Miasto masek

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
837298901X

Ludzie umierali na najróżniejsze sposoby, niemniej jednak duchy ofiar morderstwa należały do najgorszych. Nie tak złe może, jak duchy samobójcow, były jednak psychicznymi pozostałościami po osobach, które nagle wyrwano z życia na przekór ich chęci, które umierały w cierpieniu, strachu i rozpaczliwie czepiały się życia. Dla empaty było to trudne do zniesienia... Lucretie "Cree" Black jest...

Lucretie "Cree" Black jest parapsychologiem, zawodową tropicielką duchów, która do zjaw i upiorów podchodzi w sposób naukowy, uważając, że bardzo silne przeżycia mogą być źródłem elektromagnetycznych "przekazów", potocznie nazywanych "duchami". Naukowe procedury, jakimi się posługuje, obejmują i dogłębne studia historyczne, i analizę psychologiczną.

Wyzwaniem dla jej umiejętności staje się przypadek kruchej Lilii Beauforte, którą w jej starym rodzinnym domu w Nowym Orleanie prześladują zjawy. Czy to przejaw choroby psychicznej? Czy rzekome wiążą się jakoś z tajemniczym morderstwem, którego kilka lat wcześniej dokonano w rezydencji Beauforte'ów? Odpowiedzią może być sam Nowy Orlean; spowity w magiczną atmosferę i pełen zepsucia, miasto, które pod wystawionymi na pokaz maskami skrywa mroczne oblicze...

źródło opisu: Zysk i S-ka, 2006

melody | 2015-02-03

Bardzo dobra książka, którą dosłownie się połyka!!

Ireth | 2016-08-21

Zafascynowało mnie zaszeregowanie tej książki do gatunki "gotyk neuropatologiczny". I faktycznie coś w tym jest, to krótkie hasło oddaje atmosferę tej książki, choć nie całą, gdyż "Miasto masek" to nie tylko powieść o duchach i o radzeniu sobie z nimi, ale także powieść o miłości, rodzinie, wierności i zdradzie i radzeniu sobie z tym wszystkim, co może się okazać trudniejsze niż zwalczanie upiorów.

Floire | 2013-08-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012

Natrafiłam na ten tytuł na wyprzedaży i po opisie bardzo przypadł mi do gustu. Na początku nie byłam zbyt zachwycona, ale książka w trakcie nabiera tempa. Jeżeli ktoś lubi duchy i wątki kryminalistyczne to polecam. :)

Patrycja | 2012-02-07
Przeczytana: 03 lutego 2012

Książka jest warta polecenia, przede wszystkim dla osób preferujących elementy metafizyczne przeplatające się z niezwykle intrygującym kryminałem. Szczerze POLECAM! jest świetna.

Agnieszka | 2013-12-04

Ciekawa propozycja, ukazująca koleje naszej duszy po śmierci, książka wciągająca którą przeczytałam za kilka godzi.

Megsss | 2013-08-19

Książkę nabyłam za grosze w Dedalusie. Nie zawiodła mnie. Ciekawa, niesamowita i wciągająca historia z nowoorleańskim Mardi Gras w tle.

Kostucha | 2012-09-03
Przeczytana: 03 września 2012

"Miasto masek" Daniela Hechta jest lekturą dla odważnych i ciekawych czytelników, gdyż od początku zaburza nasze poglądy na świat, i na ten realny, i jak również na ten metafizyczny.

Książka jest na swój sposób należy i do gatunku opowieści kryminalnych i do książek grozy; jednak moim zdaniem jest swego rodzaju analizą spostrzeżeń na tematy świata nocnych zjaw i naszego umysłu.
Bohaterka jest osobą, dla której tematy tabu "ze strefy mroku" nie są tematem do żartów ale całodobowym zajęciem i chociaż niejednokrotnie musi zmagać się ze swoimi wątpliwościami i lękami, adresat może być pewien oczyszczającego katharsis, który zadowoli każdego. Wartka narracja i ciekawe opisy wciągają bez reszty odbiorce, a literat do końca zostawia pewne tajemnice i niedomówienia, które tylko zaostrzają apetyt i zachwycają kunsztem twórcy.

Daniel Hecht jest pisarzem godnym polecenia i ze względu na doskonale napisaną opowieść, jak i z powodu opinii zawartych w lektorze, które pobudzają umysły do...

Danathiel | 2012-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2012

Dosłownie kilka chwil temu ją skończyłam. "Męczyłam" ją długo, nie mam pojęcia dlaczego bo jest naprawdę interesująca!
Główna bohaterka, Cree Black jest tropicielką duchów więc fabuła naturalnie opowiada o historii ludzi, którzy nie żyją a ich duchy (czy też Poltergeisty) nie dają spokoju pewnej kobiecie, która...

No tak. Za wiele nie napiszę, nie chcę psuć niespodzianki :-).
Miłego czytania życzę tym, którzy chcą dopiero przez nią przebrnąć. Jest warta polecenia!

manga231 | 2013-05-13
Przeczytana: 12 maja 2013

Książka przeczytana za drugim podejściem. Przez 400 stron nie ma rewelacji, czyta się by dokończyć, by się czymś zaskoczyć. Dopiero po czterystu stronach opowieść nabiera emocji, ciekawi, wciąga, ale co z tego jak do końca zostało 90 stron. Jeśli ktoś lubi zjawiska paranormalne, duchy, kryminalistykę to można śmiało zabrać się za tę książkę. Może nic nie wniesie, ale też nie pozostawi złych wspomnień.

Hirek | 2012-11-20
Na półkach: Przeczytane, 2012

Myślałem, że przygodę tragicznych thrillerów skończę wraz z Vandenbergiem, ale Hecht pokazał mi, że to może być dopiero początek. :)