Kolorowanie na bezsenność dla dorosłych

Wydawnictwo: Amber
hobby
Marta Zagrajek

Pierwsza w Polsce książka do kolorowania, która pomaga się zrelaksować i spokojnie zasnąć. Chcesz pozbyć się stresu i zmęczenia po ciężkim dniu? Czekasz na sen, który nie chce przyjść? Nie musisz łykać pigułek, które szkodzą zdrowiu. Nie musisz liczyć baranów, które stale się rozbiegają i tylko cię irytują. Relaksujące kolorowanie pomoże uwolnić twój umysł od zmartwień i poradzić sobie...

Chcesz pozbyć się stresu i zmęczenia po ciężkim dniu?

Czekasz na sen, który nie chce przyjść?

Nie musisz łykać pigułek, które szkodzą zdrowiu.

Nie musisz liczyć baranów, które stale się rozbiegają i tylko cię irytują.

Relaksujące kolorowanie pomoże uwolnić twój umysł od zmartwień i poradzić sobie z bezsennością.

Kolorując specjalnie dobrane wzory poczujesz, jak myśli odpływają, a ciało i umysł gotowe są na odpoczynek we śnie.

źródło opisu: Strona wydawcy

źródło okładki: Strona wydawcy

knigoholiczka | 2016-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2016

Oprócz czytania mam również inne pasje.
Dziś wspomnę o dwóch. Lubię zajmować się rękodziełem. W moim pokoju stoi pudełko, a w nim cekiny, szpilki i styropianowe kule. Powstają z nich bombki, I tylko żal, że jest to zajęcie bardzo czasochłonne bo teraz większość wolnego czasu poświęcam na nadrobienie zaległości książkowych.
Drugi "pożeracz czasu" to kolorowanki.
Bardzo lubię kolorować, mam sporą kolekcję książek do tego celu. Tu już udaje mi się częściej przysiąść i pomalować bowiem jest to jedno z ulubionych zajęć mojej czteroletniej siostrzenicy. Siadamy sobie często i rysujemy (to idealny sposób na zajęcie jej czasu, znalezienie zajęcia). Muszę Wam zdradzić, że podbiera mi kolorowanki i zapełnienie ich kolorami naprawdę nieźle jej wychodzi.
Z kolorowaniem jest problem. Otóż mnóstwo osób uważa je za zajęcie dla dzieci. To krzywdząca opinia, zwłaszcza, że dziś wiele dorosłych odkrywa radość z kolorowania.
Książki wydane przez Wydawnictwo Olesiejuk są moim zdaniem godne uwagi i...

Marta Zagrajek | 2015-10-11
Na półkach: Przeczytane, Zrecenzowane
Przeczytana: 11 października 2015

Kolorowanki podbijają Polskę i cały świat. I to nie tylko te przeznaczone dla dzieci, oj nie! To właśnie kolorowanki dla dorosłych zdobywają serca wszystkich miłośników malowanek, zarezerwowanych dotychczas dla młodszych pokoleń. Kolorowanie nie tylko angażuje nasze mięśnie rąk, tudzież nóg jak kto woli. Kolorowanie to stan umysłu!

Choć kolorowanki dla dorosłych zdecydowanie różnią się od tych dla dzieci, to cel mają ten sam: dać umysłowi odpocząć w przyjemny sposób. Co więcej, nawet nie lubiąc malowania, każdy z niedowiarków, który spróbuje się zrelaksować tą metodą, odkryje niezgłębione dotąd rejony swojego mózgu, które przyjemnie się wtedy wyłączą, włączając zupełnie inne jego części. Podobnie jak w innych kolorowankach dla dorosłych, tak i tutaj trzeba się zaopatrzyć w wiele zestawów narzędzi – zwykłe bambino wystarczać przestały już dawno temu. Dlatego w swoim piórniku mam także cienkopisy, flamastry i zwykłe kredki ołówkowe. Pewnie chcąc malować te kolorowanki...