Marysia idzie do cyrku

Cykl: Misia Marysia
Wydawnictwo: Debit
Bébé Koala. Le cirque
emik84

Misia Marysia i jej przyjaciele odkrywają, że ze zwykłych przedmiotów można wydobywać interesujące dźwięki, jak z instrumentów. Nie obejdzie się przy tym bez małej katastrofy, którą wywoła oczywiście psotny chomik.

źródło opisu: www.wydawnictwo-debit.pl

źródło okładki: www.wydawnictwo-debit.pl

emik84 | 2015-10-04

Dzieci z natury są ciekawe świata, chętnie odwiedzają nowe miejsca i uczą się nowych rzeczy. Myślę, że każdy maluch z ochotą poszedłby do ogrodu zoologicznego i cyrku. Te dwa miejsca należą zdecydowanie do tych uwielbianych przez najmłodszych. Jeśli więc chcielibyście pokazać każde z tych miejsc swoim dzieciom jeszcze zanim zobaczą je na żywo proponuję zajrzeć wraz z nimi do książeczek z serii Marysia.

Ta mała, rezolutna dziewczynka w każdej z książeczek przeżywa nową przygodę, odwiedza ciekawe miejsca i wspaniale się w nich bawi. Zabiera ona dzieci do cyrku. Jakież to niezwykłe miejsce. Wielki namiot, egzotyczne zwierzęta, klauni ta wyjątkowa atmosfera zachwycą nie tylko Marysię.

Każda z historyjek o Marysi przypomina relację z jakiegoś wydarzenia/dnia. Autorka porusza w nich bardzo zwyczajne tematy, z którymi dzieci mogą się w prosty sposób identyfikować. Dzięki temu cała seria jest bardzo atrakcyjna a przy tym ma niezliczone walory edukacyjne.
Tekstu nie ma tutaj zbyt wiele,...