Zagubieni w czasie

2014-05-14
2007-05-11
Michał Jankowski
nora roberts romans miłość

Ponad 200 książek ma w swoim dorobku Nora Roberts, a ja przeczytałam dopiero pierwszą z nich. I to jeszcze jakąś z motywem fantastycznym - podróży w czasie.
Z opinii wynika, że jest to raczej jedna ze słabszych książek tej autorki.
Oceniłam ją jako dobrą.
Jedną gwiazdkę odjęłam za fantastykę, jedną dodałam za bardzo bezpośrednie opisywanie i nazywanie uczuć i emocji głównych bohaterów. Tę sferę akurat dobrze się czytało. Mogę na tej podstawie po części zrozumieć fenomen jej pisarstwa.
Książka była trochę dziwna, na pewno wciągająca, czasem zabawna; jako literatura rozrywkowa całkiem dobra.
Moje wydanie zawierało tylko opowieść o starszej siostrze. I chyba dobrze, bo z opisu wydaje się, że historia drugiej siostry jest raczej wtórna i nie wnosi niczego nowego.
Wydaje się, że pisarstwo pani Roberts ma to coś, co sprawia, że jej książki czyta się łatwo, wręcz połyka.
Wzięłam ją z biblioteki przez przypadek, bo stała jakaś zagubiona na półce z nowościami (mimo że nie jest żadną nowością).
Lubię od czasu do czasu przeczytać jakiś romans, więc może jeszcze kiedyś skuszę się na inną książkę tej pisarki.

Z opinii wynika, że jest to raczej jedna ze słabszych książek tej autorki.
Oceniłam ją jako dobrą.

Autorka opisuje dwie historie. Przyznaję, że przeczytałam połowę czyli całą jedną z nich. Kiedy zaczęłam czytać drugą, natknęłam się na powtórzony ten sam schemat. Generalnie powieść (jak dla mnie) banalna i po prostu nudna...

Wciagajaca książka jak każda tej autorki.Polecam serdecznie.

Wciagajaca książka jak każda tej autorki.Polecam serdecznie.

bombowe
niesamowite
surrealistyczne
niebezpieczne
ja chce jeszcze raz to przeczytać
( czytałam już trzy razy)

bombowe
niesamowite
surrealistyczne
niebezpieczne
ja chce jeszcze raz to przeczytać
( czytałam już trzy razy)

Czy wyprawa na kompletne pustkowie może być lekarstwem dla zranionej duszy? Czy to właśnie na bezludziu można znaleźć wartościowego człowieka? Gdzie osoba musi się znaleźć, żeby odnaleźć swoją drugą połówkę? I przede wszystkim- ile jest dla miłości w stanie poświęcić?

Zagubieni w czasie jest to powieść podzielona na dwie historie. Więzień czasu i Zagubiony w czasie.
Pierwsza z nich opowiada o Libby, która uwielbia górski domek rodziców i spędza tam każdą wolną chwilę. Kiedy pewnego dnia zauważa na niebie potężny rozbłysk jej życie odmienia się raz na zawsze. Okazuje się, że rozbłyskiem był statek. Nie byle jaki, bo kosmiczny. A w nim Caleb, czyli człowiek, który 'niechcący' cofnął się w czasie.

Pani Roberts genialnie gra uczuciami czytelnika! Pomimo tego, w jakim tempie rozwijała się miłość pomiędzy tymi dwoma czułam gorący żar. Aż kartki paliły! Namiętne ale nie wulgarne opisy, poświęcenie i przede wszystkim ten niezwykły, górski klimat. Atmosferę podkręcał tylko fakt, że wszystko co piękne, szybko się kończy, a Caleb musi wracać do swojego domu. Czy to oznacza koniec miłości? A może 'kosmita' poświęci całe swoje życie, rodzinę i świat dla miłości?
Uwielbiam wszystkich bohaterów tej powieści! Twarda babka- Libby, gorący i do tego spadający z nieba- Caleb. Czego chcieć więcej?

Druga historia jest jednako powiązana z Więźniem czasu. Jej bohaterami jest bowiem rodzeństwo Libby i Caleba.
Sunny,siostra Libby, postanawia wybrać się do tego samego domku w górach. Potrzebuje samotności, gdyż jej życie jest nieco zagmatwane. Gdzie poradzić sobie z problemami jak nie w totalnej dziczy?
Pewnego dnia w domku pojawia się przystojny nieznajomy- Jacob, który jak twierdzi 'Przyleciał po brata'. Od pierwszych stron czuć ich nienawiść wobec siebie. Sunny kompletnie nie może zrozumieć jego intencji.

Dużo kłótni, które tylko potwierdzają regułę "kto się czubi, ten się lubi". Pewnego dnia nienawiść przeradza się bowiem w namiętność i mamy kolejną, świetną historię miłosną.

Z początku byłam nieco przerażona, że oby dwa opowiadania mają miejsce w tym samym miejscu, z siostrami i z kosmicznymi braćmi, ale... Moje obawy były zupełnie niepotrzebne! Pomimo tych podobizn obie historie są kompletnie różne i łapią za serce. Nawet nie umiem wybrać, która z nich podobała mi się bardziej.

Jeżeli szukacie powieści o niezwykłej miłości, poświęceniu, namiętności i do tego mającej miejsce w pięknej scenerii - jest to książka dla Ciebie! Bohaterowie są kompletnie Zagubieni w czasie a już od pierwszych stron zagubisz się w nim i Ty!

...

Pomysł świetny (zaczyna się od tego, jak pan z wieku XXIII przybywa do wieku XX i zachwyca się prostotą świata i... drewnem),gorzej z wykonaniem, ale czego się spodziewać po królowej amerykańskiego romansu? Fajne to było, takie relaksujące i odciągające od szarej, dobijającej rzeczywistości.

"Zagubiony w czasie" jest krótką książką, którą czyta się błyskawicznie. Po przeczytaniu opisu z okładki, spodziewałam się zupełnie czegoś innego, co nie oznacza ,że książka jest zła. Wprost przeciwnie - jest mega super. Zlatuje trochę harlequinem , z elementami sf ale naprawdę dobrze się ją czyta, historia też bardzo fajna. Więc jak na romans przystało wszystko musiało się dobrze skończyć, i tak też było.Na pewno sięgnę po inne dzieła Nory Roberts. Polecam - warto przeczytać :)
PS. Chyba każda kobieta chciała by takiego Caleba :)

dawno nie czytałam tak pozytywnej książki o miłości. Polecam

dawno nie czytałam tak pozytywnej książki o miłości. Polecam

Nietypowa jak na Norę Roberts książka, romans i fantastyka w jednym. Z racji motywu podróży w czasie dość dziwnie mi się czytało jednak ogólnie książka jest niezła.
Drugi tom historii nosi tytuł "Spirala czasu". Obie opowieści możemy znaleźć także w książce "Zagubieni w czasie"

Kolejna książka Nory Roberts która mnie nie zawiodła. Bardzo ciekawa historia, która wciąga. Myślałam że druga opowieść będzie nudniejsza, bo podobna do pierwszej (samotna dziewczyna, góry i facet z przyszłości),ale myliłam się - była tak samo wciągająca :)

• Nora Roberts
  • Romans