Handlowanie to gra. Od namawiania i żebrania do zaspokojenia potrzeb klienta

Wydawnictwo: Onepress
handel, sprzedaż, klient, biznes
biznes, finanse

Książka ta została napisana dla tych, którzy poszukują większej satysfakcji w roli handlowca, szanują swój zawód i chcą być profesjonalistami. Jest to praktyczny poradnik dla wszystkich, którzy obsługują klienta i sprzedają produkty swojej firmy. Specyfiką tej książki jest to, że dotyczy polskiego rynku, polskich klientów i polskich handlowców. Autorzy, korzystając z dziesięcioletniego...

Specyfiką tej książki jest to, że dotyczy polskiego rynku, polskich klientów i polskich handlowców. Autorzy, korzystając z dziesięcioletniego doświadczenia w szkoleniu pracowników firm handlowych, opisują konkretne narzędzia:

zjednywanie klienta i rozpoznawania jego potrzeb,
radzenia sobie z grami kupieckimi,
budowania profesjonalnej podstawy handlowej.

Handlowanie to sztuka zadowolenia klienta bez ulegania jego wygórowanym żądaniom. Do każdego klienta prowadzi jakaś droga, tylko nie zawsze handlowcy mają odwagę na nią wkroczyć.

Na płycie VCD znajduje się film "Debiuty handlowe", który pozwoli Ci uniknąć wielu błędów w pierwszym etapie negocjacji handlowych. W tej fazie celem kupujących jest osłabienie sprzedającego, ustawienie rozmowy na jak najlepszych warunkach dla siebie. Ten film podpowiada, jak nie wpaść w żadną z zastawionych przez kupującego pułapek.

Ukazane są typowe zachowania klientów, jak również sposoby skutecznego radzenia sobie z nimi. Cennym uzupełnieniem materiału jest zaprezentowanie sposobów rozpoznawania podświadomych motywów klienta i jak tę wiedzę wykorzystać w praktyce.

źródło opisu: http://onepress.pl/ksiazki/handlowanie-to-gra-wojc...(?)

źródło okładki: http://onepress.pl/ksiazki/handlowanie-to-gra-wojc...»

vlodario | 2018-12-09
Przeczytana: grudzień 2018

Na razie daję 7/10. To mój pierwszy poradnik sprzedaży. Pozycja ciekawa. Zstosuję podane w ksiązce porady i za rok napiszę jak duże efkty uzyskałem :-)

Łukasz | 2015-09-08
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone, 2015
Przeczytana: 30 sierpnia 2015

Ciekawa pozycja, uczy jak być sprzedawcą a nie "wciskaczem". Mi pozwoliła przemyśleć część moich zachowań, zwróciła uwagę na pewne błędy. Uważam, że dla kogoś kto pracuje w sprzedaży to wartościowa lektura.
Co mi się szczególnie podoba, autorzy nie uciekają od naprawdę trudnych pytań i proponują skuteczne sposoby ich rozwiązywania.

Oczywiście powiela się mnóstwo "frazesów" np. napraw błąd, w "prawdziwym świecie" niestety bardzo często nie mamy na to wpływu, a klient jest przekonany "że mamy", a wyjaśnić mu czemu nie mam, czasami po prostu mi nie wolno...
Z tego powodu kilka przykładów mija się z realiami. Natomiast nie zmienia to faktu, że ta pozycja zwraca uwagę na bardzo ważne problemy pojawiające się w sprzedaży i przedstawia propozycje rozwiązań.

Paweł | 2015-12-15

Podstawa dla każdego kto choć trochę zajmuje się sprzedażą. Czyli dla każdego, bo wszyscy coś sprzedajemy.

Bisqpski | 2018-09-12

Książkę czyta się bardzo szybko, jeśli nie ma się niczego innego do roboty to można przeczytać. Nie znajdzie się w niej zaskakujących informacji, ale sama główna idea książki traktująca handel jako grę jest całkiem ciekawa.

Robert_Bocian | 2019-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2019

Książka trochę przestarzała, jednak uważam że nie ma "złych" książek o sprzedaży. Sporo podpowiedzi z książki to sprawy dziś oczywiste, stąd książka dla początkujących handlowców i dla nich jak najbardziej ok.

Damian Potrykus | 2014-11-02

Obowiązkowa pozycja dla każdego handlowca. Serdecznie Polecam.

Monte-Cristo | 2018-12-14
Przeczytana: 09 listopada 2018

To mój drugi kontakt z tymi autorami ( "psychologia szefa") i znowu się nie zawiodłem.
Handlowanie to gra to książka o podstawach handlowania, wymówkach klientów i trochę o targowaniu się.
Autorzy piszą prostym, naturalnym językiem dzięki czemu książkę czyta się wręcz błyskawicznie.
Zawarte zasady oraz przykłady osadzone są w polskich realiach oraz wyjaśnione procesami psychologicznymi.
Polecam tę książkę każdemu sprzedawcy i przedsiębiorcy!

Silesius1948 | 2017-04-02

Wiedza już nieco zdezaktualizowana, ale warto przeczytać, jeśli ktoś rozpoczyna swoją przygodę w roli handlowca czy przedsiębiorcy. Podstawy zawodu.

książek: 2043

Chyba żadnej książki, na tematy Biznesowo Marketingowe, nie zjadę tak jak tegoż badziewia. Facet na bazarze nauczy cię więcej o Handlu i Marketingu niż tych 2 nawiedzonych autorów.

Jest to ewidentny skok na kasę, żerowanie na naiwności ludzi, którzy kupowali książki pisane przez polaków bez żadnego doświadczenia, a jedynie czytających jakieś poradniki motywacyjne. Książki pisane przez Polaków, o ile nie jest to autobiografia R. Karkosika czy L. Czarneckiego.

To strata czasu, raz że ci PL, nawiedzeni autorzy na fali Kyosakich, zarzucali rynek swymi chłamowatymi książeczkami, które były zbiorem kilku poradników motywacji, to dzieląc się własnym doświadczeniem na łamach tych wypocin. Człowiek przechodził grozę ze można być tak tępym, aby do oczywistych rzeczy które normalnym ludziom odkrycie zajmuje 3 minuty, oni dochodzili miesiącami a czasem latami.

Rady w tej matołowatej książce, są raz totalnie sprzeczne z realiami, a dwa są pisane tak jakby człowiek sprzedawał towar 5 latkom....

Drań | 2019-03-30
Przeczytana: 14 lipca 2017

Moja 2 książka w życiu dotycząca handlu i zmieniła mój świat o 180 stopni!

Dlaczego? - ponieważ nauczyła mnie jak CIESZYĆ się sprzedażą!

Po tej lekturze zacząłem świetnie się bawić sprzedając towary, patrząc które techniki działają na dany typ klienta (wiek, płeć, charakter). Ludzie też mieli niezłą radochę jak już się wkręcili w rozmowę. Facet który wchodząc od progu krzyczał "o jezu jak drogo" nie widząc cen, z znienawidzonego klienta stał się ulubionym (po prostu szukał sprzedawcy który w końcu podejmie rękawice i będzie bardzo konkretnie z nim rozmawiał).

Czy polecam? - oczywiście że tak

Komu? - każdemu kto chce sprzedawać i cieszyć się z kontaktu z ludźmi, zamiast stać jak na wystawie prezentując jedynie ceny. Ludziom ambitnym, chcącym budować z klientami stałą relację

Jak się czytało? - szybko, napisana nieskomplikowanym językiem.

Największe zaskoczenie? - do połowy książki miałem wrażenie że ta wiedza nie wniesie dużo do mojego życia, bardzo się pomyliłem :)