Krytyczny moment

Wydawnictwo: Buchmann
Split Second
Piotr Jankowski
Ag2S

Agent Secret Service Sean King ochrania kandydata na prezydenta USA, Clyde'a Rittera. W krytycznym momencie coś, na ułamek sekundy, rozprasza jego uwagę. Pada strzał i Ritter ginie. King zabija zamachowca, ale musi pożegnać się z dalszą karierą rządową. Osiem lat później agentka Secret Service, Michelle Maxwell, traci ochranianego przez siebie niezależnego kandydata, Johna Bruno, który...

Osiem lat później agentka Secret Service, Michelle Maxwell, traci ochranianego przez siebie niezależnego kandydata, Johna Bruno, który zostaje porwany z domu pogrzebowego. Podobieństwo między obiema sprawami nie wydaje się przypadkowe. Sean i Michelle łączą siły, by wyjaśnić, co naprawdę wydarzyło się w krytycznych momentach.

Tymczasem znikają lub zostają zamordowani kluczowi świadkowie...

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

Miśka | 2019-08-25
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 25 sierpnia 2019

Dziada z babą brakowało w tej książce :) Lubię tego autora, ale to było wszystko przekombinowane.

kałach | 2019-05-03

To moja pierwsza przygoda z tym autorem i uważam ją za udaną. Z pewnością sięgnę po kolejne pozycje, choć po tej muszę trochę odsapnąć, bo ilość wątków, jakie się tutaj przeplatały i poszlak przyprawiały czasem o zawrót głowy. "Można się pogubić" to mało powiedziane. Jest to kawał przyzwoitej sensacji, choć na pewno nie mocnej. Sporo błądzenia w kółko, rozmów, domysłów... Choć trudno się czepiać, bo to tak naprawdę jedno wielkie wielowątkowe śledztwo. W którymś momencie mocno ucierpiała na tym dynamika, ale końcówka zdecydowanie z tych mniej przewidywalnych.

Gosia | 2018-09-21
Na półkach: Przeczytane, Powiesci
Przeczytana: 2018 rok

No zawiodłam się... Po Baldacim spodziewałam się czegoś bardziej wciągającego. Akcja powoli się rozkręca. Dopiero po połowie książki przyspieszyło mi się tempo i chęć czytania.
Historia toczy się wokół tajemniczych śmierci polityków ochranianych przez agentów Secret Service. Sean King i Michelle Maxwell tracą ludzi, których ochraniają i zaczynają współpracować, aby rozwiązać zagadkę z pozoru niepowiązanych ze sobą morderstw. Jednakże ilość wątków, pytań, droga, którą czytelnik musi przejść, żeby dowiedzieć się tego, co bohaterowie już wiedzą, a ja muszę czytać kolejnych kilka rozdziałów, żeby się dowiedzieć... No dla mnie powodowało to wrażenie niepotrzebnych dłużyzn...
No ale cóż - dobrzy autorzy mają lepsze i gorsze książki ;)

Anaginosko | 2018-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2018

Jest to jedna ze słabszych książek Baldacciego, które czytałam. Postaci drewniane, mało wiarygodne, ale akcja jakoś wciąga, choć nie za bardzo

Joanna | 2017-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2017

Ksiazka super. Jedynie koncowka troche przekombinowana. Ale patrzac na całość to trzymajaca w napięciu, wątek kryminalny , detektywistyczny bardzo mocny , co parę stron odkrycie nowej sensacji.

Daniel Siercha | 2017-11-18
Na półkach: Przeczytane, E-book

Pierwsze moje spotkanie z Agentem Secret Service Seanem King, ale na pewno nie ostatnie. Bardzo dobra sensacja z mocną akcją. Właśnie taki rodzaj książek lubię najbardziej.

mangusta | 2017-11-13
Przeczytana: maj 2017

Najpierw była ściana, teraz krytyczny moment.
Czuję, ze kolejny autor, który zagości u mnie.
Dobrze się go czyta, akcja wciąga.
Polecam każdemu

SebaD | 2017-03-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 27 marca 2017

Mieszane uczucia.
Thriller fajnie się zaczyna - dużo pytań, mało odpowiedzi, coraz więcej podejrzanych, a gdy już kogoś typujemy, okazuje się że to nie on (co bardzo lubię w thrillerach). Do końca nie wiemy kto za tym stoi i kiedy akcja dochodzi do końca, okazuje się że ten koniec taki słaby, motywy sprawcy jakieś mikre. Znane powiedzenie mówi - "nieważne jak mężczyzna zaczyna, tylko jak kończy" no i tu koniec jest słaby.
Dlatego tylko max 6/10 - a szkoda...

paprotkowa | 2016-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2016

W swojej biblioteczce posiadam kilkanaście książek, z którymi do tej pory niespecjalnie było mi po drodze, a urlop to dobry czas na nadrabianie zaległości. Na pierwszy ogień poszedł David Baldacii i "Krytyczny moment"...i wiem już czemu leżała na półce nieprzeczytana ładnych parę lat. Totalnie mnie nie zainteresowała. Niby wszystko jak w dobrym thrillerze, a jednak...nie miała tego czegoś, co sprawia, że nie można się od danej książki oderwać.

Karolina | 2015-10-12

Amerykańska literatura sensacyjna wygląda zwykle jak hollywoodzki scenariusz przed poprawkami. Nie inaczej jest w przypadku tej powieści. „Zabili go i uciekł” to często używane przez moją babcię określenie, które idealnie pasuje do „Krytycznego momentu”. Nie przepadam za tego typu filmami, a tym bardziej nie lubię podobnej literatury.

Życie Seana Kinga kończy się w dniu, w którym znajdujący się pod jego opieką kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych ginie z ręki zamachowca. Cała wina spada na Kinga, zostaje napiętnowany w mediach i zwolniony z pracy w Secret Service. Osiem lat później agentka Michelle Maxwell znajduje się w podobnej sytuacji, z tą różnicą, że jej podopieczny zostaje „tylko” uprowadzony. Jakby tego było mało, w całą sprawę zostaje wmieszany King, który od lat mieszka w małym, sennym miasteczku, gdzie wiedzie spokojne życie adwokata i domatora. Wokół niego pojawia się coraz więcej trupów. Michelle rozpoczyna śledztwo na własną rękę, a jej śladem podąża bardzo...