Przebudowa twojego ja. Stań się tym kim pragniesz być

Tłumaczenie: Artur Chojecki
Wydawnictwo: METAmorfoza
5 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Transforming Your Self
NLP, modelowanie, twoje ja, jestestwo
poradniki
lambada

W recenzji amerykańskiego wydania tej książki Charles Faulkner napisał między innymi: "Wielu ludzi pisze o modelowaniu i prowadzi seminaria z modelowania, ale niewielu tak naprawdę tworzy nowe modele. (...) Na półce uginającej się pod ciężarem NLP-owskich książek powtarzających stare pomysły, ta książka mówi rzeczy nowe i ważne". Opisany w tej książce przejrzysty i spójny model zawiera wiele...

Opisany w tej książce przejrzysty i spójny model zawiera wiele użytecznych narzędzi i podejść umożliwiających w ekologiczny i bezpieczny sposób zmianę sposobu myślenia o sobie, podniesienie poczucia własnej wartości, doskonalenie siebie i osiąganych rezultatów.

Jeśli interesuje cię:
- Jak koncepcja siebie wpływa na nasze zachowania, działania, życie?
- W jaki sposób budujesz poczucie własnej wartości i jak możesz je wzmocnić?
- W jaki sposób zmienić to, co ci się w tobie nie podoba?
- Co konkretnie zrobić, by stać się tym, kim pragniesz być?
- Jak przez zmianę sposobu myślenia o popełnianych błędach zmienić stosunek do siebie, swoje zachowania i rezultaty?
- Jak ustalić dobre granice swojej tożsamości przy jednoczesnym utrzymywaniu łączności z innymi ludźmi?

Oferujemy ci praktyczny przewodnik w formie zapisu z warsztatów na temat zmiany koncepcji siebie - z wartką narracją i konkretnymi propozycjami ćwiczeń. Dla tych, którzy sami pragną poradzić sobie z czymś, rozwijać i zmieniać siebie, oraz dla tych, którzy chcą w tym towarzyszyć i prowadzić innych - dla coachów, terapeutów, psychiatrów, psychologów i trenerów rozwoju osobistego.

I oczywiście - jak zawsze (nie tylko w NLP) - sama wiedza nie wystarczy.
Trzeba to ROBIĆ.
Ta książka wciąga i inspiruje do działania.
Ta książka to dobry krok...

źródło opisu: METAmorfoza, 2003

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

lambada | 2015-10-03
Przeczytana: 03 października 2014

Z punktu widzenia czytelnika w książce tej można znaleźć wiele ciekawych informacji dot. sposobów wpływania na własne i cudze przekonania poprzez dokonywanie zmian w modalnościach poszczególnych wizualizacji, natomiast od strony praktycznej metody te okazały się w moim przypadku kompletnie nieskuteczne.