Wyzwanie czytelnicze LC

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Frog and Toad Together
Wojciech Mann, zwierzęta
Róża_Bzowa

Żabek i Ropuch to najlepsi przyjaciele – wszystko robią razem. Kiedy Ropuch podziwia ogród Żabka, Żabek uczy go, jak powinno się sadzić kwiaty. Kiedy Ropuch piecze pyszne ciasteczka, Żabek pomaga mu je zjeść. Kiedy Żabek i Ropuch bardzo się boją, razem stają się odważni. Przedstawiamy drugą – po tomie Żabek i Ropuch. Przyjaźń – część przygód bohaterów Arnolda Lobela, klasyka amerykańskiej...

Przedstawiamy drugą – po tomie Żabek i Ropuch. Przyjaźń – część przygód bohaterów Arnolda Lobela, klasyka amerykańskiej literatury dla dzieci. Tom Żabek i Ropuch. Razem zawiera pięć kolejnych opowieści o sympatycznych żabach, które – mimo że całkiem się od siebie różnią – zawsze skaczą ramię w ramię.

Uhonorowana nagrodą Newbery Honor Book książka Arnolda Lobela swoją prostotą i wrażliwością przemówi do najmłodszych. To dziecięce arcydzieło dla maluchów, które potrafią już same czytać, ale wciąż potrzebują odrobinę pomocy.

Kolejne tomy przygód Żabka i Ropucha z ilustracjami Arnolda Lobela i w przekładzie Wojciecha Manna ukażą się w najbliższych miesiącach.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksiazka/3693/Z...(?)

źródło okładki: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksiazka/3693/Z...»

geena | 2015-12-01
Przeczytana: 01 grudnia 2015

"Żabek i Ropuch. Razem" to pełne ciepła i zabawnych przygód opowiadania, które ujmują prostotą, uczą empatii, zawierają morał i naturalnie wszystkie kończą się szczęśliwie. Dopełnieniem książeczki są duże litery oraz piękne, barwne i co najważniejsze - oryginalne ilustracje samego autora - które sprawiają, że te historyjki czyta się wspaniale.

(...) znakomity pomysł na mikołajkowy prezent dla maluchów.

__________________________
Pełna recenzja książki wzbogacona o zdjęcia jej wnętrza tutaj: http://recenzjeami.blogspot.com/2015/11/zabek-i-ropuch-razem-arnold-lobel.html

Radosław Gabinek | 2016-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2016

Seria autorstwa Arnolda Lobela to prawdziwe cudo ! Książki te są najlepszym dowodem na to, że czasem krótka forma jest w stanie przypomnieć dorosłemu, a dziecko nauczyć jakimi wartościami powinien kierować się w życiu. Znajdziemy tu krótkie historyjki o parze przyjaciół, którzy pokazują nam wagę takich pojęć jak : przyjaźń, poświęcenie, ciekawość świata i otwarcie się na niego, opiekuńczość, współpraca i wiele wiele innych. Lobel uczy nas tych rzeczy za pomocą zgrabnych morałów, które umieszcza w swoich historyjkach w sposób nienachalny, a jednocześnie nie da się ich przegapić. Taka forma przekazu - charakterystyczna właśnie dla bajek- jest o tyle potrzebna gdyż pozwala na kształtowanie się młodego umysłu ( bądź odświeżenie starszego :D ) przy zachowaniu jego autonomii, prawa do wyboru i wykazywania twórczej inicjatywy.

O sile tej serii stanowią też niewątpliwie ilustracje autorstwa samego Lobela, które dodają zawartym tu historiom uroku i są dodatkową pożywką dla dziecięcej - i...

Marta | 2016-01-08
Przeczytana: 07 stycznia 2016

Cudna jest ta seria! Sympatyczni bohaterowie, ciekawe, choć proste, historie, bardzo dobre tłumaczenie i przepiękne ilustracje. Wspaniałe książki dla dzieci.

casia | 2016-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2016

Bardzo sympatyczna książeczka. Żabek i Ropuch mają swój klimat, miło się ich czyta. No i opowiadanka są króciutkie, całą książkę można chapnąć na raz.
Cała Polska czyta dzieciom:)

Zoh | 2016-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2016

Ulubieni bohaterowie mojej siostrzenicy. Polecam serie żabkowo-ropuchowych przygód z ślicznymi ilustracjami.

Waszka | 2018-01-05
Przeczytana: 2018 rok

To chyba najsympatyczniejsza książka dla dzieci jaką do tej pory miałam w ręku.

kejt | 2016-03-08

Zabawna, pouczająca i prosta książeczka. Moje maluchy zachwycone ....wprost połkneliśmy ja w jeden wieczór

Kinga Gąsiorowska | 2016-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2016

Książka lekka, przyjemna i pouczająca :)

Patrycja Bobak | 2018-08-31