Dirty English

Cykl: English (tom 1)
Wydawnictwo: Books-A-Million
Amanda

Napiętnowany wojownik. Dziewczyna z zasadami. Jedna noc nieokiełznanej namiętności. Są trzy rzeczy, które musisz wiedzieć o Elizabeth Bennett: jest mądra jak sowa, zawsze pod kontrolą i żyje przestrzegając starannie dobranych zasad. Nauczyła się na własnej skórze, że osoby, które najbardziej kochasz, zawsze zranią cię na koniec. Ale potem spotyka Declana Blaya, nowego sąsiada w kompleksie...

Napiętnowany wojownik.
Dziewczyna z zasadami.
Jedna noc nieokiełznanej namiętności.

Ale potem spotyka Declana Blaya, nowego sąsiada w kompleksie mieszkaniowym.

Wytatuowany, brytyjski uliczny wojownik jest złym chłopcem na kampusie, którego powinna unikać, ale gdy ratuje ją przed złą imprezą bractwa; wszystkie jej zasady dotyczące seksu i miłości wylatują przez okno.

Daje mu jedną noc nieokiełznanej namiętności, ale on pragnie więcej.

Z cienkimi jak kartka ścianami dzielącymi ich sypialnie, marzy o posiadaniu wrażliwej dziewczyny z sąsiedztwa na zawsze.

Jedna noc. Dwa uszkodzone serca. Namiętność na całe życie.

źródło opisu: Books, 2015

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

tylkojego095 | 2019-09-08
Przeczytana: 08 września 2019

Może i krótka ale rewelacyjnie napisana:)
Tyle uczuć pojawia się w tej książce i są okazywane w odpowiednich chwilach oraz w odpowiednich dawkach :)
Nie ma się uczucia, że coś jest na siłę.. Akcja ciekawie się toczy przez całą książkę :)
Zdecydowanie polecam!

Darkwish | 2019-06-25
Przeczytana: 24 czerwca 2019

Ani dobra, ani zła.
Wszystkie problemy są płytkie, rozważania bohaterów najczęściej nie mają znaczenia. Nic nie jest podpowiadane przez logikę.
Tytułowy "Dirty English" to osoba bez charakteru. Elizabeth jest osobą na nie, bez żadnych argumentów.
Całość próbowała nawiązywać do "Miłości i uprzedzenia", ale naprawdę ten motyw jest już tak oklepany, jak pranki na Youtube i żeby to wykorzystać, z pewnością trzeba poświęcić więcej czasu na pokazaniu postaci w odpowiedni sposób.

Joanna J | 2019-05-15
Przeczytana: 14 maja 2019

Lekka książka z dużymi problemami. Całość przeczytałam błyskawicznie, bohaterów polubiłam, a jednak odnoszę wrażenie, że historia została potraktowana zbyt płytko. I przez cały czas strasznie przeszkadzał mi wiek zbyt młody wiek bohaterów.
Mimo wszystko godne polecenia.

Jagusia | 2018-11-03

Romans na studiach.
Elizabeth Bennett w dzień swojej studniówki została pozbawiona świadomości i brutalnie zgwałcona przez chłopaka, którego kochała. Trauma w jej przeszłości sprawiła, że ślubowała, że nigdy się nie zakocha. Używa facetów na jedną noc, żeby mogła powiedzieć sobie, że gwałt ma za sobą. Ona jest twarda na zewnątrz, ale dość wrażliwa w środku. Declan Blay, seksowny brytyjski podziemny wojownik uliczny/walki MMA, pragnący zarobić na swoje marzenia. Student literatury , sąsiad Elizabeth. Matka angielka zmarła i razem z bratem bliźniakiem Dexem ojciec sprawdza ich do USA i jego nowej rodziny. Declan nie może znieść ojca. Elizabeth i Declan spotykają się na imprezie, choć jest nim zauroczona, proponuje mu jedną noc. On jednak odmawia….

Melania1987 | 2017-09-05
Na półkach: Przeczytane, 2017, Angielski
Przeczytana: 05 września 2017

Dziewczyna z przeszłością, chłopak o gołębim sercu

czas_na_książkę | 2017-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nic szczególnego. Tak naprawdę kolejna książka, która zakończyła się tak, jakby autorce już się nie chciało i stwierdziła, że przyspieszy koniec. Przyjemna, miła, ale ja mimo wszystko czekałam na jakieś zaskoczenie, zwrot akcji, cokolwiek. A tutaj nic... Szkoda. Może druga część będzie lepsza?

Streszczenie:
Główna bohaterka ma dwóch przyjaciół: chłopaka i dziewczynę. On się w niej zakochuje (oczywiście), a ona całą książkę go odrzuca. Ostatecznie schodzi się z jej przyjaciółką, więc sprawa się rozwiązuje. Tych dwoje przyjaciół jako jedni z nielicznych wiedzą, że dwa lata wcześniej została zgwałcona po balu maturalnym przez swojego chłopaka, którego kochała, a który był synem senatora, więc był nietykalny. Po podaniu jej tabletki gwałtu wykorzystał ją i rozsiał plotkę na całe małe miasteczko, w którym mieszkali. Obiecała sobie, że już więcej się nie zakocha, ale także, że jej ta sytuacja nie zniszczy. Dlatego uprawiała seks z różnymi facetami, ale zawsze była to jednorazowa...

maggnolia | 2017-04-19
Przeczytana: 18 kwietnia 2017

Koszmary przeszłości i wspaniała budująca się przyszłość z dobrymi duchami wokół , symbol ważki nieśmiertelności i odrodzenia. Piękna historia.

Gabi | 2016-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2016

Kurcze przeczytałam te książkę w ciągu jednego dnia, wciągnęła mnie bardzo. Elizabeth po tym co przeżyła podczas studniówki z tym zbokiem i ćpunem Colbym nie mając wsparcia swojej matki i po próbie samobójczej to moim zdaniem była bardzo silna kobietą, nie każdy dał by sobie radę. Postanowiła nie zakochiwać się nigdy, ale nie dziwię się jej. Cieszy mnie,że miała prawdziwych przyjaciół Blaka i Shelly, bardzo dużo jej pomogli, a zwłaszcza Shelly, dzięki jej podstępowi znowu zaczęła projektować biżuterię:)) Gdy poznaje bliźniaków Daxa i Declana, a zwłaszcza Declana wie ,że coś w jej życiu się zmieni, tak jak on czuje to , a gdy siada na niej ważka jest tego pewny,że to ta na którą tyle czekał. Declan bardzo kochał swoją matkę, która była dla chłopaków wszystkim, zwłaszcza,że ojciec ich zostawił i wychowywała ich sama, więc gdy umiera i muszę się przeprowadzić z Londynu do Stanów do ich ojca, z którym się nie dogaduje zatraca się . Podoba mi się ,że bracia stoją za sobą murem oraz...

lulamae | 2016-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2016

Elizabeth Bennett przed dwoma laty została bardzo dotkliwie skrzywdzona przez chłopaka. Wydarzenie, które miało miejsce ukształtowało ją w osobę, którą jest teraz. Studentka, która sypia z chłopakami według własnych, sztywno określonych zasad. Chłopak musi być średnio urodziwy, sypia z nim u siebie w domu, tylko raz, a potem się do niego nie odzywa ponownie. Elizabeth nie pozwoli, aby jakikolwiek mężczyzna ponownie ją zranił.
Ale na horyzoncie pojawia się Declan Blay - anglik mieszkający w stanach. Declan ma za sobą przejścia, który stracił ukochaną matkę w wyniku choroby, a ostatnio został zdradzony przez dziewczynę, którą myślał, że kochał. Stara się jednak realizować swoje marzenia... a jednym z nich staje się dość tajemnicza Elizabeth Bennett.
Czy angielski chłopak i dziewczyna nazywająca się jak bohaterka z Dumy i uprzedzenia przeżyją miłość jak z dziewiętnastowiecznej angielskiej powieści?

Czytało się to dobrze, błyskawiczne, ale... myślałam, że znajdę w tej książce...

k_a_s_i_a | 2016-10-12
Przeczytana: 12 października 2016

Ciekawa książka. Wciąga od samego początku. Z prologu od razu można wywnioskować czego boi się Elizabeth i co ją spotkało złego... Na swojej pierwszej imprezie studenckiej E. poznaje Declana i wtedy jej życie wywraca się do góry nogami. Zdecydowanie jest między nimi chemia, a kiedy E. postanawia się jej pozbyć i zatracić sie w nim na chociaż jedną noc to wtedy wszystko staje się bardziej skomplikowane. Z kole Declan z każdym dniem przekonuje się że chce od Elizabeth czegoś więcej niż przygody... Oczywiście od razu spodobała mi się też postać Daxa, czyli brata bliźniaka Declana. Cieszę się że doczeka się swojej własnej książki, bo z chęcią przeczytam jego historię :)