Skok na banki

Fronda
Polityka banki Polska afera śledztwo
literatura faktu
Polityka banki Polska afera śledztwo

Tytuł ten opisuje proces transformacji polskiego sektora bankowego. Na wybranych przykładach ukazane zostały kulisy podejmowanych w tym zakresie decyzji oraz przedstawiono powiązania decydentów ze służbami specjalnymi, sektorem publicznym i prywatnym. Daje to pewien obraz zachodzących w polskiej bankowości przemian, jednak mógłby on być bardziej przejrzysty, gdyby autor...

Bardzo trudna i ciężka pozycja. Ilość informacji historycznych wręcz przytłacza a weryfikacja ich prawdziwości bardzo trudna dla czytelnika. Jak zostało zapisane w post scriptum zakończenia jest to dobry zalążek dla kolejnych dziennikarzy śledczych do opisania mechanizmów działania minionych afer w Polsce po II Wojnie Światowej.

Wystarczy jedno słowo - rewelacja. Jako pracownik z sektora bankowe z wielką przyjemnością i zaciekawieniem przeczytałam tą książkę. Momentami czytało się jak bardzo dobry kryminał bądź sensację.

Ciężko się czyta. Przeczytana. Tyle.

Pozycja ta jest efektem ciężkiej, mozolnej i wieloletniej pracy dziennikarza śledczego, Pana Piotra Nisztora. Obdarzam wielkim szacunkiem i wdzięcznością autora za podjęcie się tak ciężkiego zadania. Co więcej zadanie to wykonał celująco. Książka jest wolna od poglądów politycznych a wszelkie informacje podawane są tylko i wyłącznie na podstawie dokumentów.
Książka ukazuje...

Sam nie wiem, czy książki jak ta przynoszą więcej dobrego czy złego. Chciałoby się oddać ich przedmiot w obróbkę profesjonalnym historykom. Najlepiej mającym jakąś podbudowę ekonomiczną. Oczywiście najpierw oddając ją równie profesjonalnym prokuratorom. Nic tak bowiem nie szkodzi tym sprawom jak kiedy nadmiar przymiotników pokrywa deficyt cyferek powolutku, acz nieuchronnie...

• 2018
  • Do kupienia
  • Chcę w prezencie
  • Ekonomia
  • Polityka
  • Chcę przeczytać z biblioteki
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Skok na banki