Graj jak Kasparow. Lekcje z arcymistrzem

Wydawnictwo: Rand McNaly
6 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
szachy
rozrywka

Książka autorstwa Garriego Kasparowa, najlepszego szachisty świata, wprowadza młodych czytelników w tajniki gry w szachy. Przedstawia szachowe bierki, sposoby ich poruszania się i wartości. Omawia metody ataku i obrony, zasady bicia oraz wykonywania specjalnych ruchów takich jak roszada. Garri Kasparow uczy sposobu zapisywania ruchów, zastawiania zasadzki na przeciwnika i tego, jak dać szacha i mata. Przygotowuje do stoczenia pierwszej szachowej bitwy. Graj jak Kasparow. Lekcje z arcymistrzem : to doskonały przewodnik po szachach dla początkujących omawia najważniejsze zasady i cele gry prezentuje wszystkie aspekty szachowej rozgrywki Garri Kasparow zapisał się w historii jako najmłodszy szachowy mistrz świata, a jego osiągnięcia turniejowe nie mają sobie równych. Oprócz tego Kasparow nieustannie zajmuje się promowaniem szachów. Nikt bardziej niż on nie przyczynił się do popularyzacji królewskiej gry we współczesnym świecie.

Cinnamon | 2011-12-28

Dla początkującego szachisty, który zachłysnął się szachami - dobry elementarz. Zaczyna się od wytłumaczenia podstawowych zasad, a kończy na poradach (jak najlepiej używać danej bierki) i ćwiczeniach. Mnie osobiście, taki ilustrowany "elementarz" bardzo pomógł.

Ren Raikatuji | 2014-01-19
MaxWielki | 2016-03-04