Statek z papieru

Wydawnictwo: Muza
8373195408

Daniel Emerson jest zdolnym prawnikiem, który prowadzi świetnie prosperującą kancelarię w Nowym Jorku. Na swoje nieszczęście podejmuje się obrony czarnego dealera narkotyków, który po przegranym procesie obarcza Daniela odpowiedzialnością za wyrok. Po zamachu na swoje życie Daniel razem z rodziną ucieka do miasteczka, w którym się wychował. Tu nagle wszystko ulega nieodwracalnej przemianie.

Książkowo_czyta | 2011-03-19
Na półkach: Przeczytane, 2010, Wymienione
Przeczytana: 29 listopada 2010

Niebanalna opowieść o różnych odcieniach miłości oraz tolerancji...

ejotek | 2015-12-30
Przeczytana: grudzień 2015

Książka podejmuje ważne tematy jak kryzys w związku czy małżeństwie, zdrada, romans, uprzedzenia rasowe, trudności z wychowaniem dzieci i utrzymanie ich z dala od spraw dorosłych, małomiasteczkowość czy problem z czarnoskórymi uciekinierami z poprawczaka. Ale lektura nie porwała mnie... Mam wrażenie, że książki z czerwonymi okładkami nie potrafią wejść we właściwą interakcję z moim gustem czytelniczym, choć kolor nie ma tu oczywiście znaczenia, ale nie bez znaczenia pozostają moje obserwacje.

Daniel jest bezpłciowy, nie jest sobą, wciąż udaje kogoś kim nie jest, byle zyskać w oczach innych. Wciąż kłamie w swoich wypowiedziach, by zostać lepiej odebranym, by się przypodobać. Szczególnie jest to widoczne w trakcie rozmów z Iris czy Hamptonem, kiedy bezsensownie im potakuje. Życzy sobie nawet do picia herbatę migdałową, bo taką zauważa na paragonie w domu Iris.
Dopiero teraz mężczyzna zauważa problemy z jakimi zmaga się Kate (nadużywanie alkoholu) a dotychczas było mu to obojętne i...

Zakładeczka | 2011-05-08
Przeczytana: 08 maja 2011

Podobała mi się,chodź nie przepadam za takimi książek z których na zakończenie nie można wywnioskować jasno,czy kończy się habby endem.Mam jednak nadzieję,że słusznie trwam w przekonaniu,że"miłość zwycięża wszystko".

Paulina | 2012-03-19
Przeczytana: 11 marca 2012

Daniel zakochuje się w Iris. I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że Iris jest mężatka, a Daniel w szczęśliwym związku. Do tego dochodzą dzieci, poczucie winy, i uprzedzenia rasowe.

kama5 | 2011-05-11

Nie za fajna książka. Wszystko w niej jest takie dziwne i jakieś smętne. Nie polecam.

Ally | 2015-03-26

Okropna. Książka poruszająca ważny temat równości klasowej, rasizmu jednak napisana w sposób tak mdły i męczący , że doczytanie do końca było katorgą. Zdecydowanie nie polecam.

sonko81 | 2014-05-27
Przeczytana: 25 maja 2014

Prawdziwa, wciągająca, smutna i przejmująca. Na pewno do niej wrócę.

Przeczytana: 01 lutego 2013

Ucząca powieść, którą warto przeczytać.

Anetka89 | 2011-06-26

Książka godna polecenia.