Ojcowie

Tłumaczenie: Maja Mroszczak-Glińska
Wydawnictwo: Wilga
Fathers

Wojciech Eichelberger osobiście rekomenduje tę książkę, opisującą program otwierającego serce i wzmacniającego emocjonalnie treningu. "...Podczas spotkań z czytelnikami mojej książki "Zdradzony przez ojca" wielokrotnie słyszałem pytanie: Co dalej? Co zrobić z tą alarmującą diagnozą ojcostwa naszych czasów? Od czego zacząć? John Selby daje na te pytania trudną, ale prawdziwą odpowiedź: zacząć od siebie. W dodatku pokazuje, jak to zrobić. Autor mądrze nas wspiera i prowadzi w tej podróży."

Z_błyskiem_w_oku | 2015-09-26
Na półkach: Przeczytane, Psychologia

Ta mała książeczka to bardziej zbiór medytacji niż poradnik. Medytacji do refleksji nad rolą ojca w naszym życiu, ożywienia wspomnień o nim i radzenia sobie z uczuciami, które te wspomnienia niosą, czasem bolesnymi. Rozdziały są poświęcone pierwszym wspomnieniom związanym z ojcem, tego, kim był dla nas, czego nas nauczył, jak widzieliśmy stosunek ojca do kobiet, pracy, emocji, trudnych spraw. Książkę kończy rozdział o tym, co chcielibyśmy zabrać ze sobą jako "obraz ojca", który będzie szedł z nami, również po jego śmierci. Poruszająca lektura, wymagająca czasu i własnej refleksji.