Wierny szpieg

Wydawnictwo: Sonia Draga

John Wells, agent CIA i jedyny Amerykanin, któremu udało się przeniknąć do szeregów Al-Kaidy, żył pod konspiracyjnym kamuflażem tak długo, że agencja zaczęła wątpić w jego lojalność. Po powrocie do domu jest zupełnie sam. CIA nie jest w stanie mu zaufać po tym, jak nie przekazał żadnego ostrzeżenia przed atakami z 11 września 2001 roku. Kiedy na scenę wkracza Khadri, mózg wrześniowych zamachów szykujący się do kolejnej krwawej masakry, Wells wraz ze swoją przełożoną Jennifer Exley będą musieli go powstrzymać, za przyzwoleniem CIA lub bez niego. Niezwykle absorbujący, debiutancki thriller szpiegowski dla wielbicieli Johna Le Carré, Toma Clancyaego i Martina Cruza Smitha.

Maaarz | 2014-05-04

Wciągająca od pierwszej strony.Ląduje w moim TOP ponieważ,uwielbiam tajnych agentów a także kulturę Wschodu.

Andrew Vysotsky | 2010-12-07
Przeczytana: 19 września 2010

Czy zastanawialiście się, dlaczego USA i sojusznicy nie mogą sobie poradzić z terroryzmem? Pomimo satelitów, totalnej inwigilacji rodem z Orwella, która dzisiejszą demokrację zmieniła w parodię tego słowa, pomimo komputerów, tortur i bogactwa?

Kiedyś byłem fanem Toma Clancy’ego, którego powieści w stylu Polowania na Czerwony Październik były moją ulubioną rozrywką. Niestety, ostatnie rzeczy, które wyszły spod jego pióra, trudno nazwać dziełami. Na kilometr tchną sztampą i kiczem, stają się symbolem amerykańskiego stylu pisania „bestsellerów” w najgorszym znaczeniu tego słowa.

W poszukiwaniu nowych trendów sięgnąłem po powieść Alexa Berensona Wierny szpieg (The Faithful Spy). Wziąłem ją do ręki z pewną dozą nieśmiałości, gdyż entuzjastyczne recenzje amerykańskich krytyków zamieszczone na okładce z jednej strony kusiły, a z drugiej ostrzegały. Obawiając się kolejnej szmiry nastawionej na zadowolenie jak najliczniejszej, niekoniecznie inteligentnej, rzeszy czytelników, rozpocząłem...

Wojtek Zarzyka | 2013-05-18

Niesamowita historia głównego bohatera, Johna Wellesa, agenta CIA, Amerykanina, który jako jedyny przeniknął do Al-Kaidy. Brak zaufania ze strony zwierzchników w Langley, po tym, jak przeszedł na islam i nie przekazał żadnych informacji przed atakiem 11 września powoduje, że Wells jest pozostawiony sam sobie. Mimo to nie porzuca wyznawanych wartości i chce doprowadzić swą misję do końca. Thriller szpiegowski trzymający w napięciu do ostatniej strony. Świetnie napisany, po przeczytaniu kilku stron naprawdę ciężko jest się od niego oderwać.

Paweł Szkatuła | 2015-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2015

Trzymająca w napięciu od samego początku. Przyznam, że dosyć sceptycznie podchodziłem do tej książki i bardzo długo leżała na mojej półce. Rzuca ona ciekawe spojrzenie na to jak działa al-kaida i inne organizacje terrorystyczne. Myśle, że warto po nią sięgnąć. Ciekawe zakończenie ;)

alexa | 2016-08-08
Przeczytana: 05 sierpnia 2016

Miałam nadzieje po przeczytaniu książki choć trochę zrozumieć DLACZEGO ?
Miałam nadzieje, że John Wells inteligentny, wykształcony Alfa przechodzący w organizacji na Islam będzie odpowiedzią na pytanie DLACZEGO.... ale tak się nie stało. Książka jest pod czytelnika a autor żadnym powieściopisarzem więc co mu wyszło..... zwykły thriller.
Główny bohater nie dał się lubić jako nietorrysta w roli ojca, męża i syna i jako bezsilny terrorysta. Bezbarwna postać przez całą książkę.
Autor przygotowywał czytelnika do końcowej akcji w której nareszcie został bohaterem i to choć w kałużach krwi czyli tak jakby był jednym "z nich" miało pomóc mu się zrehabilitować.Został bohaterem.
Kto chce niech czyta.

monika | 2012-10-27
Przeczytana: 26 października 2012

Wierny Szpieg to książka o współczesnym szpiegu rozpracowującym Al-Kaidę. Polecam.

Olsons | 2013-09-20
Przeczytana: 20 września 2013

Muszę przyznać, że była to całkiem niezła lektura, którą przyjemnie się czytało. Ciekawy thriller osadzony we współczesnych zmaganiach Ameryki w walce z terroryzmem. Mnie osobiście spodobało się podejście do islamu/Koranu od strony, której wcześniej nie rozpatrywałam. Otworzyło mi to oczy na świat Bliskiego Wschodu i dzięki temu mogę teraz na niego spoglądać z (nieco) lepszą perspektywą.

Liza | 2011-01-12
Przeczytana: czerwiec 2007

trochę się zawiodłam, myślałam, że będzie lepsza

Scottie | 2014-06-10
Przeczytana: 07 czerwca 2014

Nic nadzwyczajnego. Ponadto przyjemność czytania drastycznie obniża duża liczba literówek w książce. Nie popisało się wydawnictwo (Sonia Draga) ani korektorzy. Pod koniec to aż zęby mnie bolały, kiedy co chwilę natykałem się na jakiś błąd. Podobnie jak placek wiśniowy - smakuje super, ale do czasu kiedy nie trafisz na niewypestkowany owoc... ;-)

Endrjiuuu | 2012-08-29
Przeczytana: 17 sierpnia 2011

Bardzo fajnie się czyta, wciągająca książka, a akcja często przyprawia o szybsze bicie serca. Polecam.