Jan Kulczyk. Biografia niezwykła

Okładka książki Jan Kulczyk. Biografia niezwykła Cezary Bielakowski, Piotr Nisztor
Okładka książki Jan Kulczyk. Biografia niezwykła
Cezary BielakowskiPiotr Nisztor Wydawnictwo: Fronda biografia, autobiografia, pamiętnik
Fronda
2015-11-04
2015-11-04

Okładka książki Zero to one. Notatki o start-upach, czyli jak budować przyszłość Blake Masters, Peter Thiel
Zero to one. N... Blake Masters, Pete...
Okładka książki Sekrety amerykańskich milionerów William D. Danko, Thomas J. Stanley
Sekrety ameryk... William D. Danko, T...
Okładka książki Handlowanie to gra. Od namawiania i żebrania do zaspokojenia potrzeb klienta Jerzy Gut, Wojciech Haman
Handlowanie to... Jerzy Gut, Wojciech...

Warto czytać o ludziach, których sposób myślenia i działania doprowadził na szczyty.

Wgzlędnie okej, ale też nic aż tak niezwykłego. W ramach ciekawości można sobie przeczytać.

Ale nuda! Książka opisuje transakcje i jak do nich doszło. Dużo nazwisk, dużo szczegółów, które w zasadzie... no mnie nudzą. Nie ma przemyśleń, nie ma rozterek, pasji. W ogóle brakuje mi zrozumienia - po co to wszystko? W sensie ta praca, te pieniądze? Czytając biografię lubię poznawać człowieka. Tutaj bardziej zbiór informacji z transakcji.
To co dodatkowo mi przeszkadzało to polityka. Autor jest daleko od bycia neutralnym. Bardzo wyraźnie zaznacza swoje preferencje i antypatie polityczne. Wyraźnie krytykuje polityków, z którymi nie sympatyzuje. A ja nie sięgnąłem po tą książkę, żeby czytać o politykach, których już nie ma nawet na naszej scenie politycznej, tylko o największym polskim przedsiębiorcy.

To co dodatkowo mi...

Ciekawa książka, chociaż jestem rozczarowany rozdziałem dotyczącym komisji sejmowej, moim zdaniem cała książka byłaby ciekawsza bez tego fragmentu. Ciekawe kulisy prywatyzacji browarów, TPSA. Bohater biografii do biznesmen przez duże B. Gracz klasy światowej. Interesuje mnie postać współautora biografii i zarzutów kierowanych pod jego adresem, jakoby podsłuchy w Sowa i przyjaciele były realizowane na jego zlecenie. Ci ciekawe, na taśmach nie ma bohatera biografii. Przypadek?

Właściwy byłby tytuł - Biografia niedokończona.

Bohater bez wątpienia stanowił pasjonujący przedmiot biografii. Pierwsza połowa zgrabnie napisana, druga część rozwleczoną i nieco nużąca.

Ogółem niezła lektura, ale czekam na lepszą pozycję o doktorze Janie.

Właściwy byłby tytuł - Biografia niedokończona.

Ogółem niezła lektura, ale czekam na lepszą pozycję o doktorze Janie.

Książka bardzo ciekawa ze względu na osóbę, która przedstawia. Warto poznać historię najbogatszego człowieka świata. Wiele ciekawych wątków oraz opisów Polski czasu transformacji. Wiele wątków niewyjaśnionych, ale akceptuję to. Dobry 'high levelowy' wgląd w postać Jana Kulczyka.

Niby wszystko już wiadomo, ale jednak warto przeczytać.

Niby wszystko już wiadomo, ale jednak warto przeczytać.

Dzień dobry 😁😎

Czytacie czasem Biografie ? Może to nie jest wasz ulubiony gatunek?

Jeśli czytacie, to jaka ostatnio wywarła na was wrażenie 🤔🤔?

Przygotowałem na dzisiaj dla was kilka słów o biografii absolutnie niezwykłej, łamiącej stereotypy.

🤓Za możliwość zrecenzowania dziękuję @wydawnictwofronda 🤓

"Jak uświadomiłem sobie, że na świecie dwa miliardy ludzi marzy o butach, następne dwa miliardy marzy o rowerze, a następne dwa miliardy o samochodzie, potem jest miliard, który to wszystko ma i ma kryzys, zacząłem się zastanawiać nad podstawowym pytaniem, co jest sensem i co jest podstawą funkcjonowania gospodarki? '' ~ Jan Kulczyk.

Dr. Jan Kulczyk zmarł nagle w klinice we Wiedniu 29 lipca 2015 roku. Za życia od 2002 roku znajdował się na liście najbogatszych polaków według tygodnika @Wprost, ale również potem @Forbespolska. Jan Kulczyk swoimi dokonaniami na arenie międzynarodowej, ale również tutaj w Polsce przekazywał lekcję, że aby osiągnąć jak najwięcej, warto myśleć i działać globalnie, a nie tylko lokalnie, bądź w kategoriach kontynentu.

Jako jeden z niewielu Polaków działał m.in w Indonezji, czy Afryce, Dubaju i osiągał tam sukcesy. W Polsce powołał m.in do życia Polską Radę Biznesu, wsparł Muzeum Żydów Polskich - Polin i w ten sposób miał również wpływ na polską kulturę.

Wspierał również Polski sport. Innowacyjne podejście, myślenie dr. Jana Kulczyka powinno być przykładem tego, jak wiele można osiągnąć w sferze biznesu, czy działań międzynarodowych jako Polak. Postanowiłem o tym wspomnieć przede wszystkim ze względu na fakt, że obecnie bardzo często inspirujemy się sukcesami ludzi z zagranicy na różnych polach, jednak nie doceniamy tych postaci, które miały potężny i pozytywny wpływ na naszą gospodarkę, ekonomię, czy stosunki międzynarodowe. Jednak co najważniejsze, Jan Kulczyk był ojcem i teraz jego dzieło kontynuuje m.in córka @Dominika Kulczyk .

Natomiast, wśród minusów książki muszę wymienić, że brakowało mi w niej sporej dawki ciekawych wywiadów, cytatów, złotych myśli które są dostępne chociażby w internecie, czy swego czasu w gazetach. Bardzo ciekawą opcją byłyby ewentualne zdjęcia, których również brakuje. Jednak jest to chyba jedyna biografia doktora Jana w formie książkowej, więc moja ocena, to zasłużone w tym wypadku 7️⃣🔟

Dzień dobry 😁😎

Czytacie czasem Biografie ? Może to nie jest wasz ulubiony gatunek?

Jeśli czytacie, to jaka ostatnio wywarła na was wrażenie 🤔🤔?

🤓Za możliwość zrecenzowania dziękuję @wydawnictwofronda 🤓

"Jak uświadomiłem sobie, że na świecie dwa miliardy ludzi marzy o...

Ciekawa postać i dobrze napisana biografia. Po jej przeczytaniu czuje sie jakbym z Panem Janem jadał niedzielne obiady.

Chciałam więcej biografii, faktów, anegdot. A tutaj troche bardzo politycznie. Ale nie ukrywam, cieszyłam się tą książką.

• Biografie
  • Biografia