Antonino ze snu w sen

Okładka książki Antonino ze snu w sen Juan Arjona
Okładka książki Antonino ze snu w sen
Juan Arjona Wydawnictwo: Tako Cykl: Antonino opowieści dla młodszych dzieci
24 str. 24 min.
opowieści dla młodszych dzieci
Antonino
Antonino de sueno en sueno
Tako
2014-10-01
2014-10-01
24 min.
Beata Haniec

Kolejna z serii o Antonino i jego przyjacielu. Tym razem śnią sny pełne przygód. A ponieważ 'prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie", Niedźwiedź ma łapy pełne roboty ;)

Pan Antonino jest bohaterem trzech książek wydanych przez toruńską oficynę Tako. Bardzo sympatyczny z niego kompan. Nosi spodnie w kratę, żółtą bluzę i przyciasną zieloną marynarkę, stopy obute w trepy, które zdeczka przypominają buty ortopedyczne, prawie nie rozstaje się ze swoim kapeluszem typu trilby (chyba że idzie spać lub popływać). Na jajowatej głowie rosną mu cztery włosy na krzyż, ale za to nosi wielkie wąsy, przypominające trochę kocie wibryssy.

(...)
A cóż im się śni? Tego dowiadujemy się z ostatniej książki – Antonino ze snu w sen – która należy do moich ulubionych w tym wydawniczym zestawie. Podoba mi się z dwóch powodów.

1) bohaterom śnią się rozbudowane, pełne akcji sny; dodatkowo śnienie jest aktywne i istnieje możliwość sterowania oraz współudziału, Niedźwiedź pomaga, wyświadczając przysługę – ciekawe przełamanie znanego związku frazeologicznego;
2) podział stron na trzy panele: w prawym dolnym rogu widzimy leżących w łóżku bohaterów, w lewym dolnym jest tekst, a nad przyjaciółmi unosi się chmurka, w której zilustrowano oniryczną opowieść.

(...) Ładnie prezentują się na półce stojąc obok siebie, choć – jestem pewien – wylądują tam dopiero po wielokrotnym czytaniu i oglądaniu.

- - -
cały tekst można przeczytać tu:

• Dla dzieci
  • Dla szkrabów
  • Na półeczce stoi...
  • Czytam dzieciom
  • Dla Łe-Łe
  • Za późno wydane
  • Książki
  • Jasiowe

Dodaj cytat z książki Antonino ze snu w sen