Księżniczka

Wydawnictwo: Amber
Princess
romans
Wanda

Rok 1805. Zaręczynowe przyjęcie córki władcy śródziemnomorskiej wyspy Ascencion. Polityczny mariaż ma zapewnić zbrojną pomoc królestwu, opierającemu się zakusom Napoleona. Bonaparte postanawia więc nie dopuścić do małżeństwa. Nad Serafiną zawisa straszliwe niebezpieczeństwo. Jest jednak ktoś,...

wiola | 2014-11-20

Jak na romans historyczny zaskakuje, co prawda jest tam wplecione kilka fałszów historycznych jak choćby napaść na Napoleona ale czy nie wyobraźnia się tu liczy. Czyta się szybko, a człowiek jest ciekawy następnych perypetii bohaterów.

Lukrecja | 2011-12-26
Przeczytana: kwiecień 2011

Szkoda słów... Zawiodłam się na pani Foley. Bardzo słaba książka.

Sakarya | 2013-09-28
Przeczytana: 26 września 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Dużo historycznych i politycznych, suchych informacji na temat Napoleona. Romans w stylu "zakazanej miłości": kochają się od iluś tam lat, ale nie mogą ze sobą być, bo ona jest córką króla, a on jest jego sługą (pomimo arystokratycznego tytułu) i ma ją chronić. Król zaręcza córkę z rosyjskim księciem, aby w ten sposób zdobyć sprzymierzeńca do obrony królestwa przed Napoleonem. A sam Napoleon jest zainteresowany małym królestwem z uwagi na jego potężną flotę i nie uśmiecha mu się układ tegoż królestwa z Rosją. Dlatego postanawia nie dopuścić do mariażu i nastaje na życie księżniczki.

anta_a | 2016-06-21

Romans w czasach Napoleona. Akcja dzieje się na wymyślonej wyspie, która obawia się ataku Francuza. Duży plus dla bohaterki, która choć księżniczka, nie jest omdlewającą mimozą (jakich pełno w romansach), a on nie jest kryształowo czystym dżentelmenem.

Nika16wow | 2014-07-25
Przeczytana: lipiec 2014

Serdecznie polecam jeżeli ktoś jest wielbicielem romansów historycznych ;)

Krasnoludek Monika | 2012-10-14
Przeczytana: 14 października 2012

Jeden z najlepszych romansów jakie czytałam;) Rozwinięta akcja, świetne dialogi, nie powiewa nudą, cud malina;)

lusi333 | 2013-02-07

super książka dla lubiących romanse historyczne Cała seria autorki mnie wchłonęła polecam

Jagoda | 2013-12-28
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 28 grudnia 2013

Książka ta na pewno trafiła do pierwszej 10tki moich ulubionych książek.

MysiaG | 2016-12-07
Przeczytana: 06 grudnia 2016