Ramzes t. II Bitwa pod Kadesz

Ramses. La Bataille de Kadesh
Egipt, faraon, bitwa, Kadesh
historyczna
Ewa

Ramzes musi ratować Egipt przed potężną armią hetycką, pod murami Kadesz, niezdobytej twierdzy w północnej Syrii.
Jego ukochana małżonka, Nefertari, umiera a w Egipcie działa siatka hetyckich szpiegów.
Ramzes wyprawia się na południe po kamień bogini aby uratować krółową a potem maszeruje na północ aby wydać bitwę barbarzyńcom, którzy chcą zniszczyć cywilizację.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: własne

Sillie | 2016-06-20

Myślałam, że brawurowej jedynki nie będzie w stanie przebić...a jednak :) Przebiła, mimo iż objętościowo jest nieporównywalnie mniejsza.
Polecam w sumie każdemu, kto lubi dobre pióro, ciekawą, tajemniczą fabułę i powieści historyczne ogólnie.

wojomierz | 2015-08-01
Przeczytana: 26 lipca 2015

Pierwszy tom jeszcze dał się czytać. Drugi jest znacznie słabszy. Generalnie szkoda czasu, bo jest sporo znacznie lepszych książek.

Sławomir | 2018-03-13
Na półkach: Historia, Przeczytane