Rysowanie dla przyjemności. Krok po kroku dla dorosłych i dzieci

Okładka książki Rysowanie dla przyjemności. Krok po kroku dla dorosłych i dzieci Lise Herzog
Lise Herzog Wydawnictwo: Feeria hobby
hobby
Feeria
2020-11-12
2020-11-12

Krok po kroku zgadza się pokazane jak od ogółu do szczegółu narysować różne formy. Wskazówki są proste, łatwo jej zrozumieć, a dodatkowo rysunki wspomagające co nie wyjaśni opis to one pokażą. Przyjemnie spędziłam czas ucząc się rysować. Niektóre rysunki wyszły mi świetnie, inne mniej, ale ile przy tym było zabawy. Polecam, można wzbudzić w sobie talent, a jak nie to bardzo miło spędzić czas.

Książka dedykowana dzieciom jak i dorosłym. Wybierając tę książkę miałam w planach podarować ją mojej siostrze, która pięknie rysuje ale jak ją otrzymałam stwierdziłam, że bardziej mi się przyda! Ja to raczej z tych osób, które umieją rysować patyczaki a moja siostra wręcz czaruje na kartkach :)

No więc książka jest świetna. Nie spodziewałam się czegoś tak dobrego. Autorka na każdej stronie pokazuje jak z podstawowych kształtów wyczarować coś fajnego. Okazuje się, że rysowanie wcale nie jest takie trudne. W końcu nie będzie wstydu jak dziecko poprosi o narysowanie kotka 😂

W książce możemy znaleźć około 100 różnych projektów. Książka jest podzielona na kilka działów: czym i jak rysować, rysowanie zwierząt, rysowanie postaci, rysowanie przyrody i rysowanie obiektów. W każdym dziale mamy od podstaw wyjaśnione jak co rysować. Łączymy kilka kółek i kresek i już mamy arcydzieło!

Książka będzie świetnym pomysłem na prezent dla dzieci jak i dla dorosłych. Myślę, że książka jednak wyląduje u mojej siostry, może uda jej się dowiedzieć czegoś czego jeszcze nie wie :)

Zdecydowanie polecam

No więc książka jest świetna. Nie spodziewałam się czegoś tak dobrego....

W to niedzielne popołudnie przychodzę z recenzją przedpremierową nowości z Wydawnictwa Feeria. Odbiorcami książki mogą być zarówno dorośli jak i dzieci.
Jest to moje pierwsze spotkanie z książką takiego rodzaju. Chociaż rysowanie i malowanie było kiedyś moim wielkim hobby, dlatego zaciekawiłam się tym wydaniem.
Autorka przedstawiła 100 różnych projektów do przećwiczenia, swoją bardzo łatwą do opanowania metodą. Każdy projekt zostaje rozłożony do podstawowych kształtów a następnie krok po kroku pokazuje jak nanosić dalsze elementy. Metoda kształtów jest szybko przyswajalna, można ją zastosować zarówno do martwej jak i żywej natury. Autorka daje wskazówki do każdego etapu rysunku, szczególnie moją uwagę przykuła rada dotycząc wykańczania. Wykańczanie to nic innego jak doprecyzowanie rysunku i naniesieniu charakterystyczny detali: cieni, odcieni i faktur. Pani Lise Herzog dokładnie precyzuje rownież na jakim podłożu rysować, zachęca do eksperymentowania np. do używania papieru kolorowego czy kraftowego. Poświęca również rozdział akcesoriom, pokazuje wady i zalety narzędzi do rysowania, co lepsze ołówek, długopis, pióro czy węgiel.

„Najlepsza rada, jaką mogę ci dać, brzmi:
patrz uważnie !”

Książka napisana jest bardzo prostym językiem, zrozumiałym dla każdego. Jest to dosłownie elementarz rysunku. Autorka rozpoczęła projekty od bardzo prostych rysunków i z każdym rozdziałem stopień trudności wzrasta. Na początku mamy zwierzęta a na końcu już architekturę wnętrza. Zachęca rownież do założenia szkicownika, którym może być zwykły zeszyt na początek. Bardzo miło spędziłam czas z książką.

Autorka przedstawiła 100 różnych projektów do przećwiczenia,...

• Do kupienia
  • Poradnik
  • Rysowanie
  • Wyp. z Biblioteki :)
  • RÓŻNE MOŻE

Dodaj cytat z książki Rysowanie dla przyjemności. Krok po kroku dla dorosłych i dzieci