Kod Lucyfera

Wydawnictwo: Amber
Lucifer Code

Czy nauka może odpowiedzieć na pytanie, co dzieje się z duszą po śmiercia I czy można nawiązać kontakt ze zmarłyma Błyskotliwy neurolog doktor Miles Fleming dokonuje naukowego odkrycia, którego nie potrafi wytłumaczyć w kategoriach naukowych.

Thomas886 | 2016-07-02
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 27 czerwca 2016

Powieść o dążeniu ludzi do poznania miejsca docelowego duszy ludzkiej po śmierci.

Ciekawa książka, która daje do myślenia o tym czy faktycznie istnieje miejsce nazywane Niebem, Piekłem. Gdzie trafiamy po śmierci? Czy dusza istnieje?
Wiele pytań tego typu będą sobie zadawać czytelnicy, którzy zetknęli się z tą powieścią.

mariusz | 2014-01-05
Przeczytana: 10 października 2013

Ciekawa czyta się fajnie, polecam.

kiniamala | 2013-09-24
Przeczytana: 24 września 2013

Hmmmm...nie wiem jak ocenić tą książkę..! Tytuł bardzo mnie zaciekawił i w sumie coś w tym jest. Czy to omamy szalonego człowieka i jego dążenia do władzy czy też fakt, że jest to drugi syn Boga. Akcja trzyma do końca, ale jedno co muszę zarzucić autorowi to za długie opisy. Za mało dialogów i przez to trochę zajmuje czasu jej przeczytanie.

Dariusz | 2015-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2015

„ Dzień i noc, widzialne i nie widzialne, dobro i zło, życie i śmierć”.

Każdy chce wiedzieć co się dzieje duszą po śmierci człowieka. Niejednego naukowca ciekawi i chce odkryć sens umierania. Każdy system ma służyć dobru nie szkodzić z takiego założenia wychodził Miles Fleming, lecz są i ludzie, którzy chcą żeby świat ogarnął chaos. Czerwony Papież pojawia się w książce po raz drugi, który chce zawładnąć światem . Temat znowu dotyka delikatnej sfery wiary, każdy inaczej będzie interpretować wiarę i osoby duchowne .

„Według Apokalipsy św. Jana czterej jeźdźców dosiadają koni różnych maści. Pierwszy biały jeździec, sieje zamęt ; drugi czerwony przenosi wojnę; trzeci zsyła głód. Ostatni trupio blady śmierć. „.

Program, który może spowodować , że świat stanie się wielką apokalipsą. Dwóch jeźdźców już wyruszyło trzeci i czwarty ukażą się jednocześnie. Istnieje dobro i zło i to my mamy wolną wolę żeby decydować .
Książka fajnie się czytało, po tytule można różnie...

Abda | 2015-11-04
Przeczytana: 04 listopada 2015

Książka bardzo ambitna. Po przeczytaniu opinii czytelników przed zagłębieniem się w lekturze, moje oczekiwania względem autora nie były zbyt duże. Ku mojemu zaskoczeniu i, jednocześnie, zadowoleniu, pozycja ta okazała się być naprawdę dobra. Bardzo mi się podobała, wpływa na postrzeganie świata. Ogrom cytatów i mocnych wypowiedzi bohaterów dodaje jej niebywałego uroku, mimo trudnej i złożonej tematyki, poruszającej zagadnienia religijne i mechanizm działania ludzkiego umysłu. Spędziłam z nią wspaniałe chwile i momentami zapierało mi dech w piersi. Wielka szkoda, że jest ona tak krótka!
Opinie na jej temat są podzielone, niektórym całkowicie nie przypadła do gustu. To niezwykle piękne, że w obecnych czasach możemy się od siebie tak niebywale różnić. Do tego wyrażać swoje poglądy bez obawy o jakiekolwiek osądzenie:)

Boczar Czarny | 2012-03-09

Podobnie jak kod mojzesza, książka momentami nudna jak meczów polskiej ligi, chociaż można w tej książce odnaleść dobre momentami wbijające czytelnika w kartki. Niestety te momenty nawet nie ratują tej książki i będzie oceniane przez moją osobę jak jedna z wielu pozycji nie zasługujących na większą uwagę.

skrzypi | 2013-01-12

Wybitna! Polecam! Zwłaszcza dla miłośników "science nie takie znowu fiction". :)

Sławomir | 2016-01-26
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 26 stycznia 2016

Solidna, rozrywkowa pozycja jak na mój gust. Czyta się szybko i z przyjemnością.
Kilka ciekawych zwrotów akcji, wszystko płynnie zazębia się,... Podsumowując - całkiem dobra rozrywka przed snem.

magfre | 2011-12-21

Niby temat ciekawy. Akcja sprawnie i całkiem szybko się rozwija. Ale... no cóż, książka wydaje się jakaś nijaka, nie wzbudza zainteresowania. Nawet trudno coś więcej o niej powiedzieć.

Przemek | 2015-01-27
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 26 stycznia 2015

Wyraźnie widać,że autor wysoko sobie podniósł poprzeczkę.Niestety,jak na mój gust;za wysoko.Niby wszystko jest w porządku,ale bez przymknięcia oka na liczne uproszczenia,można się zrazić do tej pozycji.Szczególnie charaktery głównych postaci są aż nadto jednoznaczne.Z dobrze zapowiadającego thrillera wyszła pogadanka na temat roli religii w życiu człowieka.Wnioski wyszły całkiem ciekawe,ale niestety nie ratuje to całości.