Po nas choćby potop

Tłumaczenie: Maria Erhardtowa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Po nás potopa
kirikot

Rewelacyjna powieść historyczna !!! Wielka szkoda , że nie ma wznowień tej książki.

ikoz | 2016-10-10
Przeczytana: październik 2016

Bardzo dobra, dobrze napisana książka. Ogromna wiedza historyczna autora, pozwoliła Mu stanąć w szranki z naszym Noblistą - Henrykiem Sienkiewiczem. Niemniej jednak "Quo vadis" jest tylko jeden i tylko Sienkiewiczowski, wszystkie jemu podobne książki, podobnej tematyce, są inne!
Pan Toman bardzo się starał, aby jego powieść spodobała się nie tylko Jego rodakom, Czechosłowakom, ale również zależało Mu na Polakach, to zapewne dlatego, że H.Sienkiewicz był Jego Mistrzem, na Nim się wzorował.
Książka opisuje czasy Tyberiusza i Jego następcy Kaliguli. Napisana jest w sposób bardzo współczesny. Jedynym moim na "nie", to brak ciągłości narastania emocji związanych z rozwojem wydarzeń. Takie sobie wahnięcia napięcia ;) Generalnie polecam, bo warto!

fotoviderek | 2016-08-21
piotrek3456 | 2016-07-21