Listy 1944-1976

Wydawnictwo: Biblioteka Więzi
LubimyCzytać

Korespondencja Tymona Terleckiego i Józefa Wittlina jest kopalnią wiedzy o samych autorach oraz o życiu literackim emigracji w Anglii i w Stanach Zjednoczonych. Ponadto wiele fragmentów przynosi informacje o czasach międzywojennych oraz o okresie II wojny światowej. W tle pojawiają się postaci wielkich twórców światowej kultury, z którymi zetknęli się polscy pisarze oraz ich rodziny, np. Arturo Toscanini, Mieczysław Horszowski. Ta wiedza wzbogacona jest szczegółowymi przypisami świadczącymi o pracowitości i wielkiej erudycji edytorki książki, angielskiej polonistki Niny Taylor-Terleckiej.Z wypowiedzi Wittlina i Terleckiego oraz przebogatych komentarzy redaktorki dowiadujemy się wielu ważnych rzeczy o ich biografii i twórczości, a także o dziełach innych pisarzy oraz kulisach przyznawania nagród literackich, powstawania książek, czasopism, audycji radiowych.Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

źródło opisu: Biblioteka Więzi, 2014

źródło okładki: https://www.wiez.pl/Listy-1944-1976;s,karta,id,317