Jan Kulczyk. Biografia niezwykła

Cezary BielakowskiPiotr Nisztor Wydawnictwo: Fronda biografia, autobiografia, pamiętnik
Fronda
biografia, autobiografia, pamiętnik
2015-11-04

Ciekawa postać i dobrze napisana biografia. Po jej przeczytaniu czuje sie jakbym z Panem Janem jadał niedzielne obiady.

Chciałam więcej biografii, faktów, anegdot. A tutaj troche bardzo politycznie. Ale nie ukrywam, cieszyłam się tą książką.

Podchodziłem do tej pozycji sceptycznie. I niepotrzebnie. Jest to Bardzo ciekawa książka, przybliżająca rodzinę Kulczyków oraz historię powstania ich majątku.

Jan Kulczyk był, jest i będzie bardzo inspirującą osobą. Jego postać to ciekawy i intrygujący przypadek biznesmena, która potrafił wykorzystać talent, wsparcie ojca, znajomości biznesowo - polityczne i odrobinę szczęścia do zbudowania imperium. O ile sama postać Pana Doktora jest niezwykła to jego biografia jako książka już nie do końca. Powiedziałbym, że jest raczej...

Jana Kulczyka można lubić i można nie lubić. Pewnie ma tyle samo przeciwników co zwolenników. Ja należę do tych drugich. Można zastanawiać czy jego sława i pieniądze pochodzą z czysto etycznych działań, ale czy są wszystkie biznes są właśnie takie? Czasami jest potrzebne szczęście, a czasami umiejętność odpowiedniej adaptacji w konkretnej sytuacji. Jan Kulczyk był...

Inspirująca historia, tego charyzmatycznego polskiego wizjonera naszych czasów.
W jednym zdaniu, nie ważne co wiesz, ale kogo znasz.
Polecam tym wszystkim ambitnym, spragnionym sukcesu!!
Już dzisiaj zapraszam Cię na bardziej wyczerpujące opinie o książkach, ale i filmach!! - www.monte-christo.com.pl
Monte Christo

Kupiłem tylko dla tego, że była przeceniona o 30%. Ale warto było przeczytać. Polecam. Doktor Jan Kulczyk nadal żyje. (moja prywatna opinia).

bardzo dobra książka. Przyjemnie się czyta. Inspirująca

Ze względu na osobistą niechęć do osoby Jana Kulczyka, bardzo długo zabierałem się do tej książki.
Ku mojemu zaskoczeniu, biografia dosyć ciekawa. Autorzy nie gloryfikowali "króla" polskiej prywatyzacji oraz próbowali przedstawić jak naprawdę zdobył swój olbrzymi majątek. Dużo pytań pozostaje jednak bez odpowiedzi, lub celowo zostajemy wprowadzeni w błąd przez Kulczyka....

Zdecydowanie subiektywna biografia polskiego miliardera.

Dyskusje

• Biografie