Dramatyczne pomysły Lopeza Mausere

Wydawnictwo: Lampa i Iskra Boża
literatura piękna
LubimyCzytać

Wojciech Stamm (alias Lopez Mausere, ur. 1965) - poeta, prozaik, dramaturg oraz autor scenariuszy filmowych i telewizyjnych. Członek Grupy Poetyckiej Zlali Mi Się Do Środka, uczestnik działań Totartu, współautor programu telewizyjnego Dzyndzylyndzy, założyciel Związku Polskich Nieudaczników, twórca teatru autorskiego, który zasłynął dyptykiem Babcia Zosia, Ciocia Leosia. Debiutował w 1987 roku arkuszem poetyckim: AIDS - szwedzki obóz koncentracyjny, falowce na Orunii albo in flagranti w domu Laskowskiego lepiąc domek/bombę. Był mocno związany z "brulionem". Jego teksty opublikowano także w b1, Homku, Kolanie, Metafizyce Społecznej i Tygodniku Literackim, a także w antologiach Xerofeeria, Overground, Macie swoich poetów i Napisane w Niemczech. Dotychczas wydał kilka tomów wierszy oraz tom scenariuszy Dramatyczne pomysły Lopeza Mausere (2000).

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!