Zagubieni w czasie

Wydawnictwo: HarperCollins
Time and Again
nora roberts, romans, miłość
Aurora92

Więzień czasu Libby uwielbia górski domek rodziców, spędza tu każdą wolną chwilę. Pewnej nocy dostrzega na niebie potężny rozbłysk. W pobliżu odnajduje nieprzytomnego mężczyznę. Ranny szybko dochodzi do siebie. Jest tajemniczy, zadaje mnóstwo pytań, ale sam niechętnie udziela odpowiedzi. Mimo to Libby jest nim zafascynowana. Tak bardzo, że zapomina o własnym bezpieczeństwie… Zagubiony w...

Więzień czasu

Zagubiony w czasie
Sunny, siostra Libby, także spędza dużo czasu w górskim domku. To tutaj, w nietypowych okolicznościach, poznaje Jacoba. Chociaż dowiaduje się, kim on jest i po co ją odwiedził, nie umie mu zaufać Chętnie wyprosiłaby go z domu, ale wokół szaleje śnieżyca. Skazana na obecność Jacoba, spędzi z nim wiele wieczorów przy kominku. Im lepiej go poznaje, tym bardziej jest nim zauroczona. Nie przypuszcza nawet, jak trudne do spełnienia będą marzenia o wspólnej przyszłości…

źródło opisu: www.harpercollins.pl

źródło okładki: www.harpercollins.pl

Gosia | 2018-12-16
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 16 grudnia 2018

Ponad 200 książek ma w swoim dorobku Nora Roberts, a ja przeczytałam dopiero pierwszą z nich. I to jeszcze jakąś z motywem fantastycznym - podróży w czasie.
Z opinii wynika, że jest to raczej jedna ze słabszych książek tej autorki.
Oceniłam ją jako dobrą.
Jedną gwiazdkę odjęłam za fantastykę, jedną dodałam za bardzo bezpośrednie opisywanie i nazywanie uczuć i emocji głównych bohaterów. Tę sferę akurat dobrze się czytało. Mogę na tej podstawie po części zrozumieć fenomen jej pisarstwa.
Książka była trochę dziwna, na pewno wciągająca, czasem zabawna; jako literatura rozrywkowa całkiem dobra.
Moje wydanie zawierało tylko opowieść o starszej siostrze. I chyba dobrze, bo z opisu wydaje się, że historia drugiej siostry jest raczej wtórna i nie wnosi niczego nowego.
Wydaje się, że pisarstwo pani Roberts ma to coś, co sprawia, że jej książki czyta się łatwo, wręcz połyka.
Wzięłam ją z biblioteki przez przypadek, bo stała jakaś zagubiona na półce z nowościami (mimo że nie jest żadną...

Ewelina | 2018-11-03
Przeczytana: październik 2018

Autorka opisuje dwie historie. Przyznaję, że przeczytałam połowę czyli całą jedną z nich. Kiedy zaczęłam czytać drugą, natknęłam się na powtórzony ten sam schemat. Generalnie powieść (jak dla mnie) banalna i po prostu nudna...

Emilia | 2018-09-19

Wciagajaca książka jak każda tej autorki.Polecam serdecznie.

Joanna | 2018-01-21

bombowe
niesamowite
surrealistyczne
niebezpieczne
ja chce jeszcze raz to przeczytać
( czytałam już trzy razy)

my_fluffiness | 2016-09-29

Czy wyprawa na kompletne pustkowie może być lekarstwem dla zranionej duszy? Czy to właśnie na bezludziu można znaleźć wartościowego człowieka? Gdzie osoba musi się znaleźć, żeby odnaleźć swoją drugą połówkę? I przede wszystkim- ile jest dla miłości w stanie poświęcić?

Zagubieni w czasie jest to powieść podzielona na dwie historie. Więzień czasu i Zagubiony w czasie.
Pierwsza z nich opowiada o Libby, która uwielbia górski domek rodziców i spędza tam każdą wolną chwilę. Kiedy pewnego dnia zauważa na niebie potężny rozbłysk jej życie odmienia się raz na zawsze. Okazuje się, że rozbłyskiem był statek. Nie byle jaki, bo kosmiczny. A w nim Caleb, czyli człowiek, który 'niechcący' cofnął się w czasie.

Pani Roberts genialnie gra uczuciami czytelnika! Pomimo tego, w jakim tempie rozwijała się miłość pomiędzy tymi dwoma czułam gorący żar. Aż kartki paliły! Namiętne ale nie wulgarne opisy, poświęcenie i przede wszystkim ten niezwykły, górski klimat. Atmosferę podkręcał tylko fakt, że...

książek: 2014
palalela | 2016-09-18
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 18 września 2016

Pomysł świetny (zaczyna się od tego, jak pan z wieku XXIII przybywa do wieku XX i zachwyca się prostotą świata i... drewnem), gorzej z wykonaniem, ale czego się spodziewać po królowej amerykańskiego romansu? Fajne to było, takie relaksujące i odciągające od szarej, dobijającej rzeczywistości.

arrow18 | 2016-07-03
Przeczytana: 02 lipca 2016

"Zagubiony w czasie" jest krótką książką, którą czyta się błyskawicznie. Po przeczytaniu opisu z okładki, spodziewałam się zupełnie czegoś innego, co nie oznacza ,że książka jest zła. Wprost przeciwnie - jest mega super. Zlatuje trochę harlequinem , z elementami sf ale naprawdę dobrze się ją czyta, historia też bardzo fajna. Więc jak na romans przystało wszystko musiało się dobrze skończyć, i tak też było.Na pewno sięgnę po inne dzieła Nory Roberts. Polecam - warto przeczytać :)
PS. Chyba każda kobieta chciała by takiego Caleba :)

Justyna | 2016-06-07
Przeczytana: 05 czerwca 2016

Nigdy by mi do głowy nie przyszło, że książka Nory Roberts może być aż tak słaba. Sam pomysł wydawał mi się interesujący i dlatego z dużymi nadziejami przystąpiłam do czytania. Jednak z każdą kolejną stroną moje rozczarowanie rosło. W zasadzie jedynymi dialogami i problemami w tej książce były kwestie pocałunków i pójścia do łóżka. Cały wątek podróży w czasie, cała otoczka z tym związana został spłycony do granic możliwości. Tak fajny pomysł na książkę został w perfidny sposób zamordowany.Jednym słowem dno. Dno i wodorosty. Dawno takiej szmiry nie czytałam. Aż mdli ta naiwność i bezwarunkowa miłość aż po grób od pierwszego wejrzenia.

wiola | 2016-02-26

dawno nie czytałam tak pozytywnej książki o miłości. Polecam

Dagus91 | 2015-01-22
Na półkach: Przeczytane, Nora Roberts

Nietypowa jak na Norę Roberts książka, romans i fantastyka w jednym. Z racji motywu podróży w czasie dość dziwnie mi się czytało jednak ogólnie książka jest niezła.
Drugi tom historii nosi tytuł "Spirala czasu". Obie opowieści możemy znaleźć także w książce "Zagubieni w czasie"