigracji polskiej w Ameryce, autorką fundamentalnych prac socjologicznych: "Trzecia wartość" (1985) i "Emigranci polscy w USA" (1992) o formowaniu się nowej tożsamości polskiego emigranta w USA, oraz próby stworzenia podbudowy pod teorię emigracji w pracy doktorskiej "Transplanted Family" (1980).Seria Danuta Mostwin. Pisma obejmuje 20 tytułów: Cień Księdza Piotra. Saga polska 1, Szmaragdowa Zjawa. Saga polska 2, Tajemnica Zwyciężonych. Saga polska 3, Nie ma domu. Saga polska 4, Dom Starej Lady. Saga polska 5, Ameryko! Ameryko!. Saga polska 6, Ja za wodą, ty za wodą. Saga polska 7, Ptaki, Asteroidy, Odchodzą moi synowie, Emigranci polscy w USA, Odkrywanie Ameryki, Słyszę jak śpiewa Ameryka, Olivia, Magda, Trzecia Wartość, Eseje, Varia, Transplanted Family, Social Dimention of Family Treatment.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!