Zgłosuj na książki roku 2017

Cykl: John Corey (tom 3) | Seria: Fabryka Sensacji
Wydawnictwo: Buchmann
Night Fall
Ag2S

17 lipca 1996 roku o godzinie 20.31 boeing 747 linii TWA runął do oceanu u wybrzeży Long Island. Zginęło 230 osób. Jako oficjalną przyczynę katastrofy podano przypadkową eksplozję paliwa w jednym ze zbiorników samolotu. Jednak naoczni świadkowie twierdzą, że wiedzieli tajemnicze światło. Zdaniem niektórych samolot wybuchł, ponieważ został trafiony rakietą. Ta jedna z największych i najbardziej...

Ta jedna z największych i najbardziej tajemniczych katastrof lotniczych w historii Stanów Zjednoczonych stała się kanwą bestsellerowej powieści Nelsona DeMilla. John Corey, niepokorny detektyw, emerytowany policjant nowojorski, znany czytelnikom Śliwkowej Wyspy, Gry Lwa oraz Powrotu Lwa, wbrew zakazom zwierzchników stara się wyjaśnić zagadkę. Wersja oficjalna, promowana przez CIA, jest jego zdaniem nieprawdziwa...

źródło opisu: http://www.buchmann.com.pl/

źródło okładki: http://www.buchmann.com.pl/

CoolBary | 2016-10-23
Przeczytana: 22 października 2016

No i co ja mam napisać Panie Demille. Chyba tylko to, że już się z Pana literaturą nie spotkam. Książkę mi polecono, ze stwierdzeniem, że na tej pozycji i z tym autorem jeszcze nikt się nie zawiódł. Tak stwierdziła Pani z biblioteki. No i niestety ja jestem pierwszy. Miałem jeszcze przebłyski na początku, że książka mnie chwyci i wciągnie w wir akcji. Jednak czym dalej brnąłem, tym było coraz bardziej ciężko, nudno i przewidywalnie. W pewnym momencie powiedziałem stop. Nie dasz rady. Szkoda czasu.
Narracja książki przedstawiona przez autora też do mnie nie przemawia.
Książka trzyma w napięciu?? Ha, ha, ha. No, chyba, że się podłączy człowiek do gniazdka. Dla mnie książka jest nudna i nie warto na nią marnować czasu. Wszystkie najważniejsze rozwiązanie śledztwa są podane na talerzu już na początku książki, dalej brniemy tylko w wyjaśnienia i potwierdzenia założeń. To nie dla mnie. Ja potrzebuję choć odrobiny, akcji, tajemnicy, wielotorowej fabuły - tu tego nie znalazłem.

marlen | 2013-05-20
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: maj 2013

W świecie rządzonym przez media co rusz słyszymy o katastrofach - tu coś wybuchło, tam się spaliło, tornado, tsunami, trzęsienie ziemi, bomba, zamach, katastrofy lotnicze, o których ostatnio dość dużo się słyszy. Temu ostatniemu DeMille poświęcił kilka książek (zainteresowanych odsyłam chociażby do "Mayday").

Sięgając po "Nadejście nocy" spodziewałam się zwykłego, niejednokrotnie powielanego schematu: coś złego się stało, ktoś wpływowy chce to zatuszować, znajduje się jakiś ciekawski, nadgorliwy wręcz policjant/detektyw/lekarz/agent FBI/maniak (niepotrzebne skreślić), który za wszelką cenę chce udowodnić światu, że było inaczej, że to był spisek, sprawiedliwości musi stać się zadość, a ci źli panowie/panie muszą trafić za kratki, co oczywiście bohater o mały włos nie przypłaca życiem (a już na pewno swoją karierą), jednak wszystko ostatecznie się dobrze kończy. Schemat znany do bólu, powielany i za każdym razem odnoszący sukces.

Mogłabym napisać, że i w tym przypadku DeMille...

eva40 | 2014-09-19
Przeczytana: 19 września 2014

Dla lubiących rozgrywki miedzy FBI i CIA, i policją. Taśma z nagraniem katastrofy lotniczej i co z tego wyniknie. Terroryzm i walka z nim ale czy skuteczna? Dla zainteresowanych.

wiejskifilozof | 2010-10-07
Przeczytana: 06 października 2010

Polecam , może wydaje się nudna . Mozolne śledztwo , lecz warto poznać .

Ewa | 2013-08-13
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2013

"Niech rzecz ta na zawsze pozostanie
Naszą tajemnicą
Niech inni jej nie zobaczą
Ani nie usłyszą"

Cytat ten Nelson DeMille przytoczył na początku powieści. Pochodzący z książki Lewisa Caroll pt. "Alicja w krainie czarów" wprowadza nas w świat uwikłany tajemnicami, spiskami, czy tuszowaniem dowodów.

17 lipca 1996 roku, 230 pasażerów wraz z załogą przygotowywało się do nocnego lotu z Nowego Jorku do Paryża. Lot początkowo został zaplanowany na godzinę 19:00, niestety jedna z pasażerek nie dotarła na czas w konsekwencji czego lot został opóźniony. Boeing 747 linii Trans World Airlines (TWA) wzbił się w powietrze o godzinie 20:19. 11 minut po stracie z Lotniska im. Johna F. Kennedy'ego samolot zamienił się w kulę ognia i runął do oceanu. Śmierć poniosło 230 osób. Co ciekawe tego samego dnia Marynarka Wojenna USA przeprowadzała ćwiczenia.

Czy przyczyną katastrofy była eksplozja centralnego zbiornika paliwa, atak terrorystów, czy pomyłkowe zestrzelenie Boeinga? A może na jaw wyjdą...

axl2000 | 2012-03-01
Przeczytana: 01 marca 2012

Skończyłem czytać "Nadejście Nocy" DeMille'a - luźną kontynuację "Gry Lwa" która czytałem wcześniej i wysoko oceniłem. Absolutnie nie wiedziałem czego się spodziewać, w internecie czytałem skrajne opinie - od nudy po zjawiskowość i wessanie bez reszty. No, muszę przyznać, iż mnie książka wessała bez reszty.
W 1996 roku samolot Boeing 747 wybuchł w powietrzu i spadł do morza (oparte na faktach). Po kilku latach śledztwa eksperci oraz federalni przedstawili oficjalną wersję wydarzeń - nieszczęśliwy wypadek. Opary paliwa, iskra, wybuch. Nic nie dało się zrobić.
Emerytowany policjant, aktualnie pracujący na kontrakcje w FBI (którego szczerze nienawidzi) ma jedna odmienne zdanie, gdyż ponad 200 świadków widziało coś lecącego w stronę samolotu tuz przed wybuchem. Mimo zakazów swoich przełożonych na własną rękę stara się rozwikłać sprawę. Czy mu się uda? Czy oficjalna wersja jest prawdziwa? Jeśli nie to czy prawda wyjdzie na jaw?
Niesamowita detektywistyczna powieść trzymająca praktycznie...

Adam | 2014-06-25
Przeczytana: 24 czerwca 2014

Wiele słyszałem o tym autorze, ale dopiero teraz sięgnąłem po jedną z jego książek. Nie ma co się rozpisywać, jak na książkę opartą na faktach, to naprawdę sprawnie napisana powieść. Trzyma w napięciu od początku do końca i im bliżej końca, tym bardziej wciąga. Czy główny bohater rozwikłał sprawę i udało mu się nagłośnić to co odkrył? Jak było naprawdę? Tego chyba się nigdy nie dowiemy, ale na pewno możemy wyrobić sobie swoje zdanie na ten temat ;-) Gorąco polecam!

Bartosz | 2015-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2015

Kolejna, trzecia już, część opowiadająca o losach detektywa John'a Corey'a. W moim odczuciu w porównaniu do dwóch poprzednich, czyli do Śliwkowej Wyspy i Gry Lwa, wypada najsłabiej. Akcja rozwijająca się przez niemal 3/4 książki i zakończenie, które ja osobiście przewidziałem i, które nie do końca przypadło mi do gustu. Jednak mimo tego książkę czytało się przyjemnie, głównie ze względu na ciekawość co do rozwoju wydarzeń i humor głównego bohatera.

Mateusz Frąckowiak | 2013-02-24

ksiazke czyta sie niesamowicie. nie moglem sie od niej oderwac. bardzo sprawnie napisana. spokojnie moglaby powstac ekranizacja tej powiesci. powstala czesciowo na faktach, co dodatkowo dodaje pikanterii calosci. corey w najlepszej formie. osobiscie takze bardzo podobaly mi sie opisy seksu na plazy :) najlepsza ksiazka autora, jaka do tej pory czytalem. polecam!

AlexDelaware | 2014-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2014

Nie podobała mi się. Może dlatego, że nie lubię książek o zagadnieniu lotniczym. Na początku są nudne opisy TWA 800. Sarkazm głównego bohatera wygląda na wymuszony i w wielu sytuacjach niepotrzebny. Jedynie zakończenie jest ciekawe. Ale książka bardzo przeciętna i raczej się z tym autorem nie polubimy :(. Nie polecam!