Jan Kulczyk. Biografia niezwykła

Okładka książki Jan Kulczyk. Biografia niezwykła
Cezary BielakowskiPiotr Nisztor Wydawnictwo: Fronda biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Fronda
2015-11-04
2015-11-04

Książka bardzo ciekawa ze względu na osóbę, która przedstawia. Warto poznać historię najbogatszego człowieka świata. Wiele ciekawych wątków oraz opisów Polski czasu transformacji. Wiele wątków niewyjaśnionych, ale akceptuję to. Dobry 'high levelowy' wgląd w postać Jana Kulczyka.

Niby wszystko już wiadomo, ale jednak warto przeczytać.

Niby wszystko już wiadomo, ale jednak warto przeczytać.

Dzień dobry 😁😎

Czytacie czasem Biografie ? Może to nie jest wasz ulubiony gatunek?

Jeśli czytacie, to jaka ostatnio wywarła na was wrażenie 🤔🤔?

Przygotowałem na dzisiaj dla was kilka słów o biografii absolutnie niezwykłej, łamiącej stereotypy.

🤓Za możliwość zrecenzowania dziękuję @wydawnictwofronda 🤓

"Jak uświadomiłem sobie, że na świecie dwa miliardy ludzi marzy o butach, następne dwa miliardy marzy o rowerze, a następne dwa miliardy o samochodzie, potem jest miliard, który to wszystko ma i ma kryzys, zacząłem się zastanawiać nad podstawowym pytaniem, co jest sensem i co jest podstawą funkcjonowania gospodarki? '' ~ Jan Kulczyk.

Dr. Jan Kulczyk zmarł nagle w klinice we Wiedniu 29 lipca 2015 roku. Za życia od 2002 roku znajdował się na liście najbogatszych polaków według tygodnika @Wprost, ale również potem @Forbespolska. Jan Kulczyk swoimi dokonaniami na arenie międzynarodowej, ale również tutaj w Polsce przekazywał lekcję, że aby osiągnąć jak najwięcej, warto myśleć i działać globalnie, a nie tylko lokalnie, bądź w kategoriach kontynentu.

Jako jeden z niewielu Polaków działał m.in w Indonezji, czy Afryce, Dubaju i osiągał tam sukcesy. W Polsce powołał m.in do życia Polską Radę Biznesu, wsparł Muzeum Żydów Polskich - Polin i w ten sposób miał również wpływ na polską kulturę.

Wspierał również Polski sport. Innowacyjne podejście, myślenie dr. Jana Kulczyka powinno być przykładem tego, jak wiele można osiągnąć w sferze biznesu, czy działań międzynarodowych jako Polak. Postanowiłem o tym wspomnieć przede wszystkim ze względu na fakt, że obecnie bardzo często inspirujemy się sukcesami ludzi z zagranicy na różnych polach, jednak nie doceniamy tych postaci, które miały potężny i pozytywny wpływ na naszą gospodarkę, ekonomię, czy stosunki międzynarodowe. Jednak co najważniejsze, Jan Kulczyk był ojcem i teraz jego dzieło kontynuuje m.in córka @Dominika Kulczyk .

Natomiast, wśród minusów książki muszę wymienić, że brakowało mi w niej sporej dawki ciekawych wywiadów, cytatów, złotych myśli które są dostępne chociażby w internecie, czy swego czasu w gazetach. Bardzo ciekawą opcją byłyby ewentualne zdjęcia, których również brakuje. Jednak jest to chyba jedyna biografia doktora Jana w formie książkowej, więc moja ocena, to zasłużone w tym wypadku 7️⃣🔟

Dzień dobry 😁😎

Czytacie czasem Biografie ? Może to nie jest wasz ulubiony gatunek?

Jeśli czytacie, to jaka ostatnio wywarła na was wrażenie 🤔🤔?

🤓Za możliwość zrecenzowania dziękuję @wydawnictwofronda 🤓

"Jak uświadomiłem sobie, że na świecie dwa miliardy ludzi marzy o...

Ciekawa postać i dobrze napisana biografia. Po jej przeczytaniu czuje sie jakbym z Panem Janem jadał niedzielne obiady.

Chciałam więcej biografii, faktów, anegdot. A tutaj troche bardzo politycznie. Ale nie ukrywam, cieszyłam się tą książką.

Podchodziłem do tej pozycji sceptycznie. I niepotrzebnie. Jest to Bardzo ciekawa książka, przybliżająca rodzinę Kulczyków oraz historię powstania ich majątku.

Jan Kulczyk był, jest i będzie bardzo inspirującą osobą. Jego postać to ciekawy i intrygujący przypadek biznesmena, która potrafił wykorzystać talent, wsparcie ojca, znajomości biznesowo - polityczne i odrobinę szczęścia do zbudowania imperium. O ile sama postać Pana Doktora jest niezwykła to jego biografia jako książka już nie do końca. Powiedziałbym, że jest raczej przeciętna. Autorzy nie są stronniczy i nie oceniają. Starają się w miarę szczegółowo przedstawić karierę najbogatszego Polaka. Mnie zabrakło trochę więcej informacji na temat tego jak Kulczyk budował swoje imperium od początku, jak zaczynał, etc. bo książka skupia się raczej na kilku spektakularnych inwestycjach miliardera oraz aferach. W dalszej cześć trochę więcej miejsca poświęcono Kulczykowi Seniorowi, Grażynie Kulczyk i dzieciom Pana Doktora. I jeszcze jedna kwestia. Autorom nie udało się tak napisać książki aby jej czytanie wciągało. Brak jej "tego czegoś". Czyta się ją jak akademicki podręcznik, a większość podręczników ma to do siebie, że im dłużej się je czyta tym bardziej zniechęcają. Szkoda, bo gdyby dodać element fabularyzacji i trochę zdjęć, myślę że byłaby to bardzo ciekawa biografia. A tak jest tylko zwykłą niczym nie wyróżniającą się książką. Niecały miesiąc temu skończyłem czytać biografię Profesora Religi, Dariusza Kortko i Judyty Watoły i to jest przepaść. Nie mogłem oderwać się od książki. Była fenomenalnie napisana, a tu niestety mamy zwykły tekst bez polotu i dreszczyka emocji. Cóż, na pewno sięgnę po inne pozycje o Doktorze Kulczyku.

Jana Kulczyka można lubić i można nie lubić. Pewnie ma tyle samo przeciwników co zwolenników. Ja należę do tych drugich. Można zastanawiać czy jego sława i pieniądze pochodzą z czysto etycznych działań, ale czy są wszystkie biznes są właśnie takie? Czasami jest potrzebne szczęście, a czasami umiejętność odpowiedniej adaptacji w konkretnej sytuacji. Jan Kulczyk był postacią, która była potrzebna w okresie transformacji gospodarki i zmian wynikających z naszej historii. Cieszę się, że to Polak był tą postacią, a nie jakiś jegomość z naszej zachodniej granicy, który pokaże jak się zarabia w państwie postkomunistycznym. Zbudowane przez niego imperium przypomina to które tak często oglądamy w amerykańskich superprodukcjach, z tym wyjątkiem, że to Polska.

Inspirująca historia, tego charyzmatycznego polskiego wizjonera naszych czasów.
W jednym zdaniu, nie ważne co wiesz, ale kogo znasz.
Polecam tym wszystkim ambitnym, spragnionym sukcesu!!
Już dzisiaj zapraszam Cię na bardziej wyczerpujące opinie o książkach, ale i filmach!! - www.monte-christo.com.pl
Monte Christo

Inspirująca historia, tego charyzmatycznego polskiego wizjonera naszych czasów.
W jednym zdaniu, nie ważne co wiesz, ale kogo znasz.
Polecam tym wszystkim ambitnym, spragnionym sukcesu!!
Monte Christo

Kupiłem tylko dla tego, że była przeceniona o 30%. Ale warto było przeczytać. Polecam. Doktor Jan Kulczyk nadal żyje. (moja prywatna opinia).

Piotr Nisztor Jan Kulczyk. Biografia niezwykła Zobacz więcej
Piotr Nisztor Jan Kulczyk. Biografia niezwykła Zobacz więcej